Yol bisikleti seçimi Yardım

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. yol bisikleti alıp bu sporu düzenli olarak yapmak istiyorum. yaklaşık bir haftadır araştırma yapıyorum kafam çok karışık hangi modeli tercih edeceğimi bir türlü belirleyemiyorum. salcano XRS 030 apexin forumda yapılan ayrıntılı incelemesini okudum. aklımdaki modeller şunlar

1- salcano XRS 030 apex

2- Focus CULEBRO 4.0 CP

3-Scott 2012 Speedster S30

sizce hangisini tercih etmeliyim? ya da bunlardan başka tavsiye edebileceğiniz bisiklet var mı? diğer yandan sizce 2013 modellerini beklemek mi mantıklı? Bütçem 2.500 TL civarında, bisikleti en ucuza nereden almamı tavsiye edersiniz? Yorumlarınızla bana yol gösterirseniz çok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler...

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
ikinci ellerede bakmanızı tavsiye ederim 2.500 tl ye çok iyi bisiklet bulabilirsiniz ama sıfır alacaksanız focus culebro derim

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sadece bisikletle bitmiyor.
Kilitli pedal, ayakkabı, forma, tayt, kask, gözlük ve eldiven de almanız gerekiyor.
Kışın kullanacağınız için bacak ısıtıcılar, rüzgar geçirmez bir ceket de işin işine giriyor en azından.

Bu nedenle bütçenizi ona göre ayarlayın.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@Emre Akcan

Yardımınız için teşekkür ederim. Peki en ucuza focus culebro 4.0 ı nerden bulabilirim? focusun servisi nasıl acaba sorun yaşar mıyım? focus culebro 4.0 ile focus culebro 5.0 arasında çok büyük bir fark mı acaba?

efeballi

Daimi Üye
Tepki
176
Bisiklet
Scott
Culebro 4.0'da karbon maşa ve komponent farkı var, 5.0'da 3x9 vitesli Sora, 4.0'da ise 3x10 vitesli Tiagra grup var. Tiagra biraz daha kaliteli ve 10 vitesli olduğu için geliştirmesi(bir gün kafanıza eserse) daha kolay.
Performans olarak büyük bir fark olmaz, sadece 4.0'daki karbon maşa sayesinde biraz daha rahat edersiniz.
İstanbul'da Focus bisikleti getiren Bike&Outdoor ve Bisiklet Cumhuriyeti'ni biliyorum. Bisiklet Cumhuriyeti'ni bilmem ama Bike&Outdoor'da iyi ilgilenirler.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Diğerlerini bilmiyorum ama XRS 030 Apex kullanıyorum, fiyat performasns olarak çok iyi. Detaylı incelemesi için linke bakmanı tavsiye ederim.

(link)

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@IbrhmAkgl

Yardımın için teşekkür ederim, ayrıntılı incelemeni beğenerek okudum, büyük olasılıkla salcano XRS 030 Apex almayı düşünüyorum çünkü fiyatı 1.800 tl civarında gayet uygun.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@inan barlas

Ben alırken 2500 tl idi, çok inmiş. Dediğiniz fiyata kaçmaz...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ghost race 5000 veya 4000 i de düşünebilrsin.
Bu arada XRS30 un fiyatı nerede 1800 lira öğrenebilir miyim?

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@kkazim

Yk bisiklette 1900 tl ye görmüştüm ama tükenmiş malesef, bu fiyatlara araştırma sonucu alınabileceğini düşünüyorum.

Tepki
27
@inan barlas

Sanırım sizin dediğiniz modeller, Tiagra donanımlı olanları. Apex donanımlı bir XRS030'u ikinci el olmadığı sürece o fiyata bulmanız gerçekten zor gibi duruyor.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@Korkut Sert

(link)

Tükenmeseydi sıkı bir pazarlık sonucunda 1800 tl ye alınabilirdi diye düşünüyorum.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@inan barlas

Muhtemelen tükendiği için fiyat o civarda. Siteler stoklarında olmayan ürünler için benzer fiyat politikaları belirliyorlar, en ucuz fiyatı gösterip sitelerine hit çekmek için.

Tepki
27
@inan barlas

Bir de uygun kadro boyu sorunu var. İnşallah karşılaşmazsınız.

Stok durumu konusunda bilgi edindiğiniz de konuya yazarsanız sevinirim.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
@Korkut Sert

Tabi uygun fiyata bulursam sizinle paylaşacağım. fakat verdiğim sitede salcano xrs 030 tiagralı versiyonu da normalden ucuz gibi.

Tepki
27
@inan barlas

Kendi sitesinin dışında bir de sahibinden.com aracılığı ile satış yapıyorlar. Orada fiyatı 1800 TL olarak belirlenmiş bir XRS030 Tiagra ilanı var. Pazarlık sırasında kullanabilirsiniz belki, belirtmek istedim.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğrudur, bendeki salcano'yu yk bike sahibinden.com ilanıyla almıştım. Nakitte 680 lira ödedim 2011 aralık ayında. O zamanlar piyasada 800 lira civarı satılıyordu bendeki model ve en uygun fiyat onlarınkiydi. Bu firmanın çok uygun fiyatları olabiliyor.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
bisiklet seçmekte bu kadar zorlanacağımı hiç sanmazdım

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
boyum 1.90 cm. Sizce 60- 62 cm arasındaki bir kadro bana göre uygun mudur acaba? yardımcı olursanıoz sevinirim.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@inan barlas

Kadro boyu hesabı yapılırken genelde bacak içi mesafe göz önünde bulundurulur. Anacak şunu belirteyim ki salcanolar'da ölçü biraz farklı. Benim boyum 177 buna göre kadro 56 cm olması gerekiyor. Ben 54 almama rağmen büyük gibi hissediyorum. Sebebi ise sdalcanolarda üst boru denilen boru biraz uzun. benim üst boru 55 cm 52 olsa süper olacakmış benim için.