Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@tbag45 o göbek bir sıkıntısı yoksa iyidir ama mosso nun kendi üretim jantını kullanıyorsunuz o yüzden pek akıcılık beklemeyin 2200 gramın üzerinde ağırlığı var.
Unutmadan o zincirle rubleyi bir temizleyin resmen kara duman atıyor;)

tbag45

Daimi Üye
Tepki
155
İsim
kaan yıldırım
Bisiklet
Giant
:harika::eek::eek:

Yeni bir jant çemberi ile iş cözülebilirmi peki,varmi tavsiye jant cemberi:D

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yunus07 benim kullandığım sele bu bir bak istersen yalnız boyutu 165 değil 160mm
(link)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gncyzlmc

Üye
Tepki
0
İsim
Alp
Bisiklet
Kron
Çoğu bisikletçinin merakı yol bisikletine geçiş ... 9 kasımda KRON XC150 HD aldım ama yetersiz geldi 47 km/h üstüne çıkamadım ve bana yetersiz geliyor bu yüzden yol bisikletine geçiş düşündüm ama kasislere hızlı girmenin merdiven inmenin tadı ayrı bisiklet bakarken triban 100 düşünüyordum ama çok iyi değil ama cros bir bisiklet sizce geçeyimmi attan inip eşeğe binmiş gibi olurmuyum bisiklet eskimeden karar vereyim ki kolay satayım;);)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Ömer Şakır
@gncyzlmc
Triban 100 düşük bütçesi olup,yol bisikletine yeni geçecekler için,iyi bir seçim olur..Eğer bisikleti dikkatli/nazik kullanacaksanız,her türlü işinizi görecektir..Ayrıca bisikletle ilgili çok iyi yorumlar da yapılıyor..Birkaç olumsuz yorum,kafanızı karıştırmasın..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence Triban 100 başka bisikletlerde bir süre yol yapmış ve yol bisikletine geçecekler için değil, bisiklet olayına ileride yol bisikleti kullanma niyetiyle yeni başlayanlar veya ucuz yollu bisiklet alayım bir çok işimi göreyim diyenler için iyi bir öneri olur. Vitesleri öğrenmek, genel kullanım, sahilde gezinti, ara sıra sportif sürüş, bisikletten ne bekleyeceğine karar verme, vs için iyi ve ucuz bir başlangıç bisikleti. ancak ağırlığı, vitesleri ve diğer donanımı hız için çok müsait değil. Sonradan yükseltmek de kolay değil. 24, 27 vitesli bir bisikleti bir süre kullanmış birini kesmesi bence zor olur. Mtbden yola geçecekler için aynakolda minimum iki çarklı bir bisiklet daha uygun olur.

Diğer taraftan Triban 100ü gömme niyetim yok. Her değiştireceğiniz bisiklette ortalama %40-50 zararınız oluyor ikinci elde satarken.
Eğer bütçeniz kısıtlıysa, zorlanarak doğrudan 2000-3000 liraya bisiklet alıp bir yıl sonra “istediğim aslında şöyle bir şeymiş” deyip yarı fiyatına satıp bisiklet değiştirmeye çalışmak çok daha pahalıya gelebilir. temiz bir ikinci el Triban 100 gibi bir bisikletle başlayıp (700-800e bulunabilir tahminim) sonra olaya ısınıp “ben bu işe devam ederim, şöyle özellikleri olan bir bisiklet alayım” demek ve Tribanı da günlük kullanıma, alışverişe falan kullanmak ya da satmak, epey maliyet efektif bir yaklaşım olur diye düşünüyorum. En fazla Triban 100e verdiğiniz paranın yarısını kaybedersiniz. Olmadı satamadınız yeriniz de yok, birine hediye etseniz bile ilk yöntemden ucuza gelebilir :)

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Ben de son dönemde Giant Escape Air i satıp yola geçmeyi düşünüyorum ama karbon tiagra veya ultegra setli güzel bişey alayım desem 7-8 milyar en az.Şu an zaten ağırlığı 9 küsur o yüzden bu kilo civarında bişey almak mantıksız geliyor.Var mı bi tavsiyeniz ?

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkinci el araştırabilirsin dostum güzel karbon bişey bulabilirsin umarım gönlüne göre

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Zaten ikinci el bakıyorum sıfır bişey alayım desem 10 dan aşağı bulmam imkansız ...

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
SIFIRDAN FARKSIZ MERİDA SCULTRA FULL ULTEGRA 6800 SET
(link)
@historiyst
buna bi bak valla ben bisikletimi almadan önce görsem düşünebilirdim karbon scultura kadrosu

Pazarlık şart
7.3kg ağırlığı

• Beğen
Tepkiler: historiyst

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@mrtklks Kaç modeldi ve kaça sattınız?

@Mhmm@ Merida çok güzel ama 8 küsur 9 milyarcık fiyatıyla bütçemi zorlar ...

Manisa civarı olmadıkça gidip bakıp icabında almadan dönmek de ayrı masraf ...

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bi de buna bak beğeniceksin
Connondale
CANNONDALE SUPERSİX
(link)

Vites sistemini 6800 veya ilerde r8000 yapıp devam ederdim başka bişeye gerek yok:)

• Beğen
Tepkiler: historiyst

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Salcano xrs 070 hakkinda iki cift laf etmek istiyorum bu bisikleti almayin kotudur sudur budur saydiriyorlarmis yeni duydum dogrudur arkadaslar vitesleri ortada freni asagida ama ALIŞIYORSUNUZ lastikleri 060 ile ayni aynakolu vites oranlari her şeyi ayni ayrica da youtubeda bir tip vardi bu bisikleti tanitirken sahibini yere gomdu resmen yapmayin arkadaslar ucuzdur diye bu tripleri 3 senedir faal olarak kullaniyorum hicbir zamanda diger yol bisikletlerinden geride kalmadim parasinin hakkini sonuna kadar veriyor

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@GagarinlerinYuri
Kardeşim, youtuber olan ne ise onu söylemiş, bütçe meselesi bu iş,
bisikletini güle güle kullan sen mutluysan kime ne. yorumlara takılma, yorumlar olacaktı insanlara fikir verir, olumsuz yorum da olabilir kullanıcıların beklentileri farklı çünkü. senin beğendiğini başkası beğenmeye bilir bu çok normal. Selametle

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
@Mhmm@
Sonuçta verilen para belli alınacak kalite belli adam sanki 3000 liraya bu bisikleti almışız gibi konuşuyor

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@GagarinlerinYuri yok ya niye alınoyosun ki 750 tl diyor 1500 e çıkarırsan bütçeni daha iyi bisikletler alabilirsin diyor adamın avukatlığını yapıyorum ben de hayret ya. Sen mutluysan sıkıntı yok güle güle kullan bro :)