Yol Bisikleti Tavsiye

feyyazsari

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
@Kerem Groims

Bu başlık gözümden kaçmış burada olan yorumları da inceleyeceğim.

/
Pardon bu başlığı incelemiştim btwin ile alakalı düşündüren ve mosso tourney düşünmeme sebep olan başlık burasıydı :) btwin ile alakalı tereddüt yaşadığım konu bu bisikletin zamanında sora set karbon maşa ile satıldığını sonradan değiştiğinin paylaşılması ticari uyanıklığa giden firmalara karşı olan güvensizliğimden oldu. ek olarak şehrimdeki güvenilir bir bisikletçinin ve forumlarda okuduğum vitesle alakalı sürekli ayar, bakım istemesi bi yanımı uzak tutuyor.

@Göktürk Ünal

Hidrolik Disk frenli bir salcano vardı bende, sürekli fren problemi jantlarda problem viteste problem yaşayıp durdum. servis ile alakalı yaşadığım ilde de problem vardı bu sebeple salcano düşünmemiştim. son modeller hakkında ise bilgim yok fakat fiyat olarak beni cezbetse de çok fazla eksi yanı çıkıyor ortaya

• Beğen
Tepkiler: Göktürk Ünal
Scudo
Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
@feyyazsari Salcano city i bilmem de. Ben de salcano astro hidrolik diskli vardı. Pek problem yaşamadım. 3 yıldır da sürüyorum. Fethiye ye bile gittim yani o derece. 10bin km yi devirmişimdir. Bu kadar önyargılı davranma bence. O tür problemler her bisiklette yaşayabilirsin. Biraz kullanıcıya ve özellikle gittiğin bisikletçiye bağlı. İyi bisiklet tamircisi bulmak zor malesef. Salcano iyidir ama sana kalmış tabi.

• Beğen
Tepkiler: feyyazsari

feyyazsari

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
@ÇaNakkaLeRuHu

Abi öyle bir demişsin ki resmen koşarak gidip alasım geldi :) görüntü olarak da çok hoş bulduğum bir bisiklet ama kullanım amacım ihtiyacım dışına mı kaçıyor o konuda kararsızlığım var. e tabii her şeyin sonunda olan konu, para..

@Göktürk Ünal firmaya ön yargılı değilim benim problemim bu bisikleti tercih ederken ardından beklediğim servis hizmeti. bu konuda başarılı olamayıp da bana başarılı oluruz imajı çizdikleri için satın alırken beklentim haliyle arttı. bu sebeple salcano tercihi yapmıyorum. yani bir sedona aldığımda da aynı servis kalitesi ile karşı karşıya olacağım fakat bir sedona servisine götürüp de hadi bakalım servis kalitesini görelim demeyeceğim

• Beğen
Tepkiler: Göktürk Ünal
Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
Katılıyorum servis sorunu var. O yüzden kaliteli bir yer bulmak zor. Umarım sedona da yaşamazsın. Şimdiden hayırlı olsun @feyyazsari

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@feyyazsari

Sedonanın Meridadan tek farkı yerli olmasıdır diyorum ve sedonayı aksiyon bir kullanıcısı olarak tek geçiyorum. Kullanmadığım bir ürüne yorum yapmamışımdır forumda yapmamda. Kimseyi yalnış yönlerdirmek istemem. Senin bulunduğun yer açısından servis sıkıntın olurmu onu bilemem. Şöyle söyleyeyim araziden çıkmıyorum 2000 km yol yaptım ( çoğunluk arazidir strava kayıtlarımda mevcuttur) daha tek arızam yok. Sadece keyfi bakım için servise yada bisikletçiye gidiyorum. Tabi bisikletime iyi bakıyorum o ayrı konu.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Yeni konu açmadan buradan devam edeyim hem hortlatmış oluruz.

1 ay içinde yeni bir yol bisikleti alacağım kendime 3 yıldır kullandığım emektar scott speedster a veda edicem. Buraya yazma nedenim kararsız kalmam şuan kafamda ki ilk bisiklet bir zamanlar hayal olan scott foil serisi. Model olarak foil 20 2019 listemde yer alıyor ama böyle bir bisiklette açıkçası stok jant kullanmak istemiyorum. Ayrıca alacağım için bana ekstra bir masraf olacak. Sizden fikir almak istedim forumda bu tarz kullanan illaki vardır. Ben bütçemi istediğim tarzı aşağı bırakıcam önerisi olan şu güzeldir buna bir gözat diyeceğiniz modelleri bekliyorum.

Aero kadro olacak (karbon)
Ultegra r8000 veya 105 r7000 setli
Jant olarak minimum 45 mm lik profil olacak

Bütçe 18 ila 25

Bu tarz 2. El olmayan full setleri veya toplama olarak önereceğiniz fikirlere açığım.

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Bunlara bakabilirsin. Ben Ultimate almayı düşünüyorum. Bu arada amaç nedir? Yarış mı sürüş mü endurance mı hangisi? Ona göre bakarsak mesela endurance alacaksan aero mantıklı değil.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1500 dolar ve üzeri olan şeylerin yurtdışından getirilmesi çok farklı bir prosedür ve masraflı diye duymuştum.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@muhammedbensi

Yokuş adamı değilim daha çok yarış için ve düz yol için arıyorum aero modellerden.

@trainspotting35

Her hangi bir sorun olmaz benim için.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
bu işler tamamen bütçe ile alakalı.bütçe verin yardımcı olalım ve alacagınız bisiklet ikinci el mi olacak sıfır mı olacak.buda önemli

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@EnesKlf07

555.jpg

bak bu benim eski makina.

giant propel. tavsiye ederim su gibi akıyo. :)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhiddin

@EnesKlf07

Yazıda da düzenleme görmedim ama gayet açık :)

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende propel avenced 0 düşünürdüm bu paralara bisiklet alacak olsam..

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Yurtdisindan getirme sorun olmaz demissin. Eger vergi iadesi alabiliyorsan, Foil 30 15-16 bin liraya geliyor. Bunun ustune kendine Light Bicycle’dan 500-600 dolara guzel bir derin jant seti yaptir. Butcenin altinda muthis bir bisiklet oluyor. Foil’den stok jantlarindan dolayi vazgecmek pek manali degil bence. Kadro bagimsiz testlerde hep en hizlilar arasinda ve hakkinda olumsuz bir sey de okumadim.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@trainspotting35

Eğer bu yılda dolar yüksek diye almazsam seneye ne oluruz bilmem :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35