Yol Bisikleti U23 Milli Takımı

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar yol bisikleti U23 takımı Portekize gitmişti. Sonuçlar linkte, bu sonuç biraz garip, sebebini bilen var mi?Cunku 3 etap olan yarislarda bizimkiler sadece 1.gun var.

1.Etap (link)

Scudo

Turkishflier

Aktif Üye
Tepki
143
Öyle olmasının sonucu daha da garip.Takım 6 kişi olarak yarışa katıldı,2 si yarışı bıraktı,diğer 4 ü de sonuçlarda da görüldüğü gibi zaman limitine takılıp abandone oldu.Biraz hayalkırıklığı yaşandı yani.

Murat Altinbasak

Daimi Üye
Tepki
216
@aybarssurucu

Buyuk konusmak gibi olmasin.. ama ben cok isterdim 1-2 genc milliler buraya gelsin 2-3 haftaligina. Bir suru yarisa katilirdik birlikte.. Hafta arasi en az 2 kere, ve her Cumartesi Pazar federacyon yarislara katilirdik. Eger boyle bir firsat olsa, degerlendirmek isteyen olurmuydu acaba. En zor is vize alabilmek.. ama sanirim sporcular icin daha kolay oluyor.. Benden bir dilekce belki yeterli. Bilmiyorum. Bir az da bencillik var bu isin icinde. "Ice Age" cocuk filimindeki mammot gibi hissediyorum kendimi. Amerikanin tek ve son Turk bisiklet sporcusu.. Cok komik durumdayim.
Umarin Portekiz yarisdaki sporcularimizin baslarina bir sey gelmedi..

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Sen tek degilsin;

Engin Yesilyemis / Boise - Idaho benim en yakin tanidigim ve daha var bayagi kisi. Ama forumlari takip etmiyorlar.

Senden rica etsek bize U.S. Cycling'in uyguladigi kademe sistemini anlatir misin?

Mesele her sezon seviye atlayarak national series'e katilabiliyorsun galiba.

Selamlar,sevgiler.

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Portekizdeki yarış Avrupa şampiyonasının bir ayağı idi.

Bu yarışta ilk 10'a giren çocukların isimlerini hafızlarınıza alın,çünkü birkaç yıl sonra onlardan birkaç tanesini fransa turunda göreceksiniz.

Ben de Alanyada u23 takımla beraber kamptaydım.Arkadaşlarım olabilecek en profesyonel yarışa gittiler ve sonuçlar açıklandı.

Arkadaşlar sonuncu oldu belki ama,

EĞER Kİ BİZDEN BİRİ KAZANSAYDI BU YARIŞI YAHUT İLK 3ÜN İÇİNDE BİTİRSEYDİ TÜRK YOL BİSİKLETÇİLİĞİNİN KADERİ DEĞİŞİRDİ.
BU ÇOK BÜYÜK BİR OLAY OLURDU, YARIŞA KAZANAN ZATEN DİREKT OLARAK UCİ EĞİTİM KAMPINA ALINIRDI, ORADA O ARKADAŞIMIZ BİR KAÇ YIL İÇİNDE FRANSA TURU KOŞACAK SEVİYEYE GEİTİRİLİR.
VE TARİHİNDE İLK DEFA PROTOURLARDAN HERHANGİ BİRİNE KATILMIŞ BİR TURK SPORCU ÇIKMIŞ OLURDU İÇİMİZDEN.

(( BU İŞİN BİR DİĞER VE BANA GÖRE ÇARPICI BİR BOYUTUYDU.))

• Beğen
Tepkiler: güray

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Dileklerine katilmamak elde degil Fatih.

Sanirim Mirac Kal gitti degil mi UCI Egitim Kampina?Oradaki 3 ay insana cok sey katiyor.Forumlarda 1-2 kez yazistigimiz Malezyali bir cocuk egitime secildi BMX icin; su an profesyonel olarak yarisiyor ve ciddi dereceleri var.

Selamlar.

güray

Daimi Üye
Tepki
84
@ultegrax

sevgili ultegrax mesajın için çok teşekkürler.gerçekten bizi çok umutlandırdı.ama bizim yarışçılarımızın ilk 3e girmesi bence çok çok ütopik.bunda cefakar sporcularımızın eksikliğinden çok başka şeylere değineceğim.evet malesef türkiyede 15 kurallı futboldan başka spor spor sayılıp itibar görmüyor.oysa birkaç firma bulunup bu çocuklara sponsorluk desteği sağlansa eminim dediğin ülküye biraz olsun yaklaşılır.ama bisiklet sporunun ülkemize yapabileceği reklam malesef şirketlerimiz için boş bir oyalanma olarak görülüyor.
oysa amerikalı greg lemond fransa turunu kazanınca ülkesinde adeta bir bisiklet patlamasına sebep olmuş,trek,cannondale,schwinn gibi amerikan markaları tanınmaya başlamış,halkın ilgisiyle beslenen yerel yarışlar lance armstrong gibi sporcuların ortaya çıkmasına neden olmuştu.
haklı çıkmasam keşke ama fransa turundan çok belki "fransada bir tur" görünüyor.:(

Murat Altinbasak

Daimi Üye
Tepki
216
@aybarssurucu

Buldum Engin arkadasinizi. Tum yaris sonuclari burda: (link)
Arti, Las Vegas'ta bir Yesilyemis daha buldum: (link)
Adi Sara, esi olabilir derim ama adres farkindan anlasilmiyor.

USA Cycling Ranking Systemine bakinca, 3,329 Master sporcu arasinda Engin'i bulamadim. Benim kriteryum rank 416 mis su anda.. Liste: (link)
Evet arkadaslar.. sadece 30+ yasinda olan lisansli bisiklet sporcu sayisi 3200 den fazla. Hayret bir sey.

Kademe sistem'in hangi ayrintisini anlatiyim? ilk lisans cikartan sporcu'nun kategorisi "5" ile basliyor. Genelde 6 ayri federasyon yarista top 6 derece almak gerekiyor (ayni sezon icerisinde), sonraki kategoriye yukselmek icin. Benim su anda kategorim "2".. uzun zamandir hic yukselme sansim olmadi. '2' den '1'e cikmak acayip zor bir olay.. cunku genelde kategori '2' sporculari Pro-1-2 hepsi bir arada yarisiyor. Derece almak icin profesyonel ve 1. kategori sporculari gecmek lazim. Sporcu sayisi o kadar buyuk oluyor ki.. eger gunduz isin var ise, mumkun degil haftada 20 saat antrenman yapmaya, pro'lar gibi.
Ara sira Pro yarislara katiliyorum.. Form'a bagli.. Gecen sezon 23. aldim Topsfield yol yarisinda:
(link)

Genelde, buranin Master yarislari yeteri kadar suratli ve zor, cunku bazilarimizda Kat. 1 yada 2 lisans var.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Evet Sara Engin'in Esi.

Amerika'da isler bayagi duzenli.Helal olsun ne diyeyim.

Haberlerinizi bekliyoruz.