Yol bisikleti tavsiyeleri

CrossBie

Üye
Tepki
3
İsim
Aras Özkaymakçı
Bisiklet
Peugeot
@CrossBie
Hocam bi bakarsanız sevinirim birde kargo fiyatı önemli değil bu yüzden merlin cycles tan vs bakabilirsiniz benim aklımda birkaç model vardı hepsinin stoğu tükenmiş. Birde ULTEGRA+Carbon Gövde+CARBON maşa bulabilirseniz çok güzel olur.

Scudo

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CrossBie 6500 TL'ye ancak 2. el karbon kadro bulabilirsiniz. En ucuz karbon bisiklterler 9000 civarından başlar. Niye Ultegra istiyorsunuz? Bir sebebi yoksa 105'le aralarında pek bir fark yok. Yeni 105'lerin yapısı Ultegra ve Dura-Ace'e benziyor. Bütçeni kesin olarak belirtir misin?

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
169
Bisiklet
Merida
Şahsi fikrim kesinlikle Salcano, Mosso, Carraro, Kron, Bisan, Ümit veya yerli Bianchi gibi markalar alınmamalı. Neden derseniz fiyatları çok çok uygun değilki. Tr'de yabancı markalar pahalı, yurtdışında bu kadar değiller. İngilizceniz varsa Sigma sports, Wiggle, Merlin, Bike Components gibi yurtdışı sitelerde süper modeller ve fiyatlar var. Bence direk sigma sports uk den Cannondale alınmalı. Bizim Tr'deki kazıkçı dist. nerdeyse 2 katına satıyor hemde daha eski modelleri. Nerdeyse 1000-usd civarına çok güzel alternatifler var her açıdan 10 numaralar inan. Specilialized larda uygun çok bu sitede. Yukarıda saydığım markalar içinde en az 3-4 bin tl vereceğine verirsin bi 2 bin daha ve evladiyelik bisikletini alırsın. En kötü Tiagra olur ama karbon maşa ve sele borusu zaten tüm yeni Cannondale modellerinde var. Grupsete takılma o her zaman değiştirilir ama kadro bir kez alınır unutmamak lazım.

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Roadlover Sigma sports Türkiye'ye bisiklet gönderimi yapmıyor bilginiz olsun...

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
169
Bisiklet
Merida
Ilk site açıldığında sayfada tr ye gönderim yok yazar. Kendileri ile yazismistim ek ufak bi ücret karşılığı hallediyorlar. Yine çalışanı kargoya veriyor ama sigma adına değil kendi adına.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

safak743

Üye
Tepki
24
İsim
Şafak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karton_piyer
yardım isteğin için teşekkür ederim. KTM strada 2000 modeli aldım 2. el olarak umarım beklentilerimi karşılar.

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Sigma sport Türkiye'de distribütör bulunan markaları göndermiyor . Cinelli 'yi gönderiyor mesela . @Roadlover bu dediğinizi hiç duymamıştım acaba siz bu şekilde bisiklet aldınız mı ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
169
Bisiklet
Merida
Ben sigma yetkilileri ile zamanında bir Cannondale modeli için konuşmuştum. Kendilerine Tr'ye kargo gönderiminiz yok yazıyor fakat ben şunu almak istiyorum gibisinden belirtmiştim. Kendileri siz modeli beğenin ok göndeririz demişlerdi. Fakat daha sonra vazgeçtiğim için almamıştım. Fakat oradaki çalışanlara detaylı bir mail iletirseniz derdinizi anlatan size olumlu döneceklerdir. Ben bu şekilde ilerlemiştim fakat alımı yapmadığım için şu an nasıl sonuçlanır bilemiyorum. Başka basit bir yöntemi daha var. Varsa Londrada bir tanıdık veya herhangi bir Türk arkadaş, sigma ile evine istetsin kendi adına size kargolasın. Royal mail ile o kadarda pahalı değil royal mail ile zamanında bende UK'de yaşarken gönderimler yapmıştım. Sonuçta kolide 9 kg'lık birşey gelecek.Hatta kötüyse stok jantlarıda çıkartın olur size 7 kg.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Roadlover

Bunu buraya yazdığınızdan sonra artık öyle de göndermez..

Muhtemelen kazıkçı dediğiniz, ve fakat forumun tepesinde reklamı olan firma bu postu görecek, Cannondale Amerika'ya yazacak, onlar da Sigma Sports'a "napıyonuz siz" diye bir uyarı yollayacak ve bu hikaye kapanacak.

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
169
Bisiklet
Merida
Esasında forum tepesindeki firmada okusun istedim. Yediği haltları görsün. Milleti kazıklamaktan artık vazgeçsinler. İstedikten sonra inanın hiçbişey engel olamaz çok farklı yollar var. Cannondale merkez bence sigma ingiltereye yazmaz. Sonuçta avrupada da her ülkede de dist var. Sigma o ülkelere yolluyor ya dist. olmasına rağmen. Ne diyecek ki Cannondale merkez; Tr'deki dist. iyi çakamıyor siz yollamayınki çaksınlar mı diyecek:) Kaldıki dediğin gibi oldu ve sigma kesinlikle tr'ye direk yollamıyor mu. Madem öyle bu sefer ürün alıp geldiğinde 1500 Euroya kadar %18 vergi ödememe yönetimini de anlatayım. Hatta hiç ödememe yönetimi. Tamamen legal olarak tabii ki:))) Yazları tatil amaçlı güneye ineriz hepimiz değil mi. Burdaki insan kitlesi yurtdışı görmüş geçirmiştir diye düşünüyorum. Pasaportunuz varsa hiç sorun yok. Günübirlik çeşmeden sakıza yada ayvalıktan midilliye geçip bisikleti alıp gelirsiniz sadece 70 euro git gel ferry parası, günübirlik diye vizede yok. Üstüne tavernada öğlen bi balık ziyafetide çekersiniz. Sonuçta 1000 usd bisiklet için 180 usd vergi vereceğinize daha ucuza gelir, 1500 euro üstüne zaten +%20 diye biliyorum ek bir vergi daha var. İsterseniz gidip yurtdışına kendiniz alıp gelin eğer bisiklet 2-3 bin usd dan değerliyse. Çünkü dönüşte vergi iadesi de alacaksınız havalimanında ve %38 tax de cebinize kalacak. 1 tane getirme hakkınız var. Tanıdığım bir abimiz Roma dan Pinarello f10 dogma disk alıp geldi 10000 euroya. Ada yönteminde bisikleti almadan sakız yada midilli belediyesine ingilizce mail atın. Adanızı ziyaret edip doğal güzellikleri görmek istiyorum yerel lezzetlerde tadacağım vs. saydırın ve ürünümü siz muhafaza edermisiniz şu tarihte gelecek bende geleceğim diye rica edin. Seve seve kabul ederler. Dönüştede aynen bisikletle dönün. Ben ayrıca Atinadan Colnago alıp sakıza yollatıp ordan almak için sakız belediyesinden turizm müdürlüğünden bi bayanla da görüşmüştüm. Kendisi bu yöntemi bana izah eden kişidir:))) Bu yöntemi anlattığım bi abimizde bisikletsiz gidip bisikletle dönemezsin günübirlik dediğinde başka bir arkadaşta müdahale edip farklı bir sav daha sundu. Burdan bisikletçiden 100-150 TL ye al dandik 20 yıllık bi bisiklet, ferry e onla bin orda salla gitsin dönerken de bin dön sıfır bisikletinle. Kimse senin bu bisiklet markası neymiş noluyo vs. anlamaz. Bisikletle gittin bisikletle geldin:)))

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@safak743
Hayırlı olsun. Birkaç sorum olacak : Ne kadara aldınız? Boyunuz ve bisikletin kadro boyu? strada 2000 endurance kadro mu ?

safak743

Üye
Tepki
24
İsim
Şafak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türko
Teşekkür ederim 4600 TLye aldım 1.79boyum 57 kadro. endurance aero hakkında pek bilgim yok ama şimdi bir baktım endurance olması lazım.Merida reacto sersini aero sayarsak.
fotoğrafınıda bırakayım buraya
191440

• Beğen
Tepkiler: EnginK.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güle güle kullanın. Endurance kadro yapısına sahip bir bisikletiniz var. Kazasız belasız.

• Beğen
Tepkiler: Türko ve safak743

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@safak743
Benim baktığım 55 kadro sanırım m diye geçiyor. 175 boyundayım bana olur gibi. Satici 181 boyunda 55 kadronun tam geldiğini söylüyor.Sizin ki kac modeldi?

Son düzenleme:

safak743

Üye
Tepki
24
İsim
Şafak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türko
2017 model. normalde 1.80 boy 55 kadronun max limiti 57 kadronun min limiti.1.75 boya 54 55 kadro tam olur gibi
ktmin sitesinde şöyle bir tablo var anlatmak istediğim (link)

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar yeni bir yol bisikleti almaya karar verdim fiyat 2500tl civarı en fazla 3000 2.elde olur.
Carraro 022 sıfırı 2900tl civarı
Peugeot gtr 920 2500tl civarı
Ikisi claris aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum şahsen şuan ne yapmam gerekir. Sizce peugeot iyi midir yoksa 2.el mi almalıyım. Boy 1.62 yaş 14 yol bisikleti sürmüslüğüm var kondisyon azıcıkta var herzaman binemediğim için . Bacak boyum bu boydaki kisilere gore daha uzun. Bu fiyat bandında başka bisiklet var mı ? 2.elde 4 ilan buldum forumda claris,tiagra ve sora olarak ilanlar.

Son düzenleme:

safak743

Üye
Tepki
24
İsim
Şafak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Realomer
4 5 sene daha boyun uzayacağı için şuan alacağın bisikleti 1 veya 2 sezon binebilirsin bence 2. el pazarına yönel ben sedona 610la başlamıştım oda claris set sana uyan kadro 2. el bakabilirsin

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@safak743
Suan 2.el bakıyorum aklımda peugeot gtr 920 ile carrar0 042 var.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@Realomer

Tam boyun hızlı şekilde uzadığı yaşlardasın. Ne alırsan al uzun süre kullanmak sıkıntılı olacak, o yüzden yerinde olsam ucuz olana yönelirdim. Bence kesinlikle ikinci el al, satacağında fiyat kaybı daha az olur ayrıca.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı