Yol bisikleti tavsiyeleri

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott Addict 20 2019 105 mi yoksa Canyon Ultimate CF SL 7.0 mı?

Scudo

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki kadro olarak Scott daha rijit ve sağlam diyorlar. Sizce kadrosu hangisininki daha sağlam?

173 cm boyum var. Back uzunluğum 79-80 cm. 79 deyince XS 80 deyince S diyor. Sizce S mi almalıyım? S'in tarihi 12 ağustos diyor. O kadar bekleyemem. Eğer siparişi verdikten sonra erkene çekilmez ise Scott'a yöneleceğim.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.083
Bisiklet
Trek
@:DDD
Addict'in Canyon'daki karşılığı Endurace, onunla kıyaslamak daha uygun olur.
Endurace cf serisini 100km+ kullandım çok beğenmiştim hatta almaya karar vermiştim. Ama addict kullanmadım hiç, karşılaştırma yapamam.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott Addict 20 kullanan var mıdır acaba? Kadro kalitesi vs.?

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mariokaldato, Yav ben de yeni gelip KARaro mu musso mu alsamcılardan gibi olmaya başladım. :d Alacam, 1 hafta kaldı, param hazır. Fakat Canyono tarihi beni şaşırttı.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@:DDD Uygun, giriş seviye modellerin kadrosunun bile ben catladigini, patladığını genel olarak görmedim ki sizin kastettiginiz modeller de kadro açısından bir sorun cikmayacaktir. Cikarsa da zaten koskoca markalar, herhalde kendi ürününe sahip çıkar. Cikmazsa da zaten koskoca marka olamamistir.

Bence çok fazla düşünüp kendinizi yormayin derim, alın birini keyfinize bakın, yaz aylarinin keyfini cikarin?

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amasseia
İşte yaz ayları diyorsunuz fakat Canyon 2 ağustos diyor. Siparişi vereceğim 3-4 hafta içinde mesaj veya erkene çekme gelmez ise Scott'a yöneleceğim.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@:DDD 2 Ağustos da çok gecmis be ya. Bisikletiniz halihazirda varsa kullanirsiniz ve beklersiniz belki ama bisikletiniz yoksa zamandan ötürü SCOTT daha makul gibi.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amasseia
Mosso Tourney var :l pek zannetmiyorum kullanacağımı.

• Beğen
Tepkiler: amasseia

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Canyon'u sipariş verip ikinci el, satarken zarar etmeyeceğiniz, hatta kar edeceğiniz bir yol bisikleti alın. Canyon gelene kadar onu kullanın, sonra satarsınız. Hem Canyon'la kıyaslarken kafanızda bir veri oluşmuş olur.

mehmet.t

Üye
Tepki
105
İsim
mehmet
Bisiklet
Kron

Yanılmıyorsam geçen gün bir arkadaş canyona mail atmış. Tarih sistemlerinde bir yanlışlık olduğunu söylemişler ona. Bence sizde mail atıp tarih konusunu netleştirin.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana da öyle yazdılar fakat emin değillermiş. Kısaltacaklarını söylediler. Zaten galiba kadro boyum XS oluyor boyum 1.72 fakat iç bacağım 76.

Galiba benim :D

• Hahaha
Tepkiler: Gökay Akçay

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.786
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Size S(52) de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: :DDD

serdarrx

Üye
Tepki
38
İsim
Serdar
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nerden aldınız acaba @4rd4
Edit : erdoganlar

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
378
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bahsettiğiniz iki marka da çok büyük ve kaliteli markalar. Yani kalite açısından aralarında pek bir fark olacağını düşünmüyorum. Fiyat olarak ta epeyce yüksek fiyatlı bisikletler. Her sene alacağınız, rahatlıkla değiştireceğiniz aletler değil. Bu durumda bu kadar kararsız kalmanız anlaşılabilir. Ancak bence amatör kullanıcı için yol bisikleti aşktır. Yani baktığınızda hangisi yüreğinizi hoplatıyor ise, hangisine gidip gidip bakıyorsanız, sabah olsa da bisiketimle bir tur atsam diye yattığınız hangisi ise, temizlerken bile ayrı bir keyif alacağınız model hangisi ise onu almanızı tavsiye ederim size. Gerisi biraz teferruat kalıyor açıkçası, mesela 105 set ile ultegra set arasındaki birkaç gram farkı normal bir kullanıcı anlamaz bile, anlasa bile 100km'de size kazandıracağı birkaç dakika sizin için hiçbir ifade etmeyecektir aslında. Yada kadronun birkaç gram hafif olması spor yaşamınızda hiçbir değişikliğe sebep olmayacaktır inanın bana. İlk kriteriniz tipini, rengini, duruşunu daha çok beğendiğiniz bisiklet olmalı. (uygun kadro boyundan bahsetmeye bile gerek yok sanırım, o her şeyin başında) Biraz romantik oldu açıklamam ama ben böyle düşünüyorum. Eğer içinize çok sinen ve çok sevdiğiniz bir bisikletiniz varsa bu durum sizin bu sporu yapmanız için uzun süre size motivasyon kaynağı olacaktır. Gerisi hikaye.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@ogishelby

Dogru ise cok ciddi bir firsat, Canyon’un kargo bedelleri cok yuksek.

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
378
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yazı Gökhan Kutluer'in tweet'inden alıntılanmış. Orada çalıştığı için doğru kabul edebiliriz sanırım. Gerçekten büyük fırsat düşünenler için

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Uzun süredir forumda pişmeye devam ediyorum. Yol bisikletine sıcak bakmazken zamanla içine girmeye başladım. Uzun zamandır model araştırıyorum. Çoğu bisiklette olduğu gibi bunda da kadro boyu olarak sorun çıkıyor. Aklımda triban rc 520 var fakat henüz Türkiye'ye getirilmedi gelip gelmeyeceği de meçhul. İlla ki bu ay içinde olacak diye bir şartım yok, her ay belli bir miktar hali hazırdaki bütçemin üzerine ekliyorum. Tercih olarak endurance olabilir, disk frenli yol bisikleti olabilir, gravel olabilir (gravel yazması bile +1000 ekliyor)
boy: 198cm, iç bacak boyu: 92 cm. Şuandaki bütçem 5000 civarlarında dediğim gibi her ayda artıyor. 2. el olarak bir tane ultra af700 buldum decathlondaki tabloya bakınca boyuma uygun görünüyor. Önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar, keyifli sürüşler.