Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hakan000
Bisikletine göre değişir, hiç bir şekilde ölçme imkanı yoksa 52 alın ama bence bir bisiklette özellikle de yol bisikletinde en önemli alım kriteri boyunuza uygun olmasıdır, kalite fiyat sonra gelir. Denemeden bisiklet almayın derim.

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan000
O bisiklette 52 M kadro size uyacaktir

Hakan000

Üye
Tepki
17
İsim
Hakan
Bisiklet
Diğer
Bu bisikleti tercih etme sebebim 3 lü aynakol olması. Yokuşlarda daha iyi olur dediler. Başlangıç için önerebileceğiniz endurance tarzı yol bisikleti varsa bakabilirim.

CrossBie

Üye
Tepki
3
İsim
Aras Özkaymakçı
Bisiklet
Peugeot
Merhaba forumdaşlar abilerim ablalarım. Yaşım 14 daha önce bir spor geçmişim bulunmamakla birlikte boyum 1.65 olup kilomunda 50-55 civarlarında olduğunu belirtmeliyim. Ben çok dik yokuşlu yollarda 20+20KM yol yapmayı planlıyorum. Normal bir peugot metal kadro bisiklet ile çok yoruluyorum bu yolu yaparken. Tabi peugot metal kadro bisikletimde tourney set var ve gerçekten çok giriş seviyesi bir bisiklet. Genel olarak mat siyah kadro üzerine mat kırmızı çizgiler ve ya yazılar çok hoşuma gidiyor. Ama çokta gerekli değil sade olsun yeter. Birde asfalt üzerinde süreceğim. Konfor ve spor arasında konfor=0 spor=10 dersek genel olarak 4 verebilirim önceliğimi hız önplanda ancak konfor daha da ön planda. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır fiyat aralığımda 5000-6500 bu parayı kendim biriktireceğimden çok zor bir süreç olucak. O yüzden 5000 civarları benim için en iyisi. Birde üzerindeki vites ayna kol vb parçaları değiştiricem set olarak ilerleyen yıllarda ultegra set alıcam bisikletin üzerine takıcam. Birde bisikletin karbon maşa olup hidrolik disk fren uyumunun olması önemli hatta mümkünse üzerinde hidrolik disk fren gelen bisikletler tercihim olucaktır. Dediğim gibi üzerinde ne geldiği çok önemli değil zaten ileriki dönemlerde parçaları değişiceğinden dolayı destekliyor olması yeterli.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hakan000
Yokuş için aynakolun küçük dişlisi ile arka rublenin büyük dişlisi arasındaki oran önemli. İkili aynakol olup daha iyi oran da bulabilirsiniz. Ama o zaman da vitesler arası geçişler büyür. Hangisi sizin için önemli ona bağlı.
Sanıyorum bu bisiklet sora 9 vites, Donanım ve kadro olarak triban 520ye benziyor gibi. Ama yakından görmediğim için bir şey diyemem. Belki daha güzeldir. Bu seviye bisikletler için bu konunun önceki sayfalarında bol bol paylaşım vardı.
Bence başlangıç için ilk alım kriteri boydur -sağlık konfor ve güvenlik için, ayrıca daha çok binmek istersiniz . Kenarda kalmış çürüyen bisikletler çok hüzünlü bir görüntü. Sizin boy M bedene uygun olur büyük ihtimalle.
Ondan sonra ise bisikletin içinize sinmesi ve kullanım amacınıza uygun olması önemli -ki bol bol kullanasınız. Antrenman amaçlı aldığım için endurance kadro ile başlamak bana kolay gelmişti. Sonrası biraz bütçeye bakıyor.

Hakan000

Üye
Tepki
17
İsim
Hakan
Bisiklet
Diğer
scott speedster 40 hakkında ne dersiniz ?

Scott bayisi yakınımda var, deneyip alabilirim.

İkiside 3 lü aynakol
Lapierre : sora
Scott : clarris
İkiside 3800 tl
189650

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@Pedallı Yaşam
Giant tcr serisi 3 cesit mevcut. Advanced, advanced pro, advanced sl. Bu uc cesidin kendi icindeki isimlendirilen tum modellerinde kullanilan kadrolar ayni. Misal advanced 1 Ile advanced 3 ayni kadroya sahip.
Bu 3 group arasindaki farklara gelirsek advanced Ile advanced pro arasindaki masa varki var. Advanced pro da full karbon masa varken. Advanced modelinde Karbon masa fakat saft borusu aluminyum. Sl modelinde ise pro modeline gore daha ust duzey karbon kullaniliyor.
Ben kadroda sikinti yasayacaginizi dusunmuyorum. 500 gram ayni donanim icin ciddi bit fark. Isin duygusal tarafini gozardi edersek Bence giant daha mantikli bit tercih olur.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Pedallı Yaşam

Giant, Tayvan markası; kadroları da Tayvan'da üretiliyor. Tayvan'ın resmi adı da "Çin Cumhuriyeti"

Wilier'in de kadrosu ya Çin'de ya da Tayvan'da üretiliyordur, 5000€'luk Pinarello Dogma bile Tayvan'da üretiliyor...

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar konuyu dağıtmış olacağım ama (link) sitesinden bisiklet alınır mı?

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhammedbensi
Alınmaz, çünkü 239 euro kargo parası istiyor.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fakat 15-17 binlik bisiklet 12 000 TL'ye geliyor

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan000
Yol bisikletine yeni başlayacak olsanız bile 3'lü aynakol yol bisikletinin doğasına aykırı, sonradan pişman olma ihtimaliniz bir hayli fazla 50-34 aynakol gayet yeterli olacaktır.

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhammedbensi
0 aldığım 105 aynakolu çizik göndermişlerdi. Eğer o paralara yurtdışından online bisiklet alacaksam Canyon'dan başkasını düşünmezdim.

• Beğen
Tepkiler: :DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki Ultimate CS SL 7.0 almayı düşünüyorum. Önerir misiniz?

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhammedbensi Öneririm. O paraya alabileceğiniz en iyi bisikletlerden biri. Bana göre en iyisi.

• Beğen
Tepkiler: :DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@rodya
Sizde tam olarak hangi modeli var?

O siteden askılı tayt aldım 480 TL'ye bakalım nasıl gelcek.

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhammedbensi
Ben kadroset alıp R8020 ultegra ve campagnolo zonda jant setiyle topladım.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@rodya
@rodya

Canyon da 200€ gibi bir kargo parası istiyor, biraz çelişkili değil mi bu yazdıklarınız?

• Beğen
Tepkiler: hakan hoca

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. Canyon satış sonrası desteğiyle istediği ücreti biraz olsun meşru kılıyor diye düşünüyorum.