Yol bisikleti tavsiyeleri

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Onderti
R16 çok şık duruyor. Bence en iyisi gidip görmek. Hatta şansın varsa hepsine binerek denemeye çalış. Denedikten sonra alırsan daha iyi olur.

Scudo

Onderti

Üye
Tepki
0
İsim
Önder
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@onur caliskan

Onur abi bakım eve yanlış ölçüm yaptım iç bacak 80 82 civarın da 82x0.65=53.3 dogrumudur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kadro ölçüleri marka ve modellere göre farklılık gösterir. Kimi modelde 52 sana denk gelirken kimisinde 54 denk gelebilir. Bu yüzden önce denemelisin. Eğer deneme şansın yoksa alacağın modeli kesinleştirdikten sonra o marka ve modelin geometri tablosunu bulup iyice incele. Orada detaylıca tüm ölçüler var. Hatta S, M, L diye de yazar. Kendi ölçülerine en uygun hangisi denk geliyorsa belirler ona göre sipariş verirsin.

Onderti

Üye
Tepki
0
İsim
Önder
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mr. Bağlama

Evet abi R16 çok şık hiç oynamaya gerek yok görsel açıdan direk bin ? slr 400 çok olumlu görüşler var hem sitede hemde YouTube da olumsuz birşey duymadım 2 3 bandı arasında en iyi seçenek gibi duruyor. 1557423572106.png

Önerdiğin modeller XRS044 ve XRS50 craris onlarda aklımda heralde yukarda tabloda XRS55 modeli mevcut model rakam düştükçe üst segment oluyor anladığım kadarıyla o zaman performans slr400 eş değer duruma geliyor.

Kardo 54 uygun gibi

Fiyat performans olarak şu modelleri detaylı incelemesi yapacağım.
SLR 400
Xrs 44
Xrs 50
R16

onur caliskan

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
onur çalışkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onderti
Doğrudur ama diğer arkadaşların da söylediği gibi markadan markaya değişkenlik gösterir. Ben arada kaldığımda büyük olana daha sıcak bakıyorum, yani senin durumunda olsam 54 kadroya daha sıcak bakardım, en kötü ihtimalle kısa bir gidon boynu takarak sorununu çözebilirsin. Ayrıca vücut esnekliğin arttıkça konfor sorunu da kalmayacaktır. Ancak kadro küçükse yapacak birşey yok. Hem hafif büyük kadro yokuşlarda da avantaj sağlayacaktır. Ancak imkanın varsa yerinde gidip incelemen, dükkanın içinde dahi olsa 50-100m bisikletin üstüne binmen daha iyi olur tabii ki.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onderti
yol bisikleti için ayarda iyi bir başlangıç için "iç bacak * 0,883" olmalı
(link)

• Beğen
Tepkiler: Onderti

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@4rd4

Ben bu postu yeni gördüm. Mükemmel görünüyor bisiklet.

Bottecchia Türkiye'de çok bilinmese de, safkan bir İtalyan -kadrosundan setine kadar- almışsınız. Güle güle kullanın.

Bilgi için, şu an koşulan Giro d'Italia'da yarışan (link) kıta takımının bisikletidir Bottechia.

4rd4

Üye
Tepki
32
İsim
Arda
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert E.
Tesekkur ederim.
Yaklasik 3 haftalik izlenimim mukemmel :)
Tabi bu yol bisikletine yeni basladigim icin olabilir ancak farkli bi kac kadro denememde kendi bisikletimdeki surusu yakalayamadim.belki de duygusal yaklasiyorum bilemiyorum :)

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu havalar ney böyle yav .

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@:DDD

Hava Poyrazdan esiyor, kesse ısıtır da esince üşütüyor.

Buysa yani sorduğunuz.

• Beğen
Tepkiler: :DDD
Tepki
0
İsim
Serkan
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Trek 1.2 bisiklet almak üzereyim...kullanan arkadaşlardan yorum rica edeceğim...bir de trek 1.2 de arka bagaj takma delikleri de mevcut..bagaj dan ziyade küçük kızımı bindirip ufak ufak sakin yollarda beraber gezmemize imkân verebilecek arka aparat tavsiyesi alabilirsem süper olur...

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.527
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@krasivaya_202
Alacak olduğunuz bisiklet yol-yarış farkındaysanız.
Bu kadroların üretiliş amacı belli, bence riske girmeyin derim.
Bana göre küçük kızınız ile binmeniz tehlikeli olacaktır.
Kızınızın kilosunu bilmiyorum, fakat tavsiyem arka bagaj kısmında 7-8 kg ları aşacak birşey taşımamanız.

Kanakyol

Üye
Tepki
0
İsim
Kaan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi 750km kullanılmış lapierre audacio300 var tiagra setli.4000₺ sizce nasıl?

emred2700

Üye
Tepki
0
İsim
Emre
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Iyi gunler cumleten. Imla hatalari icin simdiden kusura bakmayin. Turkce klavyem yok. Buraya gelis amacim asikar sanirim. Bisiklete merak saldim ama kafam karisti. Once bir kendimden bahsedeyim. 24 yasinda yazilimla ugrasan, calisthenics yapan fit ama dayanikliligi cok yuksek olmayan bir kardesinizim.

Simdi benim olayim soyle. Ben chicken leg olmaktan sikildim. Dedim hem bisiklet sporuna gonul vereyim hem de bacaklarim duzelsin. Hem de tatillerde ve haftasonlarinda 100-200km otedeki sehirlere ufak bisiklet seyahatleri yapayim istiyorum. Gunluk 6km otedeki ise gitmek istedigimi soylemeye gerek yok sanirim. Cok fazla butcem yok. Kafamda da bir model var. Onu bile almak icin para biriktirmem gerekecek zaten. Trek domane al 2 diye bir model var ilgimi cekti. ikinci elini turk parasiyla 3000 tl gibi bir seylere bulabiliyorum sanirim. Sizce bu bisiklet nasildir. Ya da 3000tl ye kadar soyle kullanmasi rahat ve keyifli yol bisikleti ne onerirsiniz?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yav saka maka foruma girdigimde ne zaman bisiklet önerileri sayfalarina girsem mideme kramplar giriyor gercekten. Hala anlamadigim sey dusuk fiyatlarda en fazla ne alabilirsin ki abi nedir yani sayfalar boyu fikir sormalar , forum okuyucusunun yada yazarlarinin önüne essek yukuyle dolu bisiklet koyup " karsilastirin" demeler filan
Ne saniyorsunuz siz buradaki insanlari yav goggle filan mi ?

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Okumuyorlar ki. Okusalar a nlayacaklar.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emred2700

3000 tl ye Trek Domane.
Endurance kadro.Yani geometri olarak rahat, dolayısıyla oturuş pozisyonu nispeten daha dik,günlük kullanıma daha uygun.
Grup sete takınılmadan bence alınır.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@emred2700

Trek domane sl6 kullanıyorum, şimdiye kadar sürdüğüm en rahat bisiklet. Bunda isospeed'in büyük payı var. Bildiğim kadarı ile al serisinde sadece önde var ama konfor için yeterli olacaktır.

Diğer yandan trek premium markalardan bir tanesi ve diğerleri gibi giriş seviyesindeki ekipmanlar çok iyi değildir. Paranın büyük bir kısmını kadro ve marka için verirsiniz. Aynı fiyat seviyesinde canyon, merida gibi markalarda daha iyi aktarma, jant serisine sahip bisiklet alabilirsiniz. Ama ikinci el alacaksanız bilinen bir marka almanız mantıklı.