Yol bisikleti tavsiyeleri

yeyu

take me back to my bike on the road
Tepki
188
Bisiklet
Scott
@Emrah Özşahin
Büyük ihtimalle ‘inseam’ iç bacak uzunluğu yanlış ölçülmüş

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karbon masa olanı.

• Beğen
Tepkiler: :DDD

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Btwin triban serilerinde kullanılan microshift STI kolllar shimano ile tam uyumlu olarak biliyorum , yani upgrade etmek istediğinizde uygun kombinasyonda sıkıntı olmaz.

BM33

Üye
Tepki
0
İsim
CEM
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@merveakkus02 yorumlariniz için tsk ederim. Markete baktım. Bisikletiniz kadrosu bana bir boy küçük gelir. Bana 54 iyi geliyor.

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese Merhaba,

Öncelikle istediğim özellikleri yazayım;
-Konforlu sürüş​
-Hidrolik disk fren​
-Tiagra 4700 set​
-Ön ve arkaya bagaj takılabilmesi​
-Fiyat/Performans​

(link)

Bisikletin Özellikleri
*Alu Kadro​
*Karbon maşa​
*Tiagra 4700​
*Hidrolik disk fren​
*WTB Byway 650b x 47c Tan Wall TCS Road Plus​
*Bagaj delikleri​

Paylaştığım linkte ki bisiklete bir ilgim var. Bu bisiklette istediğim özelliklerin hepsi fazlasıyla mevcut. Fiyatının benzer bisikletlere göre uygun olması ve marka hakkında bir bilgim olmamasından dolayı tereddüt içerisinde kaldım.

11.09.2019 tarihi itibari ile $=5,77 TL. $912 olan bisikletin fiyatı 5.260,00 TL . %18 KDV 950,00 TL . Yani toplamda 6.210,00 TL' ye bana mal olmuş olacak.

Öncelikle bu bisiklet hakkında ve Vitus firması hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Daha sonra varsa alternatif önereceğiniz bunları duymak isterim. Ön ve arkaya bagaj deliği istediğimden dolayı gravel tarzı bisikletler ön plana çıkıyor. Eğer bagaj deliği bulunan yol bisikletleri varsa onları da değerlendirebilirim.

İkinci el piyasasına kabaca baktım ama bu fiyata bunun gibi bir bisiklet görmedim/göremedim. Belkide filtreleme yaptığım için kaçırdığım ilanlarda olmuş olabilir. Bulsam bile yakınımda olmadığı sürece kargolama ve ya gidip alma durumu sıkıntılı olacağını düşünüyorum.

Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Metal06

Üye
Tepki
67
İsim
Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar. Yurt dışından kuzenime aldırmayı planladığım iki bisiklet arasında kaldım.

asdasdas.png
Caad12 kendini defalarca kanıtlamış en iyi aluminyum bisiklet olarak biliniyor ve en yeni 105 set ile 1250 euroya geliyor.

Diğer daha ucuz seçenek ise en iyi bisiklet markalarından Trek'in ürünü 1000 euro. Tiagra set ama 250 euro daha hesaplı bir bisiklet.

Senede 5bin civarı km yapmayı planlıyorum Ankara-Polatlı-Kazan civarları.

Caad12 nin kadrosu ve 105 set farkı 250 euro farka değer mi ?

Tiagra seti direk satıp kullanmadan 105 set alsam Trek'in ağırlığı da 8,60 civarlarına iniyor. Mantıklı bir yükseltme olur mu ? (Sanırım üste 500TL civarı da artıyor)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
O bütçeye karbon bisiklet de almanız mümkünken aluminyum tercih etmenizin özel bir sebebi var mı?

Metal06

Üye
Tepki
67
İsim
Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
O bütçeye karbon bisiklet de almanız mümkünken aluminyum tercih etmenizin özel bir sebebi var mı?
Seçtiğim bisikletler düşük kalitede ki karbonlara göre daha iyi sanıyorum. En düşük karbon fiyatları 1400 euro dan başlıyor. Yarış yada çok yüksek bir performans beklentim olmadığı için aluminyumdan yana kullanıyorum tercihimi.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.048
Bisiklet
Trek
Merhabalar. Yurt dışından kuzenime aldırmayı planladığım iki bisiklet arasında kaldım.

208937 dosyayı görüntüle
Caad12 kendini defalarca kanıtlamış en iyi aluminyum bisiklet olarak biliniyor ve en yeni 105 set ile 1250 euroya geliyor.

Diğer daha ucuz seçenek ise en iyi bisiklet markalarından Trek'in ürünü 1000 euro. Tiagra set ama 250 euro daha hesaplı bir bisiklet.

Senede 5bin civarı km yapmayı planlıyorum Ankara-Polatlı-Kazan civarları.

Caad12 nin kadrosu ve 105 set farkı 250 euro farka değer mi ?

Tiagra seti direk satıp kullanmadan 105 set alsam Trek'in ağırlığı da 8,60 civarlarına iniyor. Mantıklı bir yükseltme olur mu ? (Sanırım üste 500TL civarı da artıyor)

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba,
Trek kullanicisiyim, yol bisikleti için trek al serisi alınmaz. Karbon ( sl serisi ) alacaksanız mantıklı. Al serisi parasını haketmiyor. Benim tanıdığım kullanıcıları da internet üzerindeki yorumlar da aynı yönde.
Caad13 cıktı, 12 serisini gayet iyi indirimlerle bulabilirsiniz.
1000£ civarına güzel karbon bisikletler de var özellikle bu zamanlar sezon sonu olduğu için 2019 modellerde güzel indirim yakalayabilirsiniz. Rose, sensa, boardman gibi markaların gayet güzel modelleri var bu fiyatlara.

Tepki
26
İsim
Musa
Bisiklet
Merida
Merhaba, Salcano xr001 tiagra kullanan var mı? 52-36 28-12 oranları İstanbul yolları için nasıl?

• Beğen
Tepkiler: Turisti

grungeddie

Üye
Tepki
1
İsim
Mert Alp Kahraman
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar selam, mtb kullanıyorum ve yol bisikleti almak istiyorum. Limitim 3500 TL. Önerileriniz nelerdir? Çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: ozgozer

Samet 39

Üye
Tepki
1
İsim
Samet A
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba bisikletforum ailesi aranıza yeni katıldım bende salcano xrs 040 yol bisikleti var buna ön ve arka bagaj takılabilirmi ? takılırsa neler olur marka ve görsel olarak yardımcı olursanız sevinirim.
Ön maşa bagajı olurmu birde ?
lastikleri bir tık genişletebiliyormuyuz?
(bike packing harici)
(görsel alıntıdır)

Dosyalar

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Başlangıç seviyesi bir "yol" bisikleti almışsınız, yazdıklarınız eğer ihtiyaçlarınız ise yanlış bir bisiklet seçimi yapmışsınız.

Kalın tekerler, ön arka bagajlar vs. bu bisiklet için uygun değil. @Samet 39

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese Merhaba,

Öncelikle istediğim özellikleri yazayım;
-Konforlu sürüş​
-Hidrolik disk fren​
-Tiagra 4700 set​
-Ön ve arkaya bagaj takılabilmesi​
-Fiyat/Performans​

(link)

Bisikletin Özellikleri
*Alu Kadro​
*Karbon maşa​
*Tiagra 4700​
*Hidrolik disk fren​
*WTB Byway 650b x 47c Tan Wall TCS Road Plus​
*Bagaj delikleri​

Paylaştığım linkte ki bisiklete bir ilgim var. Bu bisiklette istediğim özelliklerin hepsi fazlasıyla mevcut. Fiyatının benzer bisikletlere göre uygun olması ve marka hakkında bir bilgim olmamasından dolayı tereddüt içerisinde kaldım.

11.09.2019 tarihi itibari ile $=5,77 TL. $912 olan bisikletin fiyatı 5.260,00 TL . %18 KDV 950,00 TL . Yani toplamda 6.210,00 TL' ye bana mal olmuş olacak.

Öncelikle bu bisiklet hakkında ve Vitus firması hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Daha sonra varsa alternatif önereceğiniz bunları duymak isterim. Ön ve arkaya bagaj deliği istediğimden dolayı gravel tarzı bisikletler ön plana çıkıyor. Eğer bagaj deliği bulunan yol bisikletleri varsa onları da değerlendirebilirim.

İkinci el piyasasına kabaca baktım ama bu fiyata bunun gibi bir bisiklet görmedim/göremedim. Belkide filtreleme yaptığım için kaçırdığım ilanlarda olmuş olabilir. Bulsam bile yakınımda olmadığı sürece kargolama ve ya gidip alma durumu sıkıntılı olacağını düşünüyorum.

Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.
Merhaba bu yazdığıma alternatif olarak (link)

İkisinin fiyatıda aynı. Cube'nin disk frenleri hidrolik değil ve vitus'a göre biraz daha hafif.

Çok kararsız kaldım.

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@igneli @igneli (link)

Cube 2020 modeli burada. bende bu bisikleti takipteyim. Hatta yasminsport'a yazdım cevap bekliyorum. Türkiye'ye özel sipariş ile getireceklermiş bu modelini.

Şu an wiggle'da da yok. bakalım nasıl bir mail atacaklar

• Beğen
Tepkiler: igneli

igneli

Üye
Tepki
36
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ProfessionaL wiggle’da önsipariş olarak gözüküyor. İki gün önce baktığımda stok yok diyordu. Demek ki yakında gelecek. Yasminsport umarım yakın fiyatlara getirir, yoksa birde yurtdışından getirmek ile ugrasmak zorunda kalırız. Havalar soğumaya başladı burada. En fazla 4-5 hafta daha bisiklet havası olur. Ondan sonra kışlıkları çıkartırım sanırım.

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

enjonkou

Üye
Tepki
0
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Diğer
selam arkadaşlar, çok küçük yaşlarımdan beri dağlarda, yollarda MTB kullandım. yakın zamanda dağ bisikletimi satıp yol bisikletine geçiş yapmak istiyorum. yol bisikletinden istediklerim:

yaşadığım yerlerde çok dik yokuşlar bulunmakta. bu yüzden yokuşları çıkarken beni rahatlatacak tarzda geniş dişliler olursa çok iyi olur
bisikleti süreceğim asfalt yollar pek iyi durumda değil, o yüzden arada çukurlara girip çıktığında sıkıntı çıkarmayacak bir bisiklet olmasını istiyorum
genel anlamda dayanıklı ve güvenilir bir bisiklet istiyorum
çamurluk takılabilmeli, yağmurlu havalarda da sürüş yapabilmek istiyorum

elimde çok para olmadığı için ikinci el almayı düşünüyorum. yaklaşık 1500 liraya kadar harcama yapabilirim fakat isteklerime daha iyi uyacak bir bisiklet varsa 2000 liraya kadar çıkabilirim. kış zamanında daha uygun alabileceksem kışa kadar da bekleyebilirim, benim için acelesi yok bu konunun. acele etmeden beni en mutlu edecek bisikleti almak istiyorum. yardım edecek herkese şimdiden teşekkürler :)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@enjonkou Sen Triban 500 veya 520 arıyorsun bu yazdıklarında... İkinciel temiz bulabilirsen Triban 520 bakabilirsin , zira 3 lü aynakol ile yokuşlarda rahat eder , arka-ön bagaj opsiyonuyla tur yapabilir , karbon ön maşa ile biraz daha konforlu olabilir bozuk yolda. Ancak hiçbir yol bisikleti , mtb rahatlığı olmaz bozuk yolda.

Triban 500 sıfırı 1999TL idi onu yakayabilseydin iyiydi. Belki bazı bayilerde kalmıştır Decathlon'da.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.Özçelik
Tepki
0
İsim
Emre k.
Bende triatlona başlamak için yol bisikletine geçecegim elimde kron xc 1000 var elinde max 2800 2900 takas yapacak var mi yani mtb +400 ama hemen alıcı degilim bi bakıcam yani şuan elinde olan var mı