||||| Yol Bisikleti Yardım |||||

Yol Bisikleti?

• Sedona Road 411 (1200ytl)

• Geotech Oxygen kadro, Tiagra donanımlı toplama bisiklet

• Toplam katılım
    17

Quietus

Üye
Tepki
2
Selam.. Arkadaşlar yakın zamanda bir yol bisikleti almak istiyorum.. Seçeneklerimi ikiye düşürdüm. Sedona Road 411 veya Geotech Oxygen kadro, Tiagra donanımlı bir bisiklet almayı düşünüyorum. Görüşlerinizi bekliyorum. Sedona'nın donanımı resimde yazıyor. (Bisikletin toplam ağırlığı yazmıyor bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum)
(link)

Sizce hangisini almak daha mantıklı olur? Farklı önerilere de açığım..
Boy_1.75
Kilo_55
Teşekkürler.. İyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: Can Kandiyoti
Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Sedona 411 yanlış hatırlamıyorsam 9.7 kg olması gerekiyor. Çıkplak kadro ağırlığını bilmiyorum ama Geotech biraz daha hafif olabilir kadro olarak. Ama fiyat olarak Sedonayı komple bisiklet olarak alacağınız için biraz daha karlı olursunuz. Bir bisikleti parça parça toplamak biraz daha pahalı olur genelde.

Benim şahsi tercihim Sedona dan yana olurdu. Eğer elinizde hali hazırda eski bisikletinizden parçalar olmuş olsaydı ozaman Geotech olabilirdi ama tekrar ediyorum bütün parçaları tek tek sıfırdan almak daha masraflı.Sonuçta sadece Tiagra set almakla iş bitmiyor. Lastikleri alacaksınız, jantları alacaksınız, selesi idi gidonu idi ıvırı idi zıvırı idi baya bi iş.

• Beğen
Tepkiler: Quietus

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
geotech benim tercihim olurdu kadro olarak kaliteli ve hafif sayılabilecek bir kadro ayrıca uzun süredir piyasada ve iyi yönlerini kötü yönlerini herkez biliyor ancak sedonna yeni bir ürün çok iyi tanımıyoruz çok uzun süredir kullanan yok geotech biraz daha pahalıya gelebilir ancak daha hafif olur 9.7kg çok ağır bir bisiklettir yol için

• Beğen

Quietus

Üye
Tepki
2
Bugün ilgili firmadan mail aldım, bisikletin toplam ağırlığının 9.3kg olduğunu söylediler.

Quietus

Üye
Tepki
2
Bir de oy kullanan arkadaşlar kullandığınız oyun nedenini de paylaşırsanız sevinirim :)

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
buraya karsılıklı bır malzeme listesı atabılmıs olsan yorum yapardık ama sanırım bırbırlerıne denk gelıyorlar.ıkısıde tıagramı,jant setlerı nedır bunlar muhım.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Quietus---

Üzerine birde pedal ağırlığını ekle ortalama 300-400gr:) 9.7 kg civarına çıkacaktır. Pedalsız bisiklet sürebilmenin formülünü bulduysan o başka bizede öğretirsin:)

• Beğen