Yol bisikleti tavsiyeleri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
dişli oranlarını da yazayım.. 11-36: 11-13-15-17-19-22-25-28-32-36 t
12-28 : 12-13-14-15-16-17-19-22-25-28 t

Scudo
Tepki
0
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar,
En fazla 2250tl civarlarında olacak şekilde yol bisikleti arıyorum.Ucuzdan pahalıya Cavalier 700 tourney,Slr 400,ve biraz aşınmış Cavalier 700 claris buldum.Sizce bunlardan hangisini düşüneyim ya da ikinci ele bulaşmadan corelli kr100(tasarımı vs. çok hoşuma gitmedi)mü düşünmeliyim? şimdiden teşekkürler

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,
En fazla 2250tl civarlarında olacak şekilde yol bisikleti arıyorum.Ucuzdan pahalıya Cavalier 700 tourney,Slr 400,ve biraz aşınmış Cavalier 700 claris buldum.Sizce bunlardan hangisini düşüneyim ya da ikinci ele bulaşmadan corelli kr100(tasarımı vs. çok hoşuma gitmedi)mü düşünmeliyim? şimdiden teşekkürler
En az Claris grupsetli bir bisiklet bakınız. 2. ellerde daha da üst grupsetler bulabilirsiniz ama sıfır alacaksaniz Cavalier Claris'i öneririm.
Bütçe yetmezse alternatif olarak Corelli Kr 200 bakarsın kulaklarını da kaparsın.

m_dinler

Üye
Tepki
5
İsim
mehmet d
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Hali hazırda carraro elite 804 kullanıyorum, yol bisikletine geçmek istiyorum.
Sedona 640 ile Carraro rc 012 arasında kaldım. Tavsiyeniz hangisi olur?

Tepki
5
İsim
Alperen Ç.
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar mosso cavalier 700 claris düşünüyorum kullanan veya düşünen varsa
yorumlarınız önemli

ozvolki

Üye
Tepki
3
İsim
volkan özcihan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umutcelik Trek alüminyum serisi alınmaz derken sebebi ni öğrenebilirmiyim. Çünkü ben 3 aydır kullanıyorum da sorun göremedim henüz

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@umutcelik Trek alüminyum serisi alınmaz derken sebebi ni öğrenebilirmiyim. Çünkü ben 3 aydır kullanıyorum da sorun göremedim henüz
Merhaba,
Açıklamaya çalıştım, verilen paraya değmez. Aliminyum kadro için aynı fiyata çok daha uygun premium marka bisikletler var.
Bu tabi benim görüşüm, siz memnunsanız güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: :DDD ve Hami Bulut

ozvolki

Üye
Tepki
3
İsim
volkan özcihan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trek premium marka sanırım artı kadro garantisi ömürlük

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
eski çelik bisikletlerdeki gibi üst borusu yere paralel aluminyum kadro arıyorum. bildiğiniz marka/model var mı? fixie'ye çevireceğim için diğer içerik önemli değil, vites ve freninini tamamen sökücem.

Oguzkaan78

Üye
Tepki
2
İsim
Oğuz Kaan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Elimde şu bisikletten var ve gerçekten ağır geliyor bisikletim 24 jant (link) gerçekten eski modeli bundan değil aslında 2011 falan
sizce maksimum 1100 1200 tllik bir tur bisikleti /sedona 300 gibi/ geçsem rahatlarmıyım ? hergün okula gidip geleceğim yaklasık gidiş geliş 17 km falan tutuyor.
boyum 1.67 kilom 60 yaşım 16

*hatta bu bisikletle tıpatıp aynı bisiklet (link)

konu açabilsem açıcamda açılmıyor mecbur buraya yazdım

• Beğen
Tepkiler: mehmet.t
Tepki
5
İsim
Alperen Ç.
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elimde şu bisikletten var ve gerçekten ağır geliyor bisikletim 24 jant (link) gerçekten eski modeli bundan değil aslında 2011 falan
sizce maksimum 1100 1200 tllik bir tur bisikleti /sedona 300 gibi/ geçsem rahatlarmıyım ? hergün okula gidip geleceğim yaklasık gidiş geliş 17 km falan tutuyor.

Paran varsa mosso legarda serisine bakmalısın kardeşim minimum legarda 1921 bak pişman olmazsın

Oguzkaan78

Üye
Tepki
2
İsim
Oğuz Kaan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Alperen_cvlik sıkıntı şu para yok 1000 tlyi bile zor biriktireceğim öğrenci olduğum için maalesef ikinci el zaten almam alamam yaşadığım şehirde bisiklet yok gibi birşey maalesef anca GET ile alabilirim sahibindenden ikinci el

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Öneri için konu açmanıza gerek yok. (link) bu gibi başlıklarda yardım eden illa ki birisi çıkıyor. Hiç olmadı aklınızda bir model belirleyip 2.el bisikletleri takip edin. Şuanda yazdığımız başlık "yol bisikletleri" üzerine olunca her mesajda konuyu takip edenlere mesaj gidiyor baktıklarında konunun tamamen farklı olduğunu görüyorlar. Çok sevgili abimiz Kont @mariokaldato 'nun yukarıdaki konudaki önerileri size yardımcı olacaktır.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear

okula bisikletle gidip gelmeyi kafaya koyduğuna göre kanında var bu iş. bi heveslik değil yani, bisikletçisin. gideceğin yolların araba yoğunluğunu bilmiyorum, eğer arabaların hızlı geçtiği veya sınır çizgisinin sağında yeterli alan olmayan bir yolsa, bu sevdadan vazgeç derim. türkiye'de yaşlı başlı insanlar bile asfaltta tek başlarına giderken tedirgin. davarın teki ölüm sebebin olabilir. bisikletçilerin topluluk halinde sürmeyi tercih etmelerinin sebebi de bu.

kafaya koydum yapıcam diyosan, bunu satıp uzun yıllar kullanacağın hafif bir alüminyum yol bisikleti almanı öneririm. dağ bisikletiyle yokuş çıkmak hamallıktır. sedona 300 fark yaratır ama daha hafif aluminyum kadrolar var.

yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi, başlık açmana gerek yok, bu başlık zaten insanların öneri alması için oluşturulmuş. herkes bi başlık açsa başlık çöplüğüne döner forum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
eski çelik bisikletlerdeki gibi üst borusu yere paralel aluminyum kadro arıyorum. bildiğiniz marka/model var mı? fixie'ye çevireceğim için diğer içerik önemli değil, vites ve freninini tamamen sökücem.
Her kadro fixie olmaz. Arka teker bağlantı noktası çok önemli. Teker milini yatay şekilde öne arkaya kaydırabileceğiniz ve zinciri gerebileceğiniz bir kadro olmalı. Yeni kadrolar genellikle aşağı doğru oluyor ve kolay kolay fixieye çevrilmiyor. Alüminyum kadro da uygun hale getirmek için kolayca kaynak yapılamıyor. O yüzden genellikle eski çelik kadroları fixie yapıyorlar.
Aklınızda olsun..

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link) şu konuya bakarsanız, konu hakkında fikir edinmiş olursunuz. Ayrıca o konun sahibi için fixie uzmanı diyebiliriz.

@Ali Kılıç 35.5

• Beğen
Tepki
41
İsim
Burak Y.
Bisiklet
Kron
kron rc 4000 kullanıyorum.. genellikle 80-100 km sürüşler yapıyorum. bir sıkıntı olmadı bugüne kadar. sadece her bisiklette olduğu gibi bir süre sonra stok jantlar işinizi görmemeye başlıyor. bu jantlarla bile 80 100 km sürüyorum ama..

• Beğen

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Her kadro fixie olmaz. Arka teker bağlantı noktası çok önemli. Teker milini yatay şekilde öne arkaya kaydırabileceğiniz ve zinciri gerebileceğiniz bir kadro olmalı. Yeni kadrolar genellikle aşağı doğru oluyor ve kolay kolay fixieye çevrilmiyor. Alüminyum kadro da uygun hale getirmek için kolayca kaynak yapılamıyor. O yüzden genellikle eski çelik kadroları fixie yapıyorlar.
Aklınızda olsun..
forum kayıt tarihime bakma 5 yıllık fixieciyim :)

ben zinciri çok germiyorum. ileri ile geri arasında çok az bir boşluk olması zincirin ömrü bakımından daha iyi. skid yapmamı engellemiyor. o sebeple, kızağın tamamen yere paralel olmasına gerek yok, kullandığım çelik kadronun kızağı da tam yatay değil, çapraz ve kısa. yarım bakla ekleyerek mükemmel zincir uzunluğunu yakaladım ve o sayede fixie olarak kullanabiliyorum.

hiç kızak olmasa bile fixie yaparım ben sıkıntı olmaz. önce tekeri monte edip, sonra zinciri gergin olcak şekilde bi boy bulup baklanın pimini öyle geçiririm. kızaklı montajdan tek farkı, 2. bir kişi 1 dakikalığına yardım etmeli pimi geçirene kadar :)

• Beğen