Yol bisikleti yardim lutfen

Gurkan Ortamevzi

Aktif Üye
Tepki
168
Bisiklet
Trek
Arkadaslar yeni bir cyclecross cannondale caadx6 aldim. Boyum 189 Kadro boyum 58.
Ama 61 kadro boyunda 1000 tl kadar indirim oldugu icin 61 kadro boyu aldim. Biraz buyuk geliyor. Ozellikle bilek agrisina sebep oluyor. Biraz kendime gore uydurmak icin gidon ve ayarini nasil yapmaliyim? Yardimlariniz icin tesekkurler.

Scudo

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
benim boy 1.72 bacak 78 cm kadro ölçme sitelerinde 52-54 diyor nasıl büyük geldi size anlamadim

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Bu tekrar olmus, silinse iyi olur.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Genel olarak 189 boyunda bir sücü icin 61 kadro büyük degil. Tabii ki belden asagi ve yukarinin oranlarinda büyük fark varsa, bir sey söylenemez.
Cyclocross bisikletin ayarlari-eger cyclocross icin kullanacaksaniz- yol bisikleti gibi yapilmaz. Her seyden önce daha dik oturulur. Yani gidon yüksekligi boya bagli olarak 1-3 cm. daha yüksektir. Ayni zamanda gidon bogazi da, ön tekere cok agirlik binmemesi icin daha kisadir. Yani gidon üzerine yüklenilerek sürülmez, vücut agirligi pedallar ve sele üzerine verilir. Pedallarin kalleri de biraz daha geriye alinir ki atlayarak binilirken pedaldan kayma tehlikesi az olsun. Diger bütün ayarlar yol bisikleti gibidir.
Sizin bilekleriniz agriyorsa; 1. Cok uzun zamandir bisikletciliginiz yok! Yani yeteri kadar antrenmanli degilsiniz veya aliskaliginiz yok.
2. Ellerinize cok yükleniyorsunuz ya da gidonu genellikle asagi pozisyonlarda tutuyorsunuz.
3. Gidon genisliginiz dogru degil
4. Zaten vücudunuzda( bileklerinizde) bir ariza var.....
gibi nedenler ilk aklima gelenler. Tabi yukarida cyclocross bisikletin ayarlarini geregi gibi yaptiysaniz bunlar gecerli!

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Adminler lütfen bunu da silsinler, bir zahmet!