Yol bisikletine kısa öneriler bekliyorum.

Tepki
11
Bisiklet
Giant
(link)

evet arkadaşlar resimdeki bisikletin gidonunu yükseltmek ne kadar mantıklı? forumda ve bir kaç yerde okudum ama konu hakkında çok büyük bir fikrim yok. selenin boyunu elbette azaltıcam ama şuan ki durumu biraz yüksek zaten fakat yinede arada belirli bir fark olucak ve buda uzun zamanlı yolda yorulmama sebep olacaktır. ne yapmalıyım sizce ? boyum 1.74.

aynı zamanda kablosuz kilometre sayacı, kask ve spd ayakkabı önerisi istiyorum. diğer gerekli olan malzemeleri aklımda oturttum diyelim sadece bunlar kaldı gibi.

son olarak işe bu bisikletle gitmek istiyorum dolayısıyla spd pedal ile işe gitmek ne kadar kolay olur bilmiyorum normal pedal kullanmak ne kadar verimli olur bunun için acaba? tecrübe edenler fikir verirse sevinirim. Herkese Teşekkürler.

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sele boyunu ve gidon boyunu neye göre değiştirmeyi düşünüyorsun?

SPD için kal ayarlarını, daha sonra sele yükseklik ve ileri-geri ayarını yaptın mı, yoksa sadece bisiklet toplandı ve ayar yapılmayı mı bekliyor?

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Tepki
11
Bisiklet
Giant
@Gökhan Toros

kendime göre değiştirmeyi düşünüyorum hocam :) bisikleti pedalsız sürdüğümde ortaya çıkan durumdan bahsediyorum. pedalı taktığımda ne kadar fark edebilir ki bu durum?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sürüş keyfini esasta belirleyici olan şeyinbisiklet olduğunu düşünüyordum, kıyafette önemli aslında, ucuz bir kaskım vardı 3 yıl kadar kullandım hem ağır hemde terletiyordu, şimdi hafif ve havalandırması iyi olandan aldım baya farketti,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gidonu neden yükseltmek istiyorsunuz? Çok ileri eğilip ağrılarınız olduğu için mi?

Eğer durum böyle ise ben olsam gidonu yükseltip o agresif görünümü bozmak yerine gidon boğazını daha kısa olan bir tanesiyle değiştirirdim. Hem görüntüsü aynı kalır hem de daha ergonomik hale gelmiş olurdu...

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
hocam önce pedal ve sele ayarlarınızı yapın, hiç eğilmeden ve gidonla uğraşmadan. daha sonra eğilip gidonu size rahat gelen bir pozisyonda ayarlayın/boğazı değiştirin. nasıl rahat gelirse.

Tepki
11
Bisiklet
Giant
@Efe Yamac Yarbasi
Tamam hocam sağolun. Bisikletin Selesini indirince biraz daha dengeli geldi zaten :) Zamanla uygun pozisyonu bulacağıma eminim :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Sele yüksekliği, gidon yüksekliği ve gidon boğazının uzunluğu ile oynayarak kendinize uygun hale getirebilirisiniz. Youtube da sele yüksekliği ayarları için güzel videolar var onları izleyerek ayar yapabilirsiniz.

Tepki
11
Bisiklet
Giant
@cenkduran
hocam bu tarzda videolar bulurken çok fazla çöp video çıkıyor karşıma. yararlı gördüğünüz bir video'yu paylaşırmısınız size zahmet :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Mustafa Demir

Bu konuda çöp video bulamazsınız.

Tepki
11
Bisiklet
Giant
@cenkduran
O zaman ben aramayı yanlış yapıyorum hocam. niye yalan söyliyeyim size :D

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Mustafa Demir

Yap tabi. Her koyun kendi bacağından asılır. :)