Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onurkbln
sıfır fiyatı 2000/2500 aralığında sora setli bir salcano xrs40 yerine aynı bütçe ile birde temizine denk gelirseniz tiagra donanımlı yada biraz daha bütçeyi zorlayıp 105 setli bir bisiklet almanızı önerebilirim tabi bunun sınırı yok zorlayarak bunun sonu ultegraya kadar gider :))ayrıca seciminizde kadro boyuna kesinlikle dikkat edin.ikinci el alacaksanız da grup set temizliğine ve kadro durumu hususu konusunda aman diyeyim...

Onurkbln

Üye
Tepki
0
İsim
Onur kablan
Bisiklet
b'Twin
@bilalfidanboy Ultegralar biraz daha üst seviyeye geçince artık:) kadro boyuna dikkat ederek bakıyorum bisikletlere,boy 1.78 kadro boyu 54 veya 55 olur die düşünüyorum.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onurkbln boy 178cm ise teorik olarak 53-55 arası mantıklı ic bacak boyu vesairede tabi bir nevi devreye girebilir..simdiden hayırlı olması temennisi ile

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kısa vadede yol bisikleti almayı düşünmüyorum ama merakımdan soruyorum; 193 boyum 92cm iç bacak uzunluğum var, bisikletim kaç kadro olmalı? Hesaplama sitelerinde 61 diyor o_O

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar

Hali hazırda hibrit şehir bisikleti kullanıyorum ve yol bisikleti de almak istiyorum. Mevcut şehir bisikletini satmadan ikinci olarak almayı düşündüğüm için, çok üst rakamlara çıkamayacağım. Temiz ikinci el en fazla 1500TL’lik bir bisiklet düşünüyorum.

Yol bisikletlerinde ekipmanlara ve modellere pek aşina olmadığım için bilemedim. Bu civarlarda marka/model tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada, boyum 172. Tahminim ve hesaplamalarım 52-53 kadroların uygun geleceği yönünde

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek o boy ve ic bacak boyu hesapları sonucu 60 62 aralığı doğrudur .yanlış bilmiyorsam aklımda kalan ic bacak boyu×0.660=çıkan sonuç ideal kadro boyuna denk geliyor

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bilalfidanboy
Bu sonuca göre düz hesap 60 almam lazım. Anlaşılan dağ bisikletinde olduğu gibi istediğim bisikleti değil, bulduğum bisikleti almak durumunda kalacağım. Yerli markalarda bana göre bisiklet bile yok galiba :acpsnr: Cevap için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cem_filiz 1500 civarı ikinci el olarak sora setli,(şansınız varsa shimano R500 Jant takılı )yada campagnola xenon setli bir yol bisikleti bulabilirsiniz..(sora set daha makul,parça bulma bakımından)marka olarak carraro,kron,bianchi,sedona ,salcano gibi birbirlerine yakın bisikletlerin arasından bir seçim yapabilirsiniz..(carraro ve sedona benim fikrim)

Tepki
62
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar.
Bir arkadaşıma yol bisikleti bakıyoruz kendisi sıfır istiyor bende minimum sora setli olmasını istiyorum. Limit 2500 tl. Arkadaşım deneyip almak istiyor o yüzden İstanbul Kocaeli civarından alabileceğimiz bir yer varmı? Aklımda kron 3000 var, 2450 tlye buldum. Tavsiyeleriniz var mı?

saglam.serdar

Aktif Üye
Tepki
247
Bisiklet
Scott
@Mustafa Zeybek

Bazı marka ve modellerde 58 kadro da uyabilir sana. Ama denemen gerekir.

Tepki
2
İsim
Mustafa Uzun
Bir mağazadan sıfır - garantili Lapierre Sensium 500 buldum. Peşin ödemede 5900 civarı bir rakam aldım. Henüz pazarlık yapmadım ama belki pazarlıkla 5500 seviyesine çekilebilir. Uygun olup olmadığı konusunda fikir belirtebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 2016 ile 2017 model arasında kayda değer bir fark mıdır ?

(link)

saglam.serdar

Aktif Üye
Tepki
247
Bisiklet
Scott
@mustafauzun

Karbon bir bisiklet için 9 kg ağırlık bana biraz fazla geldi ama bir de kullananlara sormak lazım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mustafauzun Ben Lapierre Sensium 300 kullanıyorum. 2016 model benimde kafamı kurcalayan konu ağırlık mevzusu ama forumda bir arkadaşın belirttiği Lapierre L kadroların ağırlığını yazıyordu ama yine de çok ağır bisiklet benim de 8,8 kg katalog bilgisi. Ayrıca şok olacağım bir durumla karşılaştım benim bisikletimin 2018 modeli 9,1 kg, fark olarak sadece jantlar ve lastikler mevcut (Jantlar üst düzey değil yine giriş seviyesi, lastiklerde yine ucuz model) fiyatı 8300 tl. Bu fiyatlara Lapierre nin bisiklet satması mümkün değil. Genel olarak soracak olursanız ben bisikletimden memnunum. Lastik ve jant değişimi ile daha hafif ve akıcı bir bisiklet elde etmek mümkün. İkinci elde çok uygun fiyata satın aldım. İkinci ellerde bu fiyatlara çıkarsanız çok çok iyi bir bisiklete sahip olabilirsiniz.

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
@Egemen Ocaklı kron 3000 neden bu kadar pahali anlayamadim 2900 civari gosterior sitesinde heralde bi de Bianchi Slr 600 bakmanizi oneririm kullandigimdan degil seneye almak icin para biriktirdigim bi bisiklet ve tiagra belki begenirsiniz renk donanim olarak .. veya kullanan varsa yorum yapsin bekleriz merakla

Tepki
2
İsim
Mustafa Uzun
@trainspotting35 Karar verme sürecim uzun sürdü ve sonunda marka - model olarak lapierre sensium 500'e yöneldim ve maalesef ikinci el ilanı yok denecek kadar az. Bu marka ve model dışında bisiklete yönelmek benim için büyük vakit kaybı olacak. Tekrar araştırma - inceleme sürecine girmem gerekecek. Yeni zamlar gelmeden de bu işi bitirmek istiyorum yoksa yine hayale dönüşecek yol bisikleti. % 30-40 seviyesinde artışlardan bahsediliyor, bayilerde ne kadar gerçek durumu yansıtıyor bilmiyorum. Ama 5000 - 6000 fiyat aralığında karbon kadrolu, en az 105 setli daha iyi bir alternatif sunabilecek arkadaşlar varsa çok memnum olurum. Bu arada ağırlıktan ziyade 2016 lapierre sensium 500 le ilgili tek çekincem (Beşiktaşlı olmam sebebiyle) sarı-mavi renkleri :) Profil fotoğrafınızdan gördüğüm kadarıyla halimi en iyi siz anlarsınız :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@mustafauzun merhaba paylaştığınız ürünün aynısı kullanıyorum yaklaşık 1 ay önce aldım bisikletten çok memnunum herhangi bir şikayetim yok. Bende alırken ağırlık konusuna çok takılmıştım sonuçta karbon olup bu ağırlıkta olması bana anormal gelmişti fakat sadece ağırlık değil karbonun rijitliğini de düşünerek ikinci el olarak aldım. Fakat yakın fiyata satılan alüminyum kadrolu bisikletlerin bir kısmı daha hafif bunu anlayabilmiş değilim hala. Kısaca bu fiyata alınır mı sorusuna en doğru cevabı siz verirsiniz ama bence bisiklet tasarım ve kalite olarak gerçekten övgüyü hakediyor. Ek olarak üst seviye alüminyum ve ikinci ellere bakmakta fayda var.

Bisiklet ile alakalı sormak istediğiniz soru varsa yanıtlayabilirim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mustafauzun O zaman siyah-beyaz-kırmızı renkleriyle 2016 model Sensium 300 tam size göre :)

• Beğen
Tepkiler: mustafauzun