Yol bisikletimi satıp 2 tane tur amaçlı şehir bisikleti alacağım

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
elimde bir tane salcano xrs030 tiagra var 2014 model

satmayı düşünüyorum (spd pedal , km saati , 45 liralık far falan var)

bu bir satış ilanı değil , sadece fikir amaçlı soruyorum , bütçemi sanırım 2000 e kadar çıkaracağım.

birisi kendim diğeride sevgilim için , amacım max 150 km lik turlar yapmak.

tanesi 1000 liradan ne alabilirim acaba ?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence 2 tane Carraro Sportive 224 alabilirsin. Ama söylemeden edemiyicem bisikleti 2ye böldüğün için zamanla pişman olabilirsin :)

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Ozan Cansel Nasıl yani ikiye böldüğüm için :D korkutma

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@E.E
Yani bir bisikletten 2 bisiklet çıkartmak manasında. İstiyorsan yap ama ben kız arkadaşım için yapmazdım, bugün varlar yarın yoklar :)

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Ozan Cansel Ahahaha , bizimkisi öyle değil diyeceğim ama çok klasik duracak sanırım :)

Ayrıca
bana hediye ettiği 1000 liralık patenleri keyifle sürüyorum , alt tarafı bir bisiklet almışım çok mu amaç birlikte vakit geçirmek :)

• Beğen
Tepkiler: lealtad

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kendi bisikletin kalsın kız arkadaşına 1.000 TL'lik bisiklet al. Kendi bisikletini 1.000 TL de fazlaya satabileceğini sanmam.

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@clubber hocam rica ediyorum piyasa araştırması yapın :) 1000 lira etmez dediğiniz bisikletin sadece jant ve lastiklerinin ikinci eli 700 lira.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@E.E hocam şimdi sen yine araştır. Millet Carraroyu övüyor ama City Sport'un aynı fiyatlısı daha üstün gibi duruyor. Ya da carraro eksik yazmış özellikleri. City Sportta ki maşa daha iyi. Ya da ben yanlış biliyorum. Bilen biri aydınlatsın. Carraro Sportive 224teki maşa xct'mi, city sport 30da ki xct.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tur icin bisiklet dusunuyorsan carraro sportive 327 veya sedona 410 tavsiye ederim. Ikisi de duz masa ve 1200 tl civarinda. Sen amortisorlu bisiklet onerenlerin sozune bakma. Dag harici hicbir yerde gerekli degil bence.

• Beğen
Tepkiler: Cihan Şar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İstanbul'da sürecekse lazım. Gerçi amortisorlu maşa sarsıntıyı absorbe ediyor ama absorbe gereken yerlerde kullansak jantlar yamulur. @Kuzey Ege cidden şimdi ben kaldırımdan atlasam jant yamulur, çukura dalsam jant yamulur, kasiste durmasam jant yamulur. Ne anlamı kaldı o amortisorun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@E.E

Aşağıdaki linkdeki bisiklet değil mi?

(link)

Sıfırı 2.150 TL olan bisikleti ikinci elde kaça satacaksın?

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Bence bisikletini satma ona mesela tribün 300 al ya da 1000 liraya şehir bisikleti al ya da bütçeye göre al
Bir süre sonra onun bisiklet hevesi kaçacak
Sen de elindeki bisikletten olmuş olacaksın
15 km yi her bisiklet yapar sen ona güzel gözüken biraz da hafif bir model al
Gidişi de sorunsuz ise onun için 1000 TL lik model ile 600 yil lik modelin farkı olmayacak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@dr_mrh adam 40 km hızla giderken, sevgilisi zar zor arkasında pedal çevirerek 20 km hız mı yapacak. Sen git eski bir bisiklet al, önüne oturt. Hem fantezi yap, hem bisiklet sür.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@dr_mrh bisikletten soğurum. Bisiklet alacağına ortopedik yatak al. Yaylan. Sevgiliyle bisiklet mi sürülür. Adam gibi yatak al o da sevinir, daha mutlu olursunuz.

Bisikletin amortisörüyle zıplayacağınıza, yatağın yayıyla zıplayın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gel beni dinle...

bu sevgiline
https://www.deltabisiklet.com/modules/catalog/products/pr_01_4259_max.jpg?rev=1419587994

bu da sana
https://www.deltabisiklet.com/modules/catalog/products/pr_01_4253_max.jpg?rev=1419584753

deltabisklete göre ikisi 2900 tutuyor. Shwinn Shwinn'e gezersiniz.

Cihan Şar

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Scott
@Mehmet Cemre Kısa

Neye göre, kime göre lazım ?
Sizin deyiminizle çukura daldınız, kasisete durmadınız, kaldırımdan atladınız. Hadi ön taraftaki darbeyi maşa absorbe etti diyelim, peki asıl arka jant üzerine binen yüke ne olacak ? Buradaki asıl nokta kullandığınız bisikletin amacını ve sınırlarını bilmek. Siz gidip Dirty Jump kullanır gibi kaldırımdan atlar. Mtb kullanıcısı gibi çukurlara sert girerseniz amiyane tabiri ile o jant setini elinize alırsınız tabii ki.

İstanbul'da 4500 Km düz maşalı şehir bisikleti kullandım. 5000 km kadar da yol bisikleti tecrübem oldu hatta yol bisikletiyle yaptığım yolun yarısı İzmir de soğuk asfalt üzerindeydi ki bu yolun yanında İstanbuldaki yolların esamesi okunmaz. Çukura da daldım, kasise de girdim, kaldırımdan da atladım. Jant dönüyor, sorun yok yani.

Şehir bisikleti için ben zaten yavaş gideceğim, olabildiğince de konforlu sürmek istiyorum diyorsanız ön maşa doğru tercih. eğer altı çizili noktada çelişiyorsanız bir kez daha düşünmekte fayda var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Cemre Kısa
Aynen dediğin gibi city sportlar donanım olarak biraz önde de salcanoya kimse sıcak bakmıyor diye carraro sportive 224 önerdim yoksa ben de salcano cs 40 kullanıyorum, memnunum da :)