Yol bisikleti tavsiyeleri

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih Anıl Tarmac'ın sahibi Göztepe triatlon takımından Barış İlhan. Bisikletine gözü gibi baktığını ve bakımını, yağını suyunu eksik etmediğini ben instagramdan dahi görüyordum. Satma nedeni de sponsoru Herbalife kendisine bisiklet tahsis ettiğinden dolayı. Bisiklet kadar sahibi de önemlidir ikinci el alışverişte. Diğerlerini bilmem ancak bu arkadaştan yana bi soru işareti kalmasın aklınızda. Sanıyorum fiyatta da sizi çok zorlamaz ama o detayı tam bilemiyorum tabii ki.

Son düzenleme:
Scudo

bybilisim1

Üye
Tepki
6
İsim
Buğra
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bisiklet sever 93 hocam şimdi diyelim ki ben, 'Peugeot r15' bisikletini aldım, bunu şey gibi mi düşünmeliyiz; bir bilgisayar aldım, 8GB Ram'i var, ben ilerleyen zamanlarda bir tane daha 8GB Ram mi taka biliyorum? Yani bisikletlerde de böyle bir sistem var mı? diyelim ki, 21 vites bisiklet, ilerleyen zamanlarda vitesini de mi artırabiliyoruz?
Cevabınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bybilisim1

Evet dediğiniz gibi yol bisikletini bir bilgisayar olarak görürsek bir oyun yada programı çalıştıra bilmek için belli bir seviyede sistemi olması gerek oyun yada program ne kadar iyi yani boyutu büyük ise onu kullanabilmek için daha iyi bir sistem gerekir ram ini yükseltirsiniz ekran kartını falan değiştirirsiniz ama siz sağdece düşük sistem isteyen oyunları oynamak isterseniz yükseltmeye gerek yok siz Peugeot r15 alırsanız belli bir süre sizi tatmin eder ama siz kendinizi geliştirmeye başlayınca bisikletinizi yükseltmek isteyeceksiniz tabiki bu keyfi bir şey ihtiyaç değil ama yükseltirseniz kendinizi daha çok geliştirir daha hızlı ve uzun mesafelere gitmeye başlarsınız ben dechatlon bisikletlerini önermememin sebebi onları yükseltmeye kalkarsanız üzerinde Shimano parçaların az yada hiç olmayışından dolayı parçalar bir birine uymayacak ve yükseltme yerine bisikleti değiştirmek zorunda kalacaksın ben dechatlon bisikletlerini kötülemiyorum fiyat performans olarak gayet iyiler ama dediğim gibi geliştirmeye açık değiller şimdi burada önemli olan sizin istek ve ihtiyaçlarınız siz şehirde gezinip kısa yol yapmak mı istiyorsunuz yoksa bisikletle performans yapıp 110-120 km anterman turları mı yapmak istiyorsunuz ilk başta buna karar vermeniz gerekiyor sonra size daha detaylı bisiklet tavsiyesinde bulunabilirim ?

bybilisim1

Üye
Tepki
6
İsim
Buğra
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bisiklet sever 93 ben şöyle söyleyeyim, şu 2 sene içerisinde sadece Türkiye içerisinde dolanacağım. Günde belki 100km, belki 50km, belki 10km.

2 sene sonrasında yurtdışı turu yapmayı planlıyorum, yani istediğim hem Türkiye'de şehirlerde, ormanlık alanlarda vs. güzel bir şekilde gezebileceğim, hem de şehirde gezebileceğim bir bisiklet istiyorum.

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bybilisim1
Sizin amacınıza yol bisikleti pek uygun değil ama cyclocross veya gravel de bence çok gerekli bir şey değil sizin için çünkü tamam arazide güzel gidiyor ama yolda her ne kadar bir mtb gibi ağır olmasada bir yol bisikleti de değil uzun tur işi biraz karmaşık bir konu çünkü beklemediğin bir anda önünüze bir toprak yolda çıkabilir hiç karşılaşmayadabilirsiniz şehirler arası tur yada antreman turu yapmak istiyorsan yol bisikleti en iyi bisiklet türü ama işin içine araziyide sokmak istiyor san isler biraz karışıyor tabiki senin kararın ben yol bisikleti istemiyorum dersen ben bol bol araziye girecem dersen cyclocross tan başka çare bence yok

Tepki
8
İsim
Burak Uygun
Merhaba;

Ben 28 yaşında daha önce bisiklet kullanmamış yeni başlayacak bir bisiklet kullanıcısı adayıyım:) Bisiklet kullanmamış olsam da spor geçmişim var ve hali hazırda spor yapıyorum ayrıca herhangi bir sağlık sorunum yok. Bisikleti haftanın altı günü işe giderken Bakırköy-Sirkeci sahil yolu güzergahında kullanmayı düşünüyorum sadece Mosso Legarda serisine baktım yada bu gidiş güzergahı için uygun mudur açıkçası çok fikir sahibi de değilim.. Marka, model önerilerinizi bekliyorum, hoşçakalın.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BobSaginowski sitemizde legarda ile istanbuldan cilve gözüne kadar gitmiş arkadaşımız var ( @Yunus EROL )konu da var forumda ararsanız görebilirsiniz asfalttan çıkmayacaksanız düz maşa tercih edin

• Beğen
Tepkiler: BobSaginowski

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@BobSaginowski

Endurance tipi bir yol bisikleti ile başlamanızı öneririm. Mesela, btwin triban 520.

Tepki
0
İsim
Mert y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar, genelde şehir içi bisiklet yolunda kullanım için ya da çakıl taşlı yol ve toprak patika gibi çukur, kasis olmayan yolları kullanmak için (ki arada bir yazlığa giderken kullanacağım bu tip yolları) en fazla 1200-1250₺ civarına bir bisiklet almayı planlıyorum. Şehirde ki bisikletçileri gezdim de biraz bu fiyat aralığında iki model buldum kafama yatan.

Biri Bisan mtx 7100. Adamla uğraşa uğraşa fiyatı kilit ve suluk ile birlikte 1250’ye indirtebildim. Sabitlenebilir maşa 21 vites v fren var. Bisiklet dağ bisikleti diye geçmesine rağmen yağ gibi aktı sürerken şaşırdım o yüzden biraz.

Diğeri de carraro sportive 220. Bunda da fiyat 1250₺. Bunda da sabitlenebilir maşa 21 vites v fren var.

Birde aklımda tx150’ye de bakmak vardı ama onun bayii gerçekten çok uzakta kalıyor ve bisikleti tamir ettirmem falan gerektiğinde servisi sıkıntı yerde olduğundan vazgeçtim.

Siz ne yapmamı önerirsiniz. Kararsız kaldım açıkçası. Birde salcano city fun s 60 diye bir model de buldum adama fiyatı kaskı kilidi suluğu falan dahil 1300’e indirttim fiyatı ama fazla yatmadı kafama denene fırsatı bulamadığımdan

Son düzenleme:

ahmetmayda

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba iyi forumlar 2000Tl bütçem var yol bisikleti almayı düşünüyorum 167 boyundayım 52 kiloyum yaşadığım şehirde yokuş yok denecek kadar az asfaltın durumu orta derecede çocukuğundan beri bisiklet sürüyorum fakat genelinde ucuz bisiklet sürdüm aklımda corelli sprint kr100 var ama sizinde tavsiyelerinizi bekliyorum

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
İyi akşamlar.

Sportif amaçlı kullanacağım. Yol bisikleti düşünüyorum. Fakat bazen bozuk yola denk gelmemden, kaldırım görünce çok çekinmeden inmek istediğimden, mıcır ya da toprak yol görünce sıkıntı yaşamak istemediğimden dolayı ne alacağımı kestiremiyorum.

Arasında kaldığım modeller şunlar

Salcano cyc02 cyclocross (karbon maşa ve 4600 -yani bir önceki seri- tiagra set, tektra mekanik fren)

Mosso monza (alüminyum maşa ve r3000 sora set, shimano sora fren)

Triban 520 (karbon maşa ve r3000 sora set, decathlon'un kendi freni)

Zaten spor yapıyorum ve dediğim gibi sportif amaçla bisiklet alıyorum. Ama işte bazı olumsuz şartlarda sürüşe devam edeyim istiyorum. Tavsiyelerinizi duymak isterim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yol bisikleti alacağım ama hangi Marka olmalı ve kilo 47 boy 1.65 Kocaeli Gebze’de yaşıyorum. Pendik İstanbul tarafında var mış bilen var mı ..

Tepki
0
İsim
Doğukan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano xrs 060 almak istiyorum sadece antrenmana gidip gelmek için kullanıcam başka bir Öner’iniz varmı

kukan

Üye
Tepki
0
İsim
furkan yaka
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
salcano ng650 kullanıyorum. 170cm 60 kg yim.Çeşitli spor dallarını sürekli yapıyorum. Şehir içinde maksimum 15-20 km mesafelere gideceğim ve yol bisikletine geçmek istiyorum önerileriniz nelerdir?

Tepki
12
İsim
Hasan kaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar arkadaşlar.

Bugun itibari ile bisiklet sahibi olmak istemem sebebli aranıza katıldım. Elbette sağlıklı yaşam sebebli tercih etsemde yıllardır hayal ettiğim ama bir türlü alıp kullanamadığım da doğrudur.

Konya da yaşıyorum ve ne yazıkki 30 yaşıma kadar araç üzerinden inmemiş biriyim. Uzunca bir süre kilo problemleri ile boğuşup bir nebze yenmiş ve halen mücadele eden biri olarak bisiklet seçimi hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. En azından bir yıldır spor ve hareketli yaşamımda dolayı şimdilik bisiklet hakettiğimi düşünüyorum.

Lafın özü burada bisiklet seçimi için yardımınıza ihtiyacım var.

1.80 boyum var. Konyada asfalt üstü Günlük 40 km kullanabileceğim ( en azından haftanın bazı günleri) bisiklet almak istiyorum. Fiyat olarak 3500 lira maksimal limitim var.

Yardımcı olursanız sevinirim

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@vethekhkaya

Ben de 1 hafta öncesine kadar ne alsam diye araştırıyordum. Madem asfaltta kullanacaksınız, yol bisikleti alın derim. Decathlon'da tribanlarda kampanya var. Sora setli ve karbon maşalı rahat bir kadrolu bisiklete 3000 tl gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz. Ben bu kampanyadan faydalandım memnunum.

Bu arada yol bisikleti için sele önerilerine açığım arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: vethekhkaya

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim şimdiki yeni bisikletim Peugeot gtr 920 claris setli 11 30 rublesi olan çok hoş renkli bir bisiklet ben mağazaya gittiğimde en az sora setli bir şey bakıyordum ama ellerinde bana uygun sora setli bir bisiklet yokmuş ve en az 1 ay beklersin dediler tabi bende beklemek istemediğim için Peugeot gtr920 aldım bir kaç tur yaptım ve bisikletten ve vites setinden gayet memnunum bana yeterli diye düşünüyorum ileride belki jant setini değiştiririm ama kadrosu çok hoşuma gidiyor bisikletin (bisikleti zaten boyası ve kadro dizaynı için aldım :)) o bisikleti almadan önceki dönemde çok araştırma yaptım ve nerdeyse bütün bisiklet türlerini ve modellerini gözden geçirdim ve ne oldu hiç beklemediğim bir bisikleti aldım yani araştırma yapmak güzel ama mağazada gördüğün başka bir bisiklet hoşuna giderse o aklındaki bütün fikirler yok oluyor vites setiydi jantları falan insan önemsemiyor yani lafın kısası çok kafaya takmayın bu tür şeyleri siz araştırmanızı yapın ama ne olacağını bilemezsiniz

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Brtus

Üye
Tepki
0
İsim
Kaan özcelik
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba arkadaşlar bu yaz icin bazi planlarim var okudugum şehirden yaşadagim yere kadar bisiklet ile gelmeyi planlıyorum
Yaklaşık 1000 km bu yaza kadar alıştirma yapmayi planlıyorum alabilecegim yol bisikletleri neler ögrenci oldugum icin büyuk bi miktar baglayamam o yuzden 2. El yada 1000 tlye kadar alabilecegim bisiklet önerilerinizi alabilirmiyim şimdiden teşekür ederim

BM33

Üye
Tepki
0
İsim
CEM
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,
Kron 4000 ile Carraro 052 modellerinden birini almak istiyorum. İkisinde de tiagra set var. Kronun maşası karbon, Carraronun maşası alüminyum. Fiyatları da yakın sayılır. Sizce hangisini almalıyım?