Yol bisikleti öneri ve tavsiyeleri

Başlık
0
Tepki
4
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
Önerisi, tavsiyesi kalmamış claris setler bile 3,000'den başlıyor.
Haklısınız ama dolar 🤐
- otomatik olarak birleştirildi

2019 da bir yol bisikleti almak istiyorum bunaların arasında kalmdım
Kron rc 2000
Mosso cavalier clars
Cararo022
Cararo044
Düşük bir hitmalde xrs 40 düşünüyorum
Bir yardımcı olurmusunuz
Bi el atsanız 😁

Mhmm@

Yeni fakat kalıcı üye
Başlık
5
Tepki
3.078
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haklısınız ama dolar 🤐

Bi el atsanız 😁
Carraro044 al bence çok güzeldir heralde :)
Şaka bi yana carraro sitesinde o model yok

Sen 042 demek istemişsin anladığım kadarıyla. Tavsiye fiyatının altında 42 fiyatına 52 bulabilirsin. bence tiagra altından giriş yapmanı tavsiye etmem. Tiagra sağlamdır. Kullandım biliyorum ultegra 6800 ile aynı hemen hemen vites sayısı farklı 10 a 11 ve ağırlık, başka da bizim hissedeceğimiz bir fark yok. Sora kullanmadım bilmiyorum ama tiagra iyiydi. 052 tavsiye ederim biraz daha bekleyip tiagradan giriş yap derim.

Son düzenleme:
Tepkiler: mariokaldato
Başlık
0
Tepki
4
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
Carraro044 al bence çok güzeldir heralde :)
Şaka bi yana carraro sitesinde o model yok

Sen 042 demek istemişsin anladığım kadarıyla. Tavsiye fiyatının altında 42 fiyatına 52 bulabilirsin. bence tiagra altından giriş yapmanı tavsiye etmem. Tiagra sağlamdır. Kullandım biliyorum ultegra 6800 ile aynı hemen hemen vites sayısı farklı 10 a 11 ve ağırlık, başka da bizim hissedeceğimiz bir fark yok. Sora kullanmadım bilmiyorum ama tiagra iyiydi. 052 tavsiye ederim biraz daha bekleyip tiagradan giriş yap derim.
Oralara kadar çıkamam büçe olara ama cararo tarafından sora ve clars arasında kaldım. Diger modeller iyimidi ben agresif bir bisiklet istiyom hız için

Tepkiler: Mhmm@

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Başlık
23
Tepki
1.395
Bisiklet
Cannondale
Yazdıklarının içinde Mosso alınır.

Bisiklet agresif olmaz, sürücü agresif olur. Ama sen agresif olma. Yarışacak mısın, hızlı gitmek istiyorsun? Bisiklete spor amaçlı bin, hız değil.

Başlık
0
Tepki
4
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
Yazdıklarının içinde Mosso alınır.

Bisiklet agresif olmaz, sürücü agresif olur. Ama sen agresif olma. Yarışacak mısın, hızlı gitmek istiyorsun? Bisiklete spor amaçlı bin, hız değil.
bisikletlerde agrasif acıları olur 😁

Başlık
0
Tepki
4
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
şu an karar verdim gibi biraz daha cararo 022 ye yaklaştım mosso ve cararo arasındayım 😁

Başlık
0
Tepki
44
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boyun kaç? Carraro'da 48 cm var ama Mosso'da 50 cm kadro var. Ona da dikkat etmen lazım.

ahmet1905

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
351
İsim
Ahmet Y
Bisiklet
Salcano
İyi bir Sora işinizi görecektir,tabi benim hedefim yüksek ben antrenman,rekor denemesi yapacağım vs diyorsanız o zaman iş değişir
Sora kullandım gayet memnun kaldım
(Diğer mesajları okumadım tam olarak,sadece göz gezdirdim ve yorumunu paylaşmak istedim)

Başlık
0
Tepki
4
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
Boyun kaç? Carraro'da 48 cm var ama Mosso'da 50 cm kadro var. Ona da dikkat etmen lazım.
173 cm bacak boyum 80 cm

Op
İyi bir Sora işinizi görecektir,tabi benim hedefim yüksek ben antrenman,rekor denemesi yapacağım vs diyorsanız o zaman iş değişir
Sora kullandım gayet memnun kaldım
(Diğer mesajları okumadım tam olarak,sadece göz gezdirdim ve yorumunu paylaşmak istedim)
[/QUOT cararo 042 cararo 022 ve moso cavalier clars arasında kaldım 😋

Aslında normal tur için kulanıcam yarışlarda gözüm yok onun için güzel bir bisiklet arıyorum ama mosso yanal rüzgarlarda direk dengesini kayebediyormuş profil jant olduğu için bide jantlar agırmış

Başlık
0
Tepki
44
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
173 cm bacak boyum 80 cm

Op

Aslında normal tur için kulanıcam yarışlarda gözüm yok onun için güzel bir bisiklet arıyorum ama mosso yanal rüzgarlarda direk dengesini kayebediyormuş profil jant olduğu için bide jantlar agırmış
O zaman sana 52 kadro bisiklet olur. Ama gene de bisikletin aşağındaki ölçülere bakarak kadronu seç. Çünkü yarış amaçlı değil de turlar için planlıyorsun çoğunlukla konfor ön planda demektir. O yüzden seleni ve kadro boyunu iyi seçmen lazım.
İyi günler.

Tepkiler: mariokaldato

safak743

Üye
Başlık
0
Tepki
33
İsim
Şafak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba , üniversite şehir dışı falan derken 2 sene önce sedona 610umu satmıstım 2 senedir gymde pedal çevirmekten sıkıldım.şuan orta seviye 105 setli karbon maşa bisiklet bakıyorum.
3 seçenek buldum(2.el)
lapierre audocio 500
ktm strada 2000
ultra 900 AF ( bu markayı pek düşünmüyorum fakat belki önerecek birisi vardır)
önerilerinizi bekliyorum 4500-5000tl bandında

Başlık
0
Tepki
4
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
O zaman sana 52 kadro bisiklet olur. Ama gene de bisikletin aşağındaki ölçülere bakarak kadronu seç. Çünkü yarış amaçlı değil de turlar için planlıyorsun çoğunlukla konfor ön planda demektir. O yüzden seleni ve kadro boyunu iyi seçmen lazım.
İyi günler.
54 cm olurmu cünki gecen seneki boyum 165 ti şimdi ise 173 voleybolcuyum o yüzden boy atıyom 😁

karton_piyer

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
754
İsim
Uğur
Bisiklet
b'Twin
Merhaba , üniversite şehir dışı falan derken 2 sene önce sedona 610umu satmıstım 2 senedir gymde pedal çevirmekten sıkıldım.şuan orta seviye 105 setli karbon maşa bisiklet bakıyorum.
3 seçenek buldum(2.el)
lapierre audocio 500
ktm strada 2000
ultra 900 AF ( bu markayı pek düşünmüyorum fakat belki önerecek birisi vardır)
önerilerinizi bekliyorum 4500-5000tl bandında
190905
17 Ekim' de Ultra AF 900 aldım. O zamanki fiyatı 5000 TL idi. Sıfır almak istedim. Düzce' de Decathlon olmadığı için internet üzerinden aldım. Bisiklet M kadroda 8,9 kg (pedalsız). Full 105 set. Jantlar Mavic Aksium. 2x11 vites var. 52/36 aynakol, 11/12/13/14/15/17/19/21/23/25/28 ruble var. Kadro UCI onaylı. İlk yol bisikletim olduğu için diğerleri ile kıyaslama yapmam mümkün değil ama sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Başlık
0
Tepki
44
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
54 cm olurmu cünki gecen seneki boyum 165 ti şimdi ise 173 voleybolcuyum o yüzden boy atıyom 😁
Hangi bisikleti düşünüyorsan bisikletin altında hangi boya, bacak ölçülerime vs. denk gelen kadro boyları yazar. Onları inceleyin.

Başlık
0
Tepki
4
İsim
Fırat
Bisiklet
Kron
Hangi bisikleti düşünüyorsan bisikletin altında hangi boya, bacak ölçülerime vs. denk gelen kadro boyları yazar. Onları inceleyin.
Cararo 022 var şu ana aklımda ve sadece 52 degilde 54 alsam diye soruyorum 😊

Yol bisikletinde öyle bir şey dersen sonucuna katlanırsın. Senin kararın.
Ama 52 sonradan benim boyum uzadıkça sıkıntı olmazmı ?

Başlık
0
Tepki
44
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cararo 022 var şu ana aklımda ve sadece 52 degilde 54 alsam diye soruyorum 😊

Ama 52 sonradan benim boyum uzadıkça sıkıntı olmazmı ?
Net olarak boyunun 174 cm olduğuna eminsen alabilirsin. Fakat 022'nin tablosunu bulamadım.

Yukarı Alt