Yol bisikletine kaç yaşında başlanır?

Tepki
1
İyi akşamlar herkeze,
Yol bisikleti sporuna başlamak için uygun yaş nedir?
Profesyonel anlamda yapmak için 20 li yaşlar çok geçmidir?

Scudo

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Bence de yeterli çalışma ile aradaki fark kapanır. Hevesiniz kırılmasın. Bisiklette en verimli yaşların 20lerin sonu olduğu söylenir. Genelde kariyerlerinin zirvesine 28 29 yaşlarında ulaşırlar.

Futbol değil bu sporcular 30 unda yaşlı muamelesi görsün.

Bir de geç kaldım diye başlamamak hiç başlamamaktan daha mı iyi?

Emre Binme

Üye
Tepki
44
@muhammed akan

Hiç katılmıyorum:D ben 25 yıl aradan sonra 47 yaşında yeniden başladım:D:D

bianchiultra

Forum Bağımlısı
Tepki
226
47 yaşında tekrar başladınız ama eski performansı asla veremezsınız iyi bir antrenöre sorarsanız o size anlatr başlangıç için hangi yaşın ideal oldunu ben 16 yaşında başladımve 2 yıldır bu sporu yapıorum şu an yaş 18 ama ben bile geç başladımı düşünuyorum bisikletten soğumanıza ndn olmak istemem ama bence geç kalınmış

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
@muhammed akan

47 yaşında başlayan abimiz yarışmayı düşünmüyor ama :) keyif almak için bisikletten yaşın hiç önemi yok ama performans tabiki gelişim çağında yontuluyor ama herşeyden öncesi sıkı idman :)

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Yahu neden geç kalınsın,çok sıkı bir çalışmayla aradaki fark kapanır elbette. Yeter ki inancınız olsun..

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Her işin kolay yolu var zor yolu var. Erken başlayanın işi kolay geç başlayanın işi zor. Sakatlık üzerine bisiklete dönüp TT yıldızı olan adamlar var. Kim hatırlamıyorum ismini bulurum ama Garmin'deki isimlerden birinin geçmişi koşu, bisiklet değil.

Emre Binme

Üye
Tepki
44
@barış topcu

yarış işleri benden çoktan geçti, 10 gündür her akşam biniyorum, 5km lik periyodla başladım, şu an zorlanmadan 20km. yapabiliyorum, yarından itibaren de 25km. lik periyoda başlayacağım inşallah:)

ömerr

Aktif Üye
Tepki
83
17 yaşımdayım.2 yıl sonra başlamayı düşünüyorum prof.olarak :)

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Gianni Bugno ,sayısız yarışlar ve dünya şampiyonluğunu kazanmış en ünlü italyan bisikletçilerinden biri, bisiklete 21 yaşında başladı diye biliyorum hatta 90 larda turu izlerken yorumcular konuşuyordu bu kadar geç başlayıp bu kadar başarılı olmak çok zor diye.
http://i41.tinypic.com/24v5qa0.jpg

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Bende geç olduğunu düşünmüyorum. Hele ki spor geçmişiniz varsa sıkı bir çalışma ile başarılı olmamanız için hiçbir neden yok.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Bülent ÖZER

Muhakkak geçmişinde profesyonel seviyede başka bir spor dalıyla ilgilenmiştir ve cross training olarak bisiklet sporu yapmıştır. Yoksa 21 yaşından sonra sıfırdan başlayıp bu noktaya gelemez.

Geçmişinde kürek , kayak gibi sporlarla ilgilenip pro seviyede bisiklette başarılı olan sporcular var . Ancak daha önceden yaptıkları bu sporların hepsi bisikletle aynı kas grubunu çalıştıran spor dalları. Adamların alt yapısı kuvvetli .

En ilginci ise Assan Basayev . Bu sporcu gençliğinde jimnastik sporuyla ilgilenmiş.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bende 21 yaşında başladım yarışlara.. Ha biraz geç kaldığımı yarışmaya başladığımda gördüm ama Türkiye Şampiyonluğuna oynamadığım için çokta sorun değil benim için.. Ancak şunu çok net gördüm ki azim ve istikrarlı çalışma ile kendinizden hiç beklemediğiniz şeyler görmeniz mümkün :) Ben doğru düzgün bir spor geçmişim de yoktu ancak düzenli olarak bisiklete binerdim, şimdi ise Türkiye'nin sayılı bisiklet takımlarından birisinde yarışıyorum ve her geçen gün performansım çok daha iyiye doğru gidiyor.. Bu tamamen istekli olarak düzenli çalışma ve düzenli bir yaşam ile mümkün.. Yedikleriniz, içtikleriniz, uyku düzeniniz, vb. herşey çok önemli.. İstedikten sonra elde edilemeyecek bişey yok bence.. En azından denemelisiniz ve kendi sınırınızı görene kadar mücadele etmelisiniz.. Benim izlediğim yol tam olarak bu, kendi sınırımı bulana kadar antremanlara ve yarışlara devam edeceğim :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa DAMAR

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
hiçbir şey için geç değildir zamanla bu fark kapanır.bisiklet için ideal yaş 14 15 dir.Ondan önce başlayan çocuklarda bazı sorunlar oluyo kemik yapısı ile ilgili.Ama ideaş ya 14 15 dir.

• Beğen
Tepkiler: 42FY