Yol bisikleti tavsiyeleri

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@enjonkou @TatanQa_tr Göztepe Optimum AVM'de 1999 TL'ye var triban 500, RC120 modeli de 2499 TL bugün baktım

• Beğen
Tepkiler: Son Selim
Scudo

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ProfessionaL rc120 önce düşündüğüm modeldi ve fiyatı o zaman (1 ay kadar önce) 2699₺ idi ve 700₺ fark için değmezdi. Şu an 200₺ inmiş.

Triban Rc120 , 2’li aynakol , 11-30 ruble , sanırım daha rahat selesi mevcut. Rengi mat füme .

Triban 500 , 3’lü aynakol , 11-25 ruble , sert sele ancak renkleri daha çekici.

Her ikisi de Microshift vites sistemi kullanıyor ve bu süre zarfında oldukça memnunum.

Bu noktada işinize daha çok gelecek ve seveceğinizi düşündüğünüze bakabilirsiniz.

Bence hala triban 500 f/p olarak çok iyi noktada.

çimtay

Aktif Üye
Tepki
375
İsim
Hakan ÇİMTAY
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@igneli merhaba canyon da var aradığınız.https://www.canyon.com/en-tr/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-al-6.0/2175.html?dwvar_2175_pv_rahmengroesse=3XL&dwvar_2175_pv_rahmenfarbe=RD%2FBK

Samet 39

Üye
Tepki
1
İsim
Samet A
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Son Selim açıkcası tur amaçlı istedim yol yapmak için ama karışıma bu çıkınca almış bulundum bilincsizce oldu.
Cyclocross üzerinde gördüm bunuda modifikasyon ile yaparım dedim ama malesef yanılmışım
şimdi kafamda olan eski yol bisikletim var onu tur bisikletine çevirmek dropbar vs.
Örnek
tur.jpeg
Bu arada ilginiz için teşekkür ederim :harika:

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Herkese Merhaba,

Öncelikle istediğim özellikleri yazayım;
-Konforlu sürüş​
-Hidrolik disk fren​
-Tiagra 4700 set​
-Ön ve arkaya bagaj takılabilmesi​
-Fiyat/Performans​

(link)

Bisikletin Özellikleri
*Alu Kadro​
*Karbon maşa​
*Tiagra 4700​
*Hidrolik disk fren​
*WTB Byway 650b x 47c Tan Wall TCS Road Plus​
*Bagaj delikleri​

Paylaştığım linkte ki bisiklete bir ilgim var. Bu bisiklette istediğim özelliklerin hepsi fazlasıyla mevcut. Fiyatının benzer bisikletlere göre uygun olması ve marka hakkında bir bilgim olmamasından dolayı tereddüt içerisinde kaldım.

11.09.2019 tarihi itibari ile $=5,77 TL. $912 olan bisikletin fiyatı 5.260,00 TL . %18 KDV 950,00 TL . Yani toplamda 6.210,00 TL' ye bana mal olmuş olacak.

Öncelikle bu bisiklet hakkında ve Vitus firması hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Daha sonra varsa alternatif önereceğiniz bunları duymak isterim. Ön ve arkaya bagaj deliği istediğimden dolayı gravel tarzı bisikletler ön plana çıkıyor. Eğer bagaj deliği bulunan yol bisikletleri varsa onları da değerlendirebilirim.

İkinci el piyasasına kabaca baktım ama bu fiyata bunun gibi bir bisiklet görmedim/göremedim. Belkide filtreleme yaptığım için kaçırdığım ilanlarda olmuş olabilir. Bulsam bile yakınımda olmadığı sürece kargolama ve ya gidip alma durumu sıkıntılı olacağını düşünüyorum.

Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
Bence alınabilir. Özellikleri güzel görünüyor. Soru işareti olabilecek tek kısım kadrosu. Onun da kötü olacağını sanmam ama çok üst düzey bi kadro demek te yanlış olur. Alınıp kullanılabilir. Daha sonra güzel bi karbon kadro alınıp üstündeki bileşenler aktarılabilir.

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son düzenleme:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba. Öncelikle cevabınız için tesekkurederim. Göndermiş olduğunuz bisiklette bagaj delikleri bulunmuyor maalesef
wiggle'da yer alan 910$'lık hd frenli vitus bence güzel görünüyor, ön maşada bagaj için bir bağlantı noktası yer almıyor. Ülke içinde vitus kullanan neredeyse yoktur diye düşünüyorum.
@igneli merhaba canyon da var aradığınız.https://www.canyon.com/en-tr/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-al-6.0/2175.html?dwvar_2175_pv_rahmengroesse=3XL&dwvar_2175_pv_rahmenfarbe=RD%2FBK
Endurance modeli olmasa da grail al modelinde arka tarafta bagaj bağlantı yeri bulunuyor.
(link)
Alternatif olarak
(link) bu siteden ilk yol bisikleti olarak karbon bir bisiklet almayı düşünüyordum. Emekleden koşmaya gerek yok diye erteledim. Aynı şekilde bu üründe de sadece arkada bagaj montaj yeri mevcut.

Vitus olarak bende bu ürünü beğenmiştim. 1x11'in nedense ayrı bir çekiciliği var bende.
(link)

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Endurance modeli olmasa da grail al modelinde arka tarafta bagaj bağlantı yeri bulunuyor.
(link)
Grail güzel de canyonun kargosu fazla pahalı. Bisiklet için türkiyeye yaklaşık 200$ kargosu var. wiggle/chainreactioncycles da kargo 30-40€ arası birşeydi. alu bisiklet için $200 kargo vermeye değmez.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Herkese Merhaba,

Öncelikle istediğim özellikleri yazayım;
-Konforlu sürüş​
-Hidrolik disk fren​
-Tiagra 4700 set​
-Ön ve arkaya bagaj takılabilmesi​
-Fiyat/Performans​

(link)

Bisikletin Özellikleri
*Alu Kadro​
*Karbon maşa​
*Tiagra 4700​
*Hidrolik disk fren​
*WTB Byway 650b x 47c Tan Wall TCS Road Plus​
*Bagaj delikleri​

Paylaştığım linkte ki bisiklete bir ilgim var. Bu bisiklette istediğim özelliklerin hepsi fazlasıyla mevcut. Fiyatının benzer bisikletlere göre uygun olması ve marka hakkında bir bilgim olmamasından dolayı tereddüt içerisinde kaldım.

11.09.2019 tarihi itibari ile $=5,77 TL. $912 olan bisikletin fiyatı 5.260,00 TL . %18 KDV 950,00 TL . Yani toplamda 6.210,00 TL' ye bana mal olmuş olacak.

Öncelikle bu bisiklet hakkında ve Vitus firması hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Daha sonra varsa alternatif önereceğiniz bunları duymak isterim. Ön ve arkaya bagaj deliği istediğimden dolayı gravel tarzı bisikletler ön plana çıkıyor. Eğer bagaj deliği bulunan yol bisikletleri varsa onları da değerlendirebilirim.

İkinci el piyasasına kabaca baktım ama bu fiyata bunun gibi bir bisiklet görmedim/göremedim. Belkide filtreleme yaptığım için kaçırdığım ilanlarda olmuş olabilir. Bulsam bile yakınımda olmadığı sürece kargolama ve ya gidip alma durumu sıkıntılı olacağını düşünüyorum.

Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
Vitus, aslında köklü bir Fransız firması, ancak 10 sene kadar önce Chain Reaction Cycles tarafından satın alındı. Sonra da CRC ile Wiggle birleşti, şimdi CRC ve Wiggle tarafından doğrudan tüketiciye satılan fiyat/performans bisikletleri üretiyor.

Bu bisikletteki 650b jant ve geniş hacimli lastikler, yoldan çok araziye yönelik tasarlandığını gösteriyor. %90 asfaltta %10 toprak yolda sürecekseniz; 700c jantlı, çelik kadro tur bisikletleri sizin için daha uygun olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Veto8 ve MakRo

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
wiggle'da yer alan 910$'lık hd frenli vitus bence güzel görünüyor, ön maşada bagaj için bir bağlantı noktası yer almıyor. Ülke içinde vitus kullanan neredeyse yoktur diye düşünüyorum.

(link)
Alternatif olarak
(link) bu siteden ilk yol bisikleti olarak karbon bir bisiklet almayı düşünüyordum. Emekleden koşmaya gerek yok diye erteledim. Aynı şekilde bu üründe de sadece arkada bagaj montaj yeri mevcut.

Vitus olarak bende bu ürünü beğenmiştim. 1x11'in nedense ayrı bir çekiciliği var bende.
(link)
Vitus güzel görünüyor ama dediğiniz gibi ülkede bilinmiyor ve kadro değiştirecek olsam satarken sıkıntı yaşayacağım. Bu yüzden mesafeli duruyorum biraz.

Grail AL 6.0 hoşuma gitti. Gerçekten beğendim yalnız stoklarında bulunmuyor şuanda. Fiyatı 1.199 dolar. 219 dolar da nakliye ekliyorlar. +KDV'si falan derken, yani bana 10.000 TL ye yaklaşıyor maliyeti. Biraz tuzlu geldi bana. Ben mi yanlış hesapladım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
9254 TL yani yaklaşık 10.000 TL hesap doğru.

(link) carraro gravel güzel bir model bence.

(link) iyi bir pazarlıkla 6000 e alınır gibi.

• Beğen
Tepkiler: igneli ve MakRo

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
9254 TL yani yaklaşık 10.000 TL hesap doğru.

(link) carraro gravel güzel bir model bence.

(link) iyi bir pazarlıkla 6000 e alınır gibi.
Carraro gravel alacaktım aslında ama bir çok yere sordum 52 kadro yoktu maalesef.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) amacınız tursa bu fırsatı kaçırmayın derim. 100 pound indirim var. İndirimli fiyat üzerinden vergilendirelecekseniz bisiklet 3400 TL ye geliyor. 1500 TL de kargosu mevcut. 4900 TL ye tiagra 4700 setli, mekanik diskli bir bir tur bisikleti sahibi olacaksınız. Maşa karbon bu arada. Ayrıca tam boy çamurluk, arka bagaj ve çantalar fiyata dahil hepsini orginal alayım deseniz Türkiye şartlarında 750 TL ye ancak toparlarsınız.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
(link) amacınız tursa bu fırsatı kaçırmayın derim. 100 pound indirim var. İndirimli fiyat üzerinden vergilendirelecekseniz bisiklet 3400 TL ye geliyor. 1500 TL de kargosu mevcut. 4900 TL ye tiagra 4700 setli, mekanik diskli bir bir tur bisikleti sahibi olacaksınız. Maşa karbon bu arada. Ayrıca tam boy çamurluk, arka bagaj ve çantalar fiyata dahil hepsini orginal alayım deseniz Türkiye şartlarında 750 TL ye ancak toparlarsınız.
Bu bisikletin tek kusuru aynakolu; cyclocrossmuş gibi 46/36 takmışlar. 48/32 falan olsaymış, süper olurmuş...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O kadar kusur kadı kızında da olur ama gerçekten tur imkanım olsa bu fırsata balıklama atlardım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu bisikletin tek kusuru aynakolu; cyclocrossmuş gibi 46/36 takmışlar. 48/32 falan olsaymış, süper olurmuş...
aynakoldan ziyade kasetin 12/28 t oluşu daha sıkıntılı ; 11/36 t olsa daha münasip sanki. yüklü bir bisikletle bir dağ geçidinde bisikleti ittirmek bir hayli zor olsa gerek.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
aynakoldan ziyade kasetin 12/28 t oluşu daha sıkıntılı ; 11/36 t olsa daha münasip sanki. yüklü bir bisikletle bir dağ geçidinde bisikleti ittirmek bir hayli zor olsa gerek.
Tiagra'da 11-36 yok, en büyük 11-34 var. Başka marka veya MTB rublesi takılabilir elbette ama Shimano'nun resmen desteklemediği parçayı takmak üretici için çok mantıklı bir yaklaşım değil. Ayrıca, 11-34 veya 11-36 gibi rublelerde vitesler arası boşluklar çok fazla olduğu için çoğu kullanıcı ideal kadansını korumakta zorlanacaktır. En yakın oranlı aynakolu kullanıp rubledeki geçişlerin 3'er, 5'er olmasının bir faydası var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
shimano deore xt m771 10'lu ruble 11/36 maliyeti arttırır derseniz shimano alivio cs -hg50 10 'lu 11/36 ruble de mevcut. belki daha çok seçenek vardır taramak icap eder.
46/36 yerine 48/32 demeyip 44/28 ya da 42/26 deseydiniz şayet ruble üzerinde (12/28 t) mutabık kalabilirdik.
benim tur bisikletimin oranı 42/28 aynakol 11/36 t ruble bahsettiğiniz şekilde kadansta sıkıntı yaşamadım .

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisikletle tur yapacak adam çok sağlam bacak kasina sahiptir. 28/36 oranı çok babayiğit kaldıramaz. Hele de yüklü olacağını düşünürseniz bisikletin...