Yol bisikleti tavsiyeleri

K-Pax

Üye
Tepki
333
İsim
Umut
Bisiklet
Specialized
Bir süredir para biriktiriyorum ve biriktirirken de ne alacağıma karar vermeye çalışıyorum. Bu zamana kadar Triban 520 ve 540 üzerinde durdum ama fiyatlar yüksek geldi açıkçası. Gaziantep'te bir bisikletçide Carraro Cr-Race 042 gördüm ve pazarlıkla 2000 liraya kadar düştü. Bir (link) de 1950 liraya düşmüş ve kargo bedava. Bu model alüminyum maşalı ve Triban'larda olduğu gibi üçlü aynakol ve bagaj delikleri vs yok. Acaba Carraro Cr-Race 042 2000 lirayı hak eden bir model mi?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@K-Pax
Şuanki piyasaya göre ediyor gözüküyor hocam. Sora setinden dolayı. Ancak imkanınız var ise ikinci ele bakmanızı tavsiye ederim. Yok sıfır alacaksanız illa ki bir de Slr600 modeline bayide fiyat alın derim. Belki 2100 gibi bir fiyat verirlerse onu alın.
Onun dışında 2016 model carraro 052 varsa ellerinde onu da 2000 2100 fiyatı civarında koymaları lazım. Onu da düşünebilirsiniz. Renklerinden anlaşılıyor model yılı, maviyse 2016 modeldir.

K-Pax

Üye
Tepki
333
İsim
Umut
Bisiklet
Specialized
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Hocam ikinci el almak istiyorum aslında ama bulunduğum ilde bakarak almak istiyorum ilanlar çok sınırlı. Burada sadece 2 bisikletçi yol bisikleti getirmiş. Biri sadece Scott ve Cube satıyor fiyatlar malum uçuyor. Diğeri de Lapierre, Kron, Carraro modelleri getirmiş. Kron'ları kafadan eledim hoşuma gitmiyor. Lapierre Audacio 300 güzel onu da 3700 den aşağı vermiyor. İstanbul, Ankara gibi bir yerde otursaydım şimdiye çoktan bulurdum diye düşünüyorum. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim @Ahmet Bilge Kaan AKIN

Salim Kaya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Merida
Maksimum 4.000 TL bütçe için önereceğiniz yol bisikleti ne olur?
Merida MTB yi sattım. Onu sürmek resmen eziyete dönüşmüştü.
Şimdi hem hafif hemde ergonomisi iyi olan bir kombinasyon istiyorum.
181cm boy. tercihimi ona göre yapmam gerek. Boy nedeniyle yatarak kullanılanlardan ziyade endurence dedikleri modelleri tercih etmeliyim sanırım.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Salim Kaya

Speedster 20 öneririm. Endurance kadro, yakın zamanda aldım ve ilk yol bisikletim. Çok rahat ve akıcı bir bisiklet. Nakit alırsanız üzerine para da kalır.
(link)

Detaylı incelemesi (link)

• Beğen
Tepkiler: K-Pax

Enes1181

Üye
Tepki
3
İsim
Enes
Bisiklet
Drag
Arkadaslar araniza yeni katıldım
öncelikle merhabalar.
Ben cyclocross yol vede sehir bisikleti arasinda kalan biriyim. 50- 100 km lik gezilere cikacagim ve yasadigim yerde ulasimimi saglayacagim. Yasadigim yerde yollar genelde bozuk döşenmiş arnavut kaldirimlar seklindedir. Bir çok yerde kenarı keskin cukurlar insana supriz yapmakta . Bilgisiz ve cahilce aldigim salcanonun giris seviyesi yol bisikletini surekli lastik patlamasindan dolayi satmak zorunda kaldim ama hep icimde bir yerde ukte kaldı.
Simdi sehir bisikletini yapacagim uzun mesafeli surusler yuzunden eliyorum . Cunku fazla agir bence vede cyclocross ve yol bisikleti daha mantikli geliyor. Cyclocross lar ise aslinda deli gibi istedigim sey amma velakin cok pahali ve ikinci eli bir elin parmaklari kadar etrafimda bulunmuyor. Ben bi yol bisikleti almak istiyorum ama lastik konusunda bana guven verecek beni hayata kisturmeyecek zirhli bir lastik lazim.
700x32 lastigin btwin triban 520 ye oldugunu duydum. Ama oda biraz pahali benim icin . Bana max 1700 tl olan 700x32 lastik takilabilen bir yol bisikleti onerwbilecek birisi ve bu bisiklete canavar gibi saglam (agirlik onemli degil patlamasin kafi) bir lastik onerebilirmisiniz?
Bu konu aylarca kafamda ve arastirma yapmaktan ve sahibinden.com a bisiklet dusmesini beklemekten usandim biraz.
Merakla ve heyecanla yardimlarinizi beklemekteyim

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Yol bisikletlerinde kullanılan A070 aktarıcı günlük kullanım için yeterli midir?

TX 35 ve TX 800 kullandım (dağ bisikletlerinde bulunan turney aktarıcılar) ve ikisi de gayet yeterliydi.

Mytafa

Üye
Tepki
33
İsim
Mustafa Y.
Bisiklet
Kron
@ultrAhmet memnun olup olmamak beklentine bağlı sonuçta ama aldıgın vites sistemi ile aynakol-ruble oranları da farklılık gösteriyor sanırım. Kron RC1000 de tourney aktarıcı var ve RC2000 de ise claris. Ama burada şöyle bir farklılık var RC1000'in ruble dişlileri rc2000'inkine göre daha büyük.

Ben claris kullanıyorum şuan daha yeni yağladım arka aktarıcı istediğim an sessiz bir sekilde çalışıyor. Ön aktarıcı ise çok istediğim şekilde çalışmıyor biraz geçişleri zor oluyor. Aldığımdan beri aşağı yukarı bu şekildeydi. Ayarsızlıktan kaynaklanıyorsa bilemiyorum.

erenclks

Üye
Tepki
0
İsim
Eren Çalıkuşu
Bisiklet
Carraro
Merhaba Abilerim Ve ablalarım Yaklaşık 5 yıldır düzenli olarak bisiklet biniyorum fakat bu yıl kafama takmış bulunmaktayım onumuzdeki 3 yıl iyi hazırlanacagım ve yarışa katılcağım fakat aklımda bir soru var bir yarış için ortalama bir yarış bisikletine en az ne kadar vermelıyım orta halli bir şey beni idare edermi yada model önerirseniz sevinirim

Salim Kaya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Merida
@BerkEvren
Specialized ve sizin bisikleyi kıyaslasanız hangisi daha ön plana çıkar veya hangi özelliği daha üstün gelir?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Salim Kaya
Açıkçası Specialized - Scott arasında baya düşündüm. Ama aynı bütçeyle çok daha düşük vites-fren donanımı almak istemedim. Birde kabloların kadro dışında olması Specialized'dan uzaklaştırdı beni. (Araçla taşırken sıkıntı oluyor kablolar) Dağ bisikletini kullanıp çok memnun olduğum Scott'ı seçtim kafam rahat bir şekilde. (Bike and outdoor'dan duyduğum memnuniyette etkili tabiki) (Allez E5, Speedster 20'ye yakın fiyatta ama sora setli mesela.)

virisler07

Üye
Tepki
12
İsim
Mustafa
Merhaba arkadaş uzun zamandır bisiklet almayı düşünüyordum fakat calistigimdan dolayı araştırmaya bile zamanım olmadı şimdi üniversite başladı bol bol vaktim var :)
Şimdi sizlerden ricam kafama takılan 2 bisiklet hakkında fikirleriniz
1- (link)

2-http://(link)

Benim gönlüm ilk linkte olan ultra 900 af ama yinede sizin fikirleriniz ve tecrubelerinizı almak istiyorum :)

Salim Kaya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Merida
@BerkEvren
Scott için İstanbul Avrupa yakasında uygun fiyatlı alımı yapabileceğim bir yer önerebilir misin?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Salim Kaya Bike and Outdoor Beşiktaş mağazasına bakabilirsin. Hem satış hem satış sonrası açısından tavsiye ettiğim bisikletçilerdendir.
(link)

• Beğen
Tepkiler: oztmert

oztmert

Üye
Tepki
75
İsim
Mert
Bisiklet
Giant
Önümüzdeki sene icin bende benzer bir arayis icindeyim. Tabii altindaki bisiklet ne olursa olsun iş sende bitiyor. Ben butcem dahilinde full tiagra setli, karbon maşa bir bisiklet dusunuyorum asagi yukari iyi markalarda 2. El turk markalarinda 2250 - 3000 tl bandinda orta seviye bisikletler var. Soradan sonraki bisikletler gebelde karbon kadro oluyor buda 4000+ olarak gidiyor...
@erenclks

oztmert

Üye
Tepki
75
İsim
Mert
Bisiklet
Giant
@virisler07 hocam ozellikle baktiginiz btwin modeli icin bu paraya aluminyum kadro alinmaz olarak genel bir yargi var. Ben bisikleti gormedim , kullanmadim. ( Yine forumda bu bisiklet yerine mosso reborn alirim diyenlerde gordum. Aslinda bu cevabi okuduklarimdan öğrenerek yazdigim için sadece size fikir olarak olarak algilayin. Bir tecrube veya bilgiye dayanarak yazmiyorum. )

hydrocon

Forum Bağımlısı
Tepki
1.174
Mosso modellerine de bakabilirsin bütçe müsait ise Reborn iyi bir seçim olur. Havalar biraz daha bozsun nakit uygun rakamlara alınabilir.

virisler07

Üye
Tepki
12
İsim
Mustafa
@hydrocon

Mossonun reborn 105 inceledim ama carbon olmasına ravmen ağırlık olarak bi fark göremedim bide duyumlara göre carbon alimunyuma göre çok dayanıklı değilmiş tabi bunu tam anlamıyla arastirdigim söylenemez

• Beğen
Tepkiler: hydrocon