Yol bisikleti tavsiyeleri

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karbonmasa hayırlı olsun, kazasi belasız sürüşler dilerim.

Kask olarak Decathlon Van Rysel Roadr 500 kaskı oneririm, 150 TL'ye aldim. Ben beyaz olani kullaniyorum oldukça kaliteli. Ayni kalitede farkli marka bakacak olursan 300-350 liradan başlıyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo

karbonmasa

Üye
Tepki
12
İsim
Kaan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amasseia
Ooo saolun 150 gayet uygunmuş. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Ahmetaydar

Üye
Tepki
0
İsim
Ahmet aydar
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba herkese. Haziran sonunda Didimde triathlon yarışı yapılacak. Bu yarışa katılmak istiyorum. Bana haftada en fazla 100 km antreman yapabilecek. Triathlonda ayağımı yerden kesecek. Bergamanın taşlı yollarında işe veya çarşıya rahat götürecek bir bisiklete ihtiyacım var.
1.82 m boyundayım 90 kg ağırligindayim. Decathlondan triban 160 veya 500 acaba yukarıda saydığım şartları yerine getirebilir mi?

Ayrıca yarışlar için olmazsa olmaz aksesuarlar nelerdir?

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karbonmasa
042’nin ağırlığı Sora setli bir bisiklet için biraz fazla değil mi? Kendiniz ölçme imkanı buldunuz mu? İyi günlerde olsun bu arada. Fiyat performans oranı yüksek bir model.

karbonmasa

Üye
Tepki
12
İsim
Kaan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@specific
Bayide üstlerinde ağırlığı yazıyordu buraya lazım olur diye not aldım. Evet beklediğimden ağır bir 500 gram ama girdim aldım çıktım yani yoksa Hepsiburadada daha uygun.

Sele gerçekten MTB den sert onun için bir de tayt önerisi alabilir miyim?

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmetaydar
Yarışlarda frenlerinizin tutması ve drop tıpalarının yerinde olması yeterlidir bisiklet etabı için. Tabiiki kask zorunluluğunu söylemiyorum bile. Söylediğiniz şartlara tüm bisikletler uyar, hatta görürsünüz mtb yada şehir bisikleti ile katılan dahi olur sprint mesafe triatlonlara. Daha önce triatlon yaptınız mı bilmiyorum ancak devam etmeyi düşünüyorsanız şunu söyliyim, ilk başta başkalarından görüp her aksesuarı almaya çalışmayın çünkü bu işin bi sonu yok. Wetsuit, race suit, spd pedal, ayakkabı, koşu ayakkabısı, yarış kemeri, kask, eldiven, gözlük, yüzme gözlüğü, mayo, jeller, izotonik içecek, akıllı saat, bike computer, vs. İhtiyaçlarınızı zaman içinde görüp peyderpey tamamlarsanız bütçeniz açısından çok yararlı olur.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetaydar

CannBektas

Üye
Tepki
2
İsim
Can
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar Bisan RX 9400 'ü gören, inceleyen oldu mu? Sizce nasıl, alınabilir mi? (Kulube gireceğim için yol bisikletine geçiş yapıyorum.)

karbonmasa

Üye
Tepki
12
İsim
Kaan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CannBektas
Evet bugün gördüm, çok güzel, boyuma küçük olmasa alabilirdim. Carraro Cr Race 042 den çok memnunum.

CannBektas

Üye
Tepki
2
İsim
Can
Bisiklet
Bianchi
@karbonmasa
Kadro, maşa ve sele borusu hakkındaki düşüncelerin nelerdir, sağlam mı sence?

karbonmasa

Üye
Tepki
12
İsim
Kaan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir kere herkesin esnemezlik diye dilinden düşürmediği şeyi benim hissedemeyeceğimi düşünüyordum fakat MTB ile arasında böyle bir fark var ama geçen yılki modelinde FSA vardı açıkçası ikilemde kalmıştım. Sorunuza cevaben gidin aero falan değil geleneksel sağlam ve rahat kadro tasarım olarak şık ve üst boru alın borusuna doğru kalınlaşıyor bu kaslı bir görüntü ortaya koymuş ve sağlam buldum. Bisikleti Anka Bike Özkan Köse beyefendiden aldım, kutuya gözümün önünde açtı kutulama güzel. Sele borusu hakkında yorumum yok sele çok şık sert fakat ergonomik yüne de ilk gün sonrası malum kemikler ağrıyor. ?

@CannBektas
Mesajı atınca fark ettim, siz Bisan hakkında bilgi istemişsiniz. Büsanın sele borusu bence gereksiz kalın görünüyordu ama karbon olduğu için çok ağır olduğunu sanmam konfor da cabası kadrosu güzel kablolama güzel ama tasarımda 042 bana göre daha başarılı kadro sağlam mı hissi nasıl bilmiyorum sürmedim. Bisan keşke yeni bir isimle yol bisikleti üretip satsaydı ve biraz daha rekabetçi fiyatlarla çıksaydı.

Orkhan

Üye
Tepki
0
İsim
Orhan
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar, merhaba. Forumlarda bayaa vakit geçirdim. Bi kaç bisiklet modeli sorsam, karşılaştıra bilir misiniz?

Salcano XRS 077 -(1400 -1500 TL )

Salcano XRS 066 (2000-2200 TL)

Salcano XRS 050 Claris (2400-2600 TL)

Carraro CR 011 (2.200 TL)

Kron RC 1000 (2200 TL)

Bu bisikletlerin fiyatları yakın.

Ama en iyisi hangisi acaba. Ben pek anlamıyorum. Burda forumda gördüm, Bayaa her şeyini gözlemleyen arkadaşlar var. Yardımcı olursanız, sevinirim. Bu arada ben 70 kq, 183 sm. Günlük en az 50 km yol sürücem. Yol dümdüz asfalt. Önceden teşekkürler.

Son düzenleme:

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.243
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Orkhan
(link)

şu başlığa bir göz atabilirsiniz. Bahsettiğiniz bisikletlerden birkaçının ve daha fazlasının karşılaştırılması yapılmış.

R700

Üye
Tepki
0
İsim
Baran
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba yol bisikleti almayı düşünüyorum bazı fikirlerim var yanlış mı düşünüyorum yardımcı olursanız beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

MODEL
Şuan ilgimi çeken Speedster 60 veya 50 modeli (2018 ya da 2017) ama bütçemin sınırı zorluyor.

KADRO KALİTESİ
Şimdi sanırım bu bütçede ta iyi kadroya düşük aktarma sistemi ya da düşük kadro daha iyi aktarma sistemi alınıyor ben kadroya öncelik verilmesi lazım diye düşündüğümden işte btwin 520, mosso, salcano yerine scott olabilir diyorum. (bunlar kötü/berbat tam olarak bilmiyorum ama scott specialized canondale felan daha iyi değil mi?)

KADRO BOYU
Boyum 1.88 bacak boyum 88 piyasada neredeyse hep M var internette XL öneriliyor ben Türkiye'de motorsiklet parası vermeden büyük kadro bulabilir miyim yolu var mıdır?

VİTES
Vites sistemi 7li olmasında şu kafamı kemiriyor şimdi sayıcıyım ben, oturup işte tiagra dura ace 10 vites 11 vites vs lerin teker çapını hesaba katarak dişli oranlarına baktım (gear inch vs) mesela para basıp 10 vitesde alsam bana yokuşta yardımcı olmuyor MTB gibi, geriye aradaki atlamalar kalıyor 11-28 7v yerine 11-28 8v ye felan bütçe ayırmayı mantıklı görmüyorum atlama biraz tolere edilebilir 25kmh de bacaklar çekmiyorsa yerine alt vitesde 22kmh ile gidilebilir ama bunlar teoride hep alıp deneme fırsatım yok şuan elimdeki MTBdeki şuanki gücüme göre hangi dişli oranını çevirebiliyormuşum ona göre karşılaştırıyorum.

YEDEK PARÇA
Bir diğer konu 7li vites hani ucuz cep için iyi diyorum ama parça bulabilcem mi internette hep 8vites çıkıyor 7li alırsam yedek parçasız mı kalacağım?

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@R700

Kadro kalitesini onceliginiz belirlemeniz gayet makul bir tercih ama donanima da bir alt limit koymak gerektigini dusunuyorum ben. Speedster 60’in kadrosu gayet guzel ama Tourney grup set ve alasim masa itici ozellikler.
Cekis sistemi olarak 7’li Tourney ile Claris arasindaki kalite farki gayet buyuk. Ayni buyuk fark 10,9 ve 8’li sistemlerde yok. Yani 9’lu alacagima 8’li alirim ama ayni seyi 8’den 7’e inis icin soyleyemem. Shimano grupsetler icin konusuyorum tabi.

Benim boyum da 188, bacak 90. XL ve 58 kadro arayacaksiniz. Malesef cok seceneginiz olmayacak. Cok getirilen bedenler degil bunlar.

Vites konusunda 7’li sistem almaya karar verirseniz, yedek parca bulunur. Onu kafaniza takmayin, ama dedigim gibi tavsiye etmem.

hanilci01

Üye
Tepki
5
İsim
Ömer H.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu mesaj silindi.

Son düzenleme:

K1rdinse

Üye
Tepki
1
İsim
Arda
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Gezmeyi çok seven biriyim şuanda normal bisiklet var elimde fazla bilgim olmadığı için modelini falan bilmiyorum da gezerken beni çok yoruyor ve yavaş gidiyor. Yol bisikleti almayı düşünüyorum fakat çok pahalı gibi şöyle çok pahalı olmayan bir bisiklet önerebilirmisiniz İstanbul da rahat rahat gezebileceğim.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@K1rdinse

Gezi, rahatlık, uygun fiyat gibi kullandığınız kelimelerden yola çıkarak Decathlon'un Triban serisine bakmanızı tavsiye ederim.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@K1rdinse
Salcano alüminyum serilerine, Mosso, Corelli gibi uygun markalara bakabilirsiniz, Triban da olur ?

mstf27

Üye
Tepki
0
İsim
mustafa
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bianchi
ANTHEA 4.0 - 24" MTB - Lady - V-Fren
24" SPEED 242 21-Vites V Fren
BIANCHI BELLA 24 24″ 21V VB 2019

çocuğum için sizce hangisini almalıyım..