Yol bisikletinden MTB'ye geçeceğim önerileriniz nelerdir?

Tepki
13
İsim
İsmail Özay
Bisiklet
Sedona
Merhaba saygıdeğer BF üyesi büyüklerim ve küçüklerim :) Ben uzun bi süre yol bisikleti kullandım ve buna zıt olarak da hayatımda hiç mtbye atlayıp dağ tepe gezmedim. Ya hani dağ tepe dediğime bakmayın bozuk yollarda uzzun uzun yol gitmekten bahsediyorum :tskler: Artık şehir içinde veya düzgün yollarda bisiklet sürmekten bıktım açıkçası, biraz doğaya açılmak şu beton yığınlarından ayrılmak istiyorum. Yol hakkında, yanıma alacağım teçhizat hakkında veya yolda izde başıma gelebilecek sürprizler hakkında pek birşey bilmiyorum biraz yardımcı olur musunuz? :rolleyes:

Scudo

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
yol bisikletimle gidemedigim yollar icin mtb arayısı icindeyim Uzun süredir,3.500 gibi fıyat aralıgında...
sram x7 we x9 aktarıcılarla kombine edilmis bısiklet var su an inceledigim.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@☪Gökbörü卍 Rambo bıçağı al bir tane :) dostum şaka bir yana özel bir şey yapmana gerek yok. Bisikleti aldıktan sonra gerisi şekillenir. Sıradan şeyler alacaksın. İç lastik, yama seti vs. gibi. Bu arada doğada sürmek keyiflidir. Bir iki defa gidince bağımlılık yapabilir ;)

• Beğen
Tepkiler: Helen

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Denizlide ikamet ediyorum, koy yollarına we patikalara yol la girmek pek hoş degl malesef.

Tepki
13
İsim
İsmail Özay
Bisiklet
Sedona
Bir de şeyi sorucam hocam disk frenler yağmurda pek iyi tutmuyor diye duymuştum doğru mu? @caesar

• Beğen
Tepkiler: caesar

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yol bisikletine kalın lastik takıp aynı arazide dolaşabilirsiniz , mtb ye gerek yok . Forevır road bike ( :D :D alın size polemik meselesi dövüşün bakim bekliyorum :D :D :D )

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@☪Gökbörü卍 yok dostum gayet iyi tutar ancak biraz ses çıkarır. Yağmurlu havada ya da bisikleti yıkadıktan sonra disklerden yoğun bir ses gelir, kısa süre sonra gider o ses.

• Beğen
Tepkiler: lazy_rapper

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
  • Beğen
Tepkiler: mehmet.ali

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
ÇEKİÇ YARDIMIYLA MAŞAYI VE ARKA LASTİK TAKILAN BÖLGEYİ GENİŞLETTİM BEN. mis gibi oldu ama sonra çok geniş geldi tekrar çekiçledim tam oturdu lastik ,sonra çekiçlediğim bölge yolda kırıldı ( 80 km hızla bayır aşağı inerken ) kadro arkadan kırılınca ben ormanlık araziye uçtum , neyseki üstümde kalın mont vardı bişi olmadı, hazır uçmuşken downhill yapayım dedim ,yuvarlanarakk deişik bi şekilde iniş yaptım ormandan aşağı ,ama piskeletimde yoktu yanımda...Ne kadar tuhaf değil mi?

• Beğen
Tepkiler: Burak_Cakir

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
http://www.muratoglubisiklet.com/upload/editor/data/SEDONA_BORLA_KADRO.jpg

olay budur işte...
https://lh4.googleusercontent.com/-rgr6zNlzqZk/U6mUucB0k6I/AAAAAAAAFXI/z-n8YNQ14Mw/w296-h526-no/51.jpg

• Beğen
Tepkiler: lazy_rapper