Yol bisikleti ve tayt

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar 2 senedir cyclocross bisiklet kullanmaktayım.Ancak yol bisikletine geçiş yapacağım.Şu anda kaskım gözlüğüm formam hepsi mevcut kullanıyorum yalnız taytın üzerine şort giyiyorum bir türlü alışamadım sadece tayt giymeye.Cross yada tur ve şehir bisikleti şortu kaldırıyor ama yol bisikletinde kötü durduğunu düşünmekteyim.Sizin düşünceleriniz nedir acaba?Teşekkürler

Scudo

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
taytla kendimi harika hissediyorum tavsiye ederim

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Bir yol bisikleti grubuna girmenizi öneririm. Herkes tayt giydiğinden kısa sürede taytla binmeye alışırsınız. :)
Alıştıktan sonra da bir daha taytın üzerine bir şey giymezsiniz.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
@Birtan Kolburan cyclocross bisikletle de gruplara katılabilirsiniz. Ayak uydurduğunuz sürece sıkıntı olmaz.
Ben de sizin gibi cyclocross'tan yola geçtim. Cyclocross varken yol gruplarıyla çıkıyordum hep.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
pistonları ne kadar serbest bırakırsanız aynakol o kadar performanslı döner :) bol giysiler paraşüt etkisi yapıyor ve özellikle rüzgar söz konusu olduğunda bunu daha rahat hissedebiliyorsunuz. hele bir de bisikleti 100 g hafifletmek için bir dünya araştırma yapıp para harcıyorsanız bunu 30 liralık bir taytla tamamlamadığınızda her şey baştan yanlış olur.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
abi aynen olmuyor yol bisikleti taytsız hatta başka bir şey giyince kötü duruyor ve rahatsız ediyor. he akşam arkadaşlarımın yanına gittim caddebostan sahile deri ceket eşofman altı ile onun görünüşü de başka ama uzun ve performans sürüşlerinde taytsız asla :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletinin doğasında durup uzun süre mola vermek, yemek yemek, çarşı pazar gezinmek vs... olmadığı için bisiklete bindikten sonra tayt veya şort olması görüntü açısından çok fark etmiyor. Performans ve rahatlık açısından tayt olmazsa olmaz gibi bir şey yol bisikletinde, kullanmaya başladıktan 1-2 sürüş sonra alışırsınız.

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
bırakın tayt giymeyi hangi taytı giyebilirim diye düşünmek lazım. tayt bence bir lüks değil bir zorunluluk, misal benim 40tl lik taytımda var 250 tl lik taytımda var ucuz olanla bisiklete bindiğim zaman, performans ve sağlık açısından ne kadar fark olduğunu anlıyorum. ucuz ürünler bayır çıkarken resmen ayaklarımı çimdikliyor, vucudun nefes almasını engelliyor ve teri düzgün biçimde dışarı atamıyor yani resmen beni geriye doğru çekiyorlar.

tayt değil kaliteli tayt şart.

bazen yollarda görüyorum iyi güzel bisiklet almış arkadaşlar ama pijamayla eşofman altıyla sürüş yaparak hem kendine zarar veriyorlar, hemde sağlıksız antreman yapıyorlar, kat kat giyinmenin zararı çok büyük, taytın ne üstüne ne altına hiçbirşey giyilmez, hatta bacak kılları bile vucuda büyük külfet ama taytı sorun edenler için bacak kılları şu an için biraz daha ütopik.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
bana da önerebileceğiniz askılı yada askısız tayt var mı yurtiçi sitelerden birinden alacağım tayt gerçekten gerekiyor bugün sele ağrısından doğru dürüst bisiklet süremedim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Birtan Kolburan

Yol bisikletinde de sizin şu an giydiğiniz gibi giydim, hiç de sıkıntı yapmadım. Nasıl rahatsanız öyle giyinin efendim.

not: bu işi profesyonel yapacaksanız o ayrı bir durum. zaten bu yazdığım safhayı çoktan geçmişsinizdir...

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Necip Fazıl Anılarından...
Kayseri'deydik, bir adam getirdiler, "şununla iki kelime konuş!" dediler bana. Adam geldi Elinde sigara, Ramazan günü Anladım ne tip
olduğunu
Hitap ettim:
"- Sigaranı at da öyle gel karşıma!"
Gayet ucuz bir formülü vardır bu işin .Günün hemen bütün formülleri gibi
O da aynı şekilde cevap verdi:
"- Allah'ın bildiğini kuldan niye saklıyayım?"
Bu umumî formül
Devam ettim:
"- Allah senin tenasül aletin olduğunu da biliyor. Niye saklıyorsun?"
Bozuldu, kala kaldı, hiçbir şeye aklı eremedi "- Senin bu susman mağlûp olman
değildir .Şimdi seni mağlûp edeyim dedim; Allah'ın bilmediği bir şey olabilir mi? O her şeyi biliyor. Yalnız senin, Allah'ın bildiğini, yalnız ondan af dileyerek ona tahsis etmen ve onun bildiği şeyi ortaya açıkça, hayâsızca dökmemeni gerektiren bir fakülteye malik olman lâzım .Sen bundan da mahrum bir bedbahtsın!"

• Beğen
Tepkiler: Birtan Kolburan

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@MuratHan hocam teşekkür ederim bende erdoğanlardan almayı düşünüyorüm. 175 boy 70 kilo ile hangi bedeni almalıyım daha önce hiç tayt almadım yanlış almak istemiyorum.

Karqasa88

Üye
Tepki
0
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Merhaba
Günlük 20 km için pedli tayt önerilerinizi alabilir miyim artık oturamıyorum bisikletten soğutuyor bu beni lütfen yardiminizi istiyorum

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Eğer sele rahatsızsa ped de bir işe yaramaz. Iki tane yol bisikletim var. Birinin selesiyle 5-6 km de pedsiz, diğerinde yine pedsiz olarak 35-40 km gidiyorum. Yan yana koyduğunuzda Şekil neredeyse aynı ama biri daha konforlu Aralarındaki fark oturunca Anlaşılıyor biri tam oturma kemiklerine denk geliyor diğeri bacak kemiklerine dolayısı ile rahatlığı üst yüzeyin tam düze yakın oluşu sağlıyor sele üzerine düz kare şeklide tahta koyduğunuzu düşünürsek hangi selenin yüzeyi daha çok yüz ölçümü ile tahtaya değiyorsa o sele daha rahat. Pedler mavi yeşil ve kırmızı olarak 3 e ayrılır kırmızı 50 km ve üzeri için mavi ve yeşil daha kısa turlar içindir. Bir Püf noktada çukurlar ve tümsekleri karşılarken selede oturmayın biraz kalkmış pozisyon alın. Hem bisikleti hemde neticenizi yormamış olursunuz. Pedi iç çamarşırsiz kullanırsanız daha verimli olur. Decatlonda kırmızı pedli ve delikli kumaştan ayrıc dış şortla giymeniz için ince kumaştan yapılmış 70-80tl cıvarında bir ürün vardı çok iyi işıkarıyor iyi markaların pedli raylarından bir nebze daha iyi.

Karqasa88

Üye
Tepki
0
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Sele salcano cs30 orjinal selesidir tayt olarak decathlonda fazla ürün yok başka bakmam gerek onerilerinize açığım