YOL Bisikletim Fren Sıkınca Ötüyor YARDIM

Tepki
5
Bisiklet
Mosso
Merhaba Bisikletımın akordunda hiçbir sorun yok ancak hangi frene basarsam basayım durmaya yakın bisiklet ötüyor
Böyle köpek ağlaması gibi bi ses çıkıyor ince ıslık gibi bi ses
pabuçlarımdada sorun yok ama hala çözemedım temızledımde ama gitmiyor bu ses

Scudo
Tepki
19
Bisiklet
Bisan
@Eniscan Keskin
Bisikletinizin fren sistemi nedir? Ona göre tecrübeli bisikletçiler bir şeyler tavsiye edebilirler

Tepki
5
Bisiklet
Mosso
V Fren Yüzeyi sabunlu suyla iyice temızleyım durulamıştım araştırmalarıma göre öyle yazıyordu ama sorun hala devam ediyor

aradox

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Sedona
Eğer jant ve fren pabuçlarını sabun gibi bir temizleyici ile temizlediyseniz,bir süre kullandıktan sonra kendiliğinden geçer.Benimki öyle olmuştu.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük bir problem değil herhangi bir madde bulaşmış olabilir papuç veya jant çemberine.
Papuçları ve jant çemberini ıslak mendille sil 5-10 dk. kullan bisikleti, yokuş aşağı in jant çemberi ısınsın ses kesilecektir.

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
eğer bir yerleri yağ bazlı bir temizleyiciyle temizlediysen diye sormuştum. öyleyse bir şekilde yağ bulaşmış olabilir fren yüzeyine ya da pabuca, o yüzden daha da iyi temizlemek gerek. pabuçlara da dikkatli bakmanı öneririm, arada ufak metal parçaları saplanabiliyor, fren gücü ciddi anlamda düşüyor ve çığlık gibi bir ses çıkarıyor. benim aklıma gelenler bunlar, daha da detaylı bakarsan belki sen de bulabilirsin sorunu.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kullandığım jantlardan birinde başıma gelmişti. Temizlemekle vs. alakası yok. Tamamen fren yüzeyi ve pabucun arasındaki ilişki ile ilgili.
Fazla da umursamadım.

cempro

Üye
Tepki
95
ses kesilmiyorsa pabuçlar janta tam paralel değil pabucun ön kısmı arka kısmından 1-2mm. kadar daha önce temas edecek şekilde, açılı şekilde ayarlanabilir.