Yol Bisikletine Başlangıç

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
Merhabalar arkadaşlar daha önce mtb bisiklet kullanıyordum,
bir rüzgar ile yol bisikletine geçiş yaptık salcano xrs030 tiagra aldık
Önerileriniz dikkat edeceğim hususlar yada şu şekilde başlarsan şunları yaparsan daha rahat edersin diyebileceğiniz önerilerinizi bekliyorum :) Şimdiden teşekkür ederim.

Dosyalar

Scudo
Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
@OnurÖzdağ Öneriniz için teşekkür ederm mtbde kullandığım pedal vardı shımano m-520 onu yola taksam garip mi olur ?
yol ayakkabısını buldum

Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
Merhaba @Hüseyin Taşdeniz hayırlı olsun yeni bisikletin. Ben de 2 hafta önce salcano xrs040 aldım. Senin gibi ben de arada kalmıştım spd yol mu mtb mi olsun diye. Ben spd yi mtb aldım arkadaş yol spd aldı. Yola mtb spd takan arkadaşlarım çoktu. Gerek rahatlığı, gerek havalandırması olması en önemlisi yolda yürüyebilmek çok önemli bence :) Yol spd alan arkadaş yürürken şekilden şekile girmesi topuklu ayakkabı hissi vermesi benim ne kadar doğru tercih yaptığım gösterdi :) Eğer profesyonellik peşinde değilsen mtb spd al geç. Bu arada ben de antalya'dayım yol ile performanslı sürüşler yapıyoruz haftasonları. Bize katılmak istersen buyur kardeşim.

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
@Göktürk Ünal Sanada hayırlı olsun Kazasız belasız bin inşallah :)
Spd konusuna gelince de spd daha önce mtbde kısa süre kullandım kuzenimin sdpsini ve performans turlarında işe yarıyacağa benziyor özellikle yol bisikletinde (Y)
ama daha önce yol spd kullanmadım yürüyüşte ne gibi sıkıntılar çekiyorsun mtb spd krampon gibi yeryerinde diş var yolda yok asıl yol spdde daha rahat yürümemiz gerekmiyor mu :D orayı tam kestiremedim,
birde tabiyki neden olmasın bir süre sonra arkadaşımla tamı tamına başlıyoruz , bir bakım ondan sonra hafiften hafiften açılıcaz sizlere de yer yer katılmaktan zevk duyarım

• Beğen
Tepkiler: Göktürk Ünal
Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
@Hüseyin Taşdeniz Sağol kardeşim cümlemize. Şimdilik bir lastik patlağıyla bu haftayı atlattık :)

Yol spd nin çıkıntısı daha fazla takunya gibi takır tukur ses çıkarıyor. Mtb kalleri biraz daha içte olduğu için ses çıkarmıyor. Decathlonda deneyip görebilirsin.

Tabi her zaman bekleriz turlarımıza. Çok kişi değiliz zaten. Başlarda arkalardan gelir zamanla açılırsınız. Hafta sonu Kemer yapma ihtimalimiz var. Toplam 90 km.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Hayırlı olsun güle güle kullanın çok güzel pisiklet :D

Bir adet ayak pompası alın. Decathlondan alabilirsiniz. Münkünse her sürüşten önce, üşenirseniz de haftada bir lastik havanızı basın. Kilonuz normal ise 90-95 PSI arası havada tutun lastik basıncınızı. Bu size daha az lastik patlağı olarak geri dönecektir.

El pompanız vardır tabiki :) Yolda kalınca da el pompasıyla şişireceksiniz. Fakat el pompanız 60 PSI gibi bir değerde bırakacak lastiği. Eve gelip 95'e tamamlayacaksınz. Lastikleri şişirirken yüzeylerini güzelce kontrol edin. Ufak cam parçaları oluyor lastiğe saplanıp kalmış, onları kürdanla veya tırnağınızla çıkarın.

Sürüş esnasında da gözünüzü yoldan ayırmayın :) 3-5 metre ileri(asfalta) bakıyor olun. Camlardan kaçın, taşlardan kaçın, çukurlardan kaçın. Temiz asfalttan gidin.

Kazasız kullanın :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Vaay cok guzelmis bu rengi. Hayirli olsun harika duruyor bisikletin güle güle kullan :harika: düşüpte çizme su guzelligi bi de mahalle arasi bisikletcilerine gitme yeter :komik:

Kerryn

Üye
Tepki
48
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
Ben de MTB kullanıyorum. Bir gün alış veriş merkezindeyken yol bisiketi ile bir tur atayım dedim ve bir bindim gerçekten dengede durmak gidonu düz tutmak beni cidden zorladı. İnce lastik olduğundan dolayı mıdır bilemedim. Çok şükür ki düşmedim. :D Bisikletin çok güzelmiş hayırlı olsun hocam.

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
@Göktürk Ünal anladım hocam çok teşekkür ederim sosyal medyada herhangi bir etkinlik grubunuz var ise oranın linkini paylaşırsanız oradan takip edebilirm etkinlikleri teşekkür ederim :)
@Serkan Mıstınoğlu işime çok yarıyacak öneriler teşekkür ederim dikkate alacağım dediklerinizi (Y)
@Auron Sanchez teşekkürler hocam mtb zamanımda şehir içi tur arkadaşları edindim büyük gruplardı ama yolda biraz daha farklı iş :)
@Kerryn teşekkürler arkadaşım (Y)

• Beğen
Tepkiler: Göktürk Ünal

Veysel N.

Üye
Tepki
0
İsim
Veysel N.
Bisiklet
Bisan
çok güzel görünüyor iyi pedallamalar

servis şoförlerine dikkat :))

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Önemli bir dipnot: Gözünüzü sadece 3 saniye, evet sadece 3 saniye bile ayırdığınız da olacakları aşağıya sıralıyorum;

*Herhangi bi araba önünüze geçmiş olabilir,
*Bi yaya önünüze atlamış olabilir,
*Trafik durmuş olabilir,
*Kırmızı ışık yanmış olabilir,
*Yerde aniden beliren bir taş,cam veya mazgal(paralel) olabilir,

ve daha sayamacağım onlarcası var. Bunlarında bi çoğu MTB de de dahil, fakat bisikletinizdeki frenler V fren olunca, durmanız, yavaşlamanız daha zor olacaktır. Özellikle mazgallar yol bisikleti için çok tehlikeli.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
@Bugraacik aynen birkaç arkadaşımın söylediklerine göre direk dişlerin dökülür diyor :D çok gözümü korkuttular mazgallardan artık ya zıplatacağız çok hızlı değil son anda görmüşsek yada bi çaresine bkaacağız artık yada dikkat dikkat biraz daha dikkatli olacağız.