Yol bisikleti tavsiyeleri

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.914
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hukumdar

2. el bakın. Mümkünse stickerları sökülmüş, boyası çizik, gösterişsiz bir şey olsun. Gün içinde farklı adreslerde kısa süreli bıraktığınızda başına bir şey gelmemesi için ilk kriteriniz bu olmalı.

Scudo

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@dengeleme birde mosso daha agresif bir sürüş vaadeden bir yapıda diğer ikisi endurans tarzı geometriye sahip ağırlık olarakta mosso en ağırı salcano en hafifi mossonun aynakol dişlisinin oranlarını net öğrenmek lazım muhtemelen 39*53 dür buda çok zorlar bacakları ruble oranlarına da bakın materyal olarak mosso 7000 serisi bir alüminyum carraro 6000 serisi salcanoyu bilmiyorum ama hafif bir kadro maşalarında tam karbonmu yoksa hibrit tarzda mı olduğunu öğrenin kadro boyunu da kendinize uygun seçip kararınızı yazdığım kıstaslara bakarak verin...

hanilci01

Üye
Tepki
5
İsim
Ömer H.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
H
@dengeleme
Hocam fiyatlar çok uygun vermişler size bugün sordum da 739a 6000, Salcano 033 değil 030 Apex e 4500 verdi. 062 de sipariş edemedik maalesef kalmamış dedi.. Şimdi ne yapsam bilemedim, Adana’da çoğu bisikletçi yetersiz ürün çeşitliliğine sahip ve çeşitli olan da bu fiyatı veriyor ya vazgeçeceğim ya da ikinci el bakmaya çalışacağım.

Son düzenleme:

drbahadir

Üye
Tepki
1
İsim
Bahadır
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tuars07

Alamadım hocam ne önerirsin bilmediğimden 2.el riskli geliyor

Tepki
25
İsim
Mesut
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar hocalarım,

Ben de Merida Speeder 500 bisiklet var. Cube Crossrace sl 2017 cyclocross ultegra 6800 ile üstüne 1500 TL vererek takası sizce uygun mudur? Üstüne 1500 TL para vermeye değer mi böyle bir takas? Bisiklet ilanını aşağıda paylaşıyorum. iki bisikletin özelliklerini de aşağıda karşılaştırıyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum :)

(link)

195239195240

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Atakan D.
Peugeot r16 ve 56 kadro alın hocam ama suan yeni peugeot r16 fotosu koyulmamış.

• Beğen
Tepkiler: Atakan D.

Francis

Üye
Tepki
29
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar selam, bende yol bisikletine geçiş yapmayı düşünüyorum.
Çoğunlukla İstanbul deniz kenarında antrenmanlarda kullanacağım, arada Bursa-Tekirdağ civarına günübirlik turlar, yılda 3-4 defa da bikepacking turlar yapmak istiyorum. Trans Anatolia Race, tcr tarzında etkinliklere katılmak gibi bir planım var.
Bu amaçlara uygun, 105 setli, ikinci elini 5000 lira civarına bulabileceğim bir bisiklet önerebilir misiniz? +/- olabilir ama öğrenciyim, ihtiyaç fazlasını almaya gerek yok.

Kendi araştırmalarıma göre Merida Scultura 400 öne çıkıyor. Merida markasını da aslen pek sevmem ama bu modeli güzel gibi, yorumları genelde iyi. Reacto'nun görünümü göze daha hoş aslında ama bikepacking için Scultura daha uygun galiba.
Çok sert bir bisiklet olmasın, gerektiğinde 1 hafta peş peşe 10 saat üzerinde olabileyim bikepacking turlarında. Ama zaten tur bisikletinden geçiyorum, olabildiğince hızlı ve hafif olsun ki değiştirdiğime değsin, rahatlıktan feragat etmeye hazırım, zaten %99 İstanbul içi turlarda kullanacağım.

Son düzenleme:

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@drbahadir eğer sıfır düşünüyorsan erdoğanlar bisiklet de kross vento 3 vardı maşası karbon o olabilir.
Yada carraro 042 veya salcano xrs044 nakitse bunlarada bakabilirsin

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@realsuayip
Cumartesi günü fuara gittim ve mosso claris,carraro cr022 ve peugeot r16 modellerine baktım ve aralarından en iyisi her türlü peugeot çıkıyor.
Fiyatlar:
mosso claris :3300tl
carraro cr022:3400tl
peugeot R16:3000tl
Aralarından en ağırı mosso; carraro ve peugeot eşit ağırlıkta gibi geldi.
Mosso frenler claris değil peugeot tektro marka caliper fren kaliteli frenler, carraro claris fren.
Tasarım olarak peugeot r16 hepsinden iyi.
2019 modellerinin fotoğrafları ve teknik bilgileri düzenlenmemiş alıcaksanız peugeot alın paranız boşuna gitmesin ama peugeot hiç görmemişsinizdir ısnamadıysanız carraro alın mosso sakın almayın. yeni modeller çıkınca yine gidip bir bakın bayilerde deneyin. Peugeot kaliteli markadır kullanan arkadaşlar şuan baya memnun.

Atakan D.

Üye
Tepki
3
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar sanırım 3. kez karar değiştirdim... Carraro 022 sizce fiyatına değer mi (Katalog fiyatı 3.220 TL)? Dişli oranları yokuşta ve düz yolda nasıl bir performans sergiler? Alternatif bir bisiklet yok şuan aklımda ve çok kararsızım...

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Atakan D.
2018 modeli o biraz bekleyip 2019 modeli alınız yada 2019 model peugeot r16 alınız.
Ikisinide karsılastırdım fuarda peugeot daha öne çıkıyor 2019 modeli 3000tl idi fuardq sitesindeki fotoğraf ve teknik bilgiler guncel değil.

Atakan D.

Üye
Tepki
3
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@Realomer
Şuan 2019 kataloğu var elimde 3.220 yazıyor. 3000 lira peşin verirsem 220 lira indirim yaparlar mı acaba?

canalanplt

Üye
Tepki
8
İsim
polat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Atakan D.
yaparlar hocam hatta daha fazlasını bile yaparlar 062 için 5800 katalog fiyatına 5200 dediler bayide

Son düzenleme:

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Atakan D.
İyi fiyat ama ben yinde yeni sezon peugeot r16 bekleyip karşılastırıp alırdım.

Atakan D.

Üye
Tepki
3
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@Realomer
İnanın beklemeye niyetim yok... Fiyatların da düşeceğini pek sanmıyorum. 1 Aydır hummalı bir araştırma içerisindeyim zaten ne alsam diye. :D

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Atakan D.
Fuarda peugeot 3000tl idi indirimde yaparız dediler carraro ya baktım fuarda 3400tl idi renk olarak peugeot fark atar mx 1 hafta beklersiniz.

Atakan D.

Üye
Tepki
3
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@Realomer
Şuan Peugeot sitesine baktım Claris set daha uygun görünüyor. Ve renk konusunda da daha iyi çünkü tek renk. Carraro gibi karmaşık değil. Geçen cuma ben de gittim fuara, bütün markaları dolaştım neredeyse hiçbirini deneme imkanı bulamadım. Zaten bayilerde de denemeye izin vermiyorlar. Boyum 1.82, iç bacak boyu 80. 54 kadro mu uygundur bana 56 mı rahatlık açısından?

Realomer

Üye
Tepki
25
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
Salcano
@Atakan D.
56 kadro daha iyidir benim boy 1.60 iç bacak boyu 70cm ama peugeotta 56 kadroya seleye binmeden bindim ama o biraz esnekliğe bağlı ben 52 54 alıcam büyük ihtimalle.

@Atakan D.
O fotoğraf gecen yıl fotosu ve teknik bilgileride aynı sadece fiyat aynı ama yine tek renk, lastik degismiş jant tasarımı değişmiş(tarz olmuş) ve kablolarda icinden geciyor tam bir tasarım harikası.

• Beğen
Tepkiler: Atakan D.