Yol bisikleti tavsiyeleri !!!(1500-1800 tl arasında)

Tepki
9
Merhaba arkadaşlar.Yol bisikleti almayı düşünüyorum.Aklımda bir iki fikir var ama yinede tam olarak karar veremedim.Sizin düşünceleriniz benim için önemli aklımda 2 tane fikir var.Tavsiyelerinizi bekliyorum

1. FİKRİM:Carraro cr race 032
(link)

ÖZELLİKLER:

Kadro
ALÜMİNYUM 1.1/8'' YARI ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Maşa
28'' YOL TİPİ KARBON 1.1/8''

Sele
SELLE ROYAL SETA CARRARO LOGOLU
Vites
SHIMANO SORA 18 VİTES

Fren
KUMPAS FREN
Lastik
SCHWALBE 700X23C 23-622 LUGANO PATLAMAYA DİRENÇLİ TELLİ SİYAH

Jant
28/622X15 AIRLINE-4 ÇİFTKAT ALÜMİNYUM 24H
Fiyat
1580 TL

İnternet sitesi:(link)

2. FİKRİM:Giant scr1 2012

(link)

Özellikler:

Frame

Sizes
S 47

Colors
Black, White

Frame
ALUXX SL-Grade Aluminum

Fork
Giant Carbon / ALUXX SL

Shock
N / A

Components

Handlebar
Gaint SCR ALUXX SL, 31.8

Stem
Gaint SCR ALUXX SL

Seatpost
Gaint ALUXX SL, 30.9

Saddle
Giant Performance Road, Men's

Pedals
Wellgo LU-933A ALLOY

Drivetrain

Shifters
Shimano Sora

Front Derailleur
Shimano Sora

Rear Derailleur
Shimano Sora

Brakes
Shimano Sora

Brake Levers
Tektro Performance Road R310

Cassette
Shimano HG50, 12x25, 9-Speed

Chain
Shimano HG53

Crankset
Prowheel OUNCE 34/50

Bottom Bracket
VP-BC73

Wheels

Rims
Giant 28H Double Wall

Hubs
Giant Alloy 28H

Spokes
Stainless Steel, 14g

Tires
Kenda Kontender K-196 700x26C

İnternet sitesi:(link)

BAŞKA DÜŞÜNCELERİNİZ VARSA SÖYLEMENİZİ RİCA EDİYORUM.DÜŞÜNCELERİNİZ BENİM İÇİN ÖNEMLİ!

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkisininde özellikleri aynı zaten ben Giant derdim.

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
ikiside aşağı yukarı baslangıc seviyesi bisikletler yalnız tam bilmemekle birlikte kadro alasım teknolojileri farklı gibi geldi bana. Mesela benim geotech in kadrosu 6061 (link) daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.

Yalnız carraro için fiyat aldıgın firmaya dikkat et sabıkası çok kabarık bir firmadır.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
ben 2.el araştırmanı tavsiye ederim bu bisikletlerin sıfırına bu kadar para vermek mantıksız geliyor

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
eren merhabalar.
1 ayi bekli gecti fakat bende senin gibi o butcede yol bisikleti bakmaya baslamistim.
ama inan o fiyata alacagin sifir bisiklet ne kadro nede donanim yonunden seni belli bir sure sonra memnun etmeyecek hale gelecektir.
tavsiyem 2000liraya yukselt butceni.

Oncelikle 2.el temiz kullanilmis bisiklet bakmaya calis.
sahibinden.com'da inan cok fazla sayida bisiklet var o kriterler icinde hepsini incelemistim gidip gormeyide dusundum.
Illla sifir diye diretirsen eger dedigim gibi 2000lira civarina cikartip butceyi, Specialized allez c2 alabilirsin.
cogu bayi nakitte %10lara kadar indirim yapiyor buda senin icin cok guzel bir firsat.

bende butcemi arttirip trek 1.2 almistim.
Yani sana tavsiyem en azindan kadro yonunden seni uzmeyecek bir marka alip donanimi zamanla yukseltebilecegin bir bisiklet alman.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://j1310.hizliresim.com/1g/j/tmd0x.jpg

valla hoşuma gitti ,benim bisikleti 1500 liradan okutmaca karbonu,aliminyum bu ,uzun yolda bana nasıl dönecek bakalım 140 km sonra ,vücutta elde ağrılar olacakmı ama zannetmiyorum ,bi arkadaşta aliminyum var 9 kilo idi tavşanlı yolu sonrası sorun olmadı sarsıntılı yolda ,ama konforlu olmadı tabi ağır stabilizede ,bu bisiklet tamamı ile yolda işe yarar ,tavşanlı etabını devreden çıkarır isem ,bıçkıdere -göçbeyli etabında bu bisiklet beni üzmez ,oralar yeni asfaltlandı ve karaburundada sorun yaşamam ,evet bisikleti araştırdım 9.5 kilo benim karbon hibrit 10 kilo 350 gram

Tepki
9
cagkan abi specialized allez c2 de 2000 küsür tl olmasına rağmen shimano 2300 kullanılmış.600 tl lik bisikletteki aynı sis tem kullanılmış yani değeceğinizi zannetmiyorum.

muratcodek

Forum Demirbaşı
Tepki
156
İsim
Murat
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kutret abi merhaba,senin mtb zaten yol gibiydi en son gördüğümde :) ne gerek var abi :))
Fikrim:carraro inanılmaz şık duruyor, canlı canlı görmüşlüğüm var. Arkadasların da dediği gibi malzemeler hemen hemen aynı. Araştırman ve yoğunlasman gereken nokta kadro.Bence renginden dolayı carraro :) seçim senin. saygılar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İkinci el, daha hafif modelleri tavsiye ederim ben. Carraro biraz ağır kaçıyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@muratcodek

hibrit olduda ,araştırma yaptım valla scale -29 karbon fiatı aynen 7600 lira keş para bisiklet 10 kilo kadro ucuza gider açıkça ,bi dostum aynı benim kadroyu kullanılmış hali ile ikinci elini 1400 yurodan açtı ve aynen sattı sadece kadroyu ,benim karbon kadro hafif ,
kafamda alternatifler var tabi ,birincisi mevcut bisikleti modifiye etmek ,ikincisi kadroya cila çekip 1400 yurodan satışa çıkarmak ,ondan sonra ya yol -ya da cyclo cross da karar kılmak ,bi tarafımda diyorki cyclo cross al çünki istanbul dışı tavşanlı-boyalıca etabı tam cyclo luk ,bakalım zaman ne gösterecek,,

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kompenent öncellikli olsun, Shimano tiagra-105 vveya Sram apex-rival aşağısı olmasın, buna uyan salcano bile varsa salcano almalısın, sonuçta karbon kadro almayacaksın, ama prestij olsun ilerdede rahatça yükseltirim ddersen bilemem, Focuslara da bak derim, ama en iyi aluler cannondale ve giant, bu piyasada

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Triban 5 olabilir aslında ama geldiği zaman alınabilir.Şuan stoklarda yok.