Yol Bisikleti Tavsiye

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@EnesKlf07

Aramanızı biraz daraltmak için iki soru sorayım:

1) Disk frenli bisiklet mi istiyorsunuz, çemberden fren mi?

2) Ne kadar esneksiniz? Çoğu aero kadro, düşük stack/reach oranı ve buna bağlı olarak agresif sürüş pozisyonuna sahip oluyor. Yeterince esnek değilseniz, gidon boğazının altına 3 cm spacer koyup gene de rahat edememek gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
aero kadro ve jant için rüzgar durumu da önemli. istanbulda pek sorun olmuyor mesela. onun dışında bütçe varken istanbul içinde garantili bir yerden bisiklet bakardım. marka modeller beğeniye göre değişebilir ama oluşabilecek bir sorunda arkanızda durabilecek bir firma seçmenizi tercih ederim.

ama yurtdışından bakacaksanız seçenekler çok fazla.

(link)
onun dışında canyonlar var. (link)

propellerin ikinci elleri baya hereketli TR piyasasında. kadro yapısından eminseniz iş biraz sizin beğeninize düşüyor.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.082
Bisiklet
Trek
@EnesKlf07

Merhaba,

Aktif olarak hem r8000 hem de r5800 kullaniyorum, ikisinin arasinda hissedilir bir fark yok ( ya da ben hissedemiyorum ) r7000'in daha yeni model oldugunu goz onune alirsak r8000'e daha da yakin oldugunu varsayiyorum. Malesef uzun sureli deneme sansim olmadi r7000'i sadece tahmin.

Aero kadro istiyorsaniz zaten aliminyum olmasina imkan yok. Jant konusunda da arkadaslar da soylemis ben tekrar hatirlatayim yuksek profil jantlar yan ruzgarlarda surucuyu uzebiliyor.

Yine fren konsunda rim ya da disc mi istiyorsunuz? Bisiklete yuksek butce ayirdiginiza gore kisin da kullanacaginizi varsayarsak kesinlikle disc fren oneririm, islak havalarda aradaki fark ekstra agirliga deger.

Bu kosullarda, aero r7000 setli bisiklet icin rim ve disc canyon aero

(link)
(link)

Rose'un aero serisi fena degil

(link)
(link)

Eger yurtdisindan almak sizin icin sorun olmayacaksa hangi ulkeye gidecekseniz oranin buyuk bisiklet magazalarindaki 2018 model indirimeri kovalamaniz faydali olabilirl

Ornek vermek gerekirse tam sizin istediginiz gibi bir bisiklet bu. Giant Propel Advanced SL 1, aero, r8000 setli, 55mm'lik jantlar var uzerinde ve 1750€ indirim yapmislar.

(link)

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Canyon ? Hem makul fiyat hem de hafif. Ayrıca şık. Ben de 25 Mayıs'da sipariş edeceğim nasip olursa.

Demirci41

Üye
Tepki
0
İsim
Emre Demirci
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bir karşılaştırma yapmanızı istiyorum carraro 012 mi kron rc1000 mi sizce hangisi

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
An itibariyle Scott Foil 20 Disc 2019 sipariş vermiş bulunuyorum. Haziran gibi elime ulaşacak o zaman daha detaylı incelemesini konu olarak açarım. Dt Swiss marka 48 veya 65 mm lik jantıda bu yıl almayı planlıyorum. Yine forumda bu modeli hayalimdeki bisiklet modeli olarak paylaşmıştım. Şuan sahip oluyorum :) Gelene kadar uyku haram olacak bana galiba :koptum:

Dosyalar

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mariokaldatonun Willieri kadar olmasada muhteşem bir pisiklet :D

Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@EnesKlf07
Yeni konu başlatma mobild3 nasıl oluyor,teşekkürler??

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mümkünse açmayın mümkün olan konuya yazın arkadaşlar bakar.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet13xxx
Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@:DDD
Teşekkürler

Tepki
0
İsim
Yunus Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
MERHABA ARKADAŞLAR BUGÜN BİR YOL BİSİKLETİ ALDIM AMA GELİRKEN KALDIRIMA ÇARPIP DÜŞTÜM SONRA BAKTIM FRENİN TUTTUĞU YERDE AŞINMALAR VAR VE FRENİ SIKINCA SES GELİYOR BAYAĞI Bİ BUNU Bİ ZARARI OLUR MU ??

baris52

Üye
Tepki
24
İsim
Barış
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba, Peugeot F10D katlanır bisikletimden sonra grup sürüşlerine katılabileceğim endurance tarzı yol bisikleti almak istiyorum, Van rysel edr af 105 ve bianchi r0013 modeli fiyat performans olarak ilk gözüme çarpan oldu. Bütçe 25-35k diyebiliriz, tavsiyeleriniz nedir üstadlarım? Bu iki model dışında da olabilir, ayrıca maalesef yaşadığım şehirde decathlon olmadığı için görmeden alabilirim bisikletlerini.

• Beğen
Tepkiler: Enumaelish