yol bisikleti tavsiyesi. bütçe: 750-1500 azami1800

yasarBilal

Üye
Tepki
0
Bisiklet alırken markaların, modellerin fazlalığı kafa karışıklığına sebep oluyor hepimizin malumu. 2010'dan beri burayı takip ediyorum ve bugüne kadarki bisiklet tecrübelerimde beni en az hayal kırıklığına uğratan -gerek fikir bakımından gerek 2. el malzemelerde- değerli bisikletforum üyeleri olduğu için bugün de derdimi sizlerle paylaşıyorum.
-kriterler-
-İstanbul esenlerde oturuyorum beyazıtta okulum. okuldan eve, evden okula ayrıca turlarda kullanabileceğim bir yol bisikleti arıyorum.
-Bütçem 750-1500 arası kendimi zorlarsam 1800 enn fazla 2000tl.
-Kaliteli kadro düşük/orta kompanent şeklinde bir bisiklet tercih edeceğim (nasılsa kompanentler değişecek zamanla :) ).
-Bisikleti çatıda muhafaza edecegim için ağırlığı göz önünde bulunduracağım.
-Tavsiyeleriniz benim için çok büyük önem arz ediyor. bu yüzden tavsiye edeceğiniz bisikletin açıklamasını detaylı yapmanızı istirham ediyorum.

Scudo

mekonzA

Aktif Üye
Tepki
31
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bütcenizinizi fazla zorlamayın btwin triban 3 size yeter

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Triban 3 alın

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
bütçenizi belirlerken , 2 .planda kıyafet, aksesuar vb giderlerede harcıyacağınızı unutmayın derim

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Kask, gozluk, forma, tayt, ayakkabi, pedal alacaksiniz ilk basta. Ustune kis icin iclik, bacak isitici, kol isitici, yelek, ceket, eldiven gelecek.
Eve yer pompasi almaniz gerekiyor. Yaniniza alacaginiz kucuk pompa, alyan seti vs. olacak.

O nedenle ust limitinize yakin bisiklet almayin. (Yukarida saydiklarimin hepsi spor olarak yapacaksaniz gecerli)

yasarBilal

Üye
Tepki
0
Haklısınız beyler. Bu aksesuarları, bisiklete yeni başlayan herkesin alması gerekiyor. Ben bisiklete uzak biri değilim elzem malzemelerin büyük bir kısmı mevcut zaten bende :)

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Madem malzemeleriniz mevcut, bisiklete harcayabileceğiniz ve sizi zora sokmayacak para neyse onu harcayın derim ben yine...

"okuldan eve, evden okula ayrıca turlarda kullanabileceğim bir yol bisikleti arıyorum" demişsiniz. Giriş seviyesi bir bisiklet bile yetecektir bu durumda.