Yol bisikletimdeki sorunlar

Barisbu

Üye
Tepki
9
Arkadaşlar merhaba, bisikletimin el koyma kısımlarındaki kauçuk erimiş o yüzden kullanamıyorum yapış yapış oluyor,gidona sarılan sünger de çok bozulmuş o yüzden gidon için sarılan o sünger veya deriden tavsiye eder misiniz çok maliyetli olmadan,bunun dışında zincirden düşük viteslerde sürekli ses ve hafif takılma oluyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.(eriyen kısım dediğim yer resimde gösterdiğim yerler)

Dosyalar

Scudo

meren12

İlanıma göz at??
Tepki
78
İsim
Muhammed Eren Çınar
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar, vites sorununa değineyim. Muhtemelen vites ayarın bozulmuştur. Yapması 2 dakikalık işlem. Burada anlatması zor o yüzden link bırakıyorum:

Son düzenleme:

Barisbu

Üye
Tepki
9
@meren12
Cok tesekkur ederim resimde isaretledigim kaucuklari nereden bulabilirim ismi nedir acaba bilginiz var mi?

• Beğen
Tepkiler: meren12

meren12

İlanıma göz at??
Tepki
78
İsim
Muhammed Eren Çınar
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Barisbu
bildiğim kadarıyla vites/fren kolları ile beraber satılıyor fakat yol bisikleti kullanıcısı olmadığım için tam cevabını veremiyorum:(

Tepki
110
İsim
Muhammed
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gidon sargısı önerebilirim, zaten üstteki arkadaşın da yazmış olduğu markalardan birini almanız yeterli olacaktır.

Bisikletinizde hangi grup set kullanılıyor yazabilir misiniz ? Shimano'nun grup seti ise onun kauçuğu bulunabilir, ama microshift falan ise biraz uğraştırabilir bulmak.

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
Sti kauçukları. Decathlon a sorun microshift yedek parçaları vardır belki. Üzerindeki Sora set ise daha rahat bulursunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
AliExpress shimano lever hoods 3500 diye aratın, 10 dolar civarı

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Kauçuk:
(link)

Türkiye'de de aradım ancak bulamadım. Satıcı da güvenilir, işinizi görür. Hayırlı olsun şimdiden hocam.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Elcik seti diye geçiyor tr de. Lever hood dite geçiyor ingilizcede. Sadece siyah değil farklı renklerde olanları da var bildiğim kadarıyla.

Gidon sargısı şart değil, sargısız kullananlarda var ama tavsiye etmem. Ucuza kaçmak isterseniz deriden, köpük banttan, ve ya farklı malzemelerden kendiniz de yapabilirsinz. Ya da tenis raketi vb.sargısı filan da iş görür, üstüne bisiklet için yazılınca kıymetleniyor böyle ufak ama önemli parçalar nedense.