Yol bisikleti tavsiyeleri

Espadrile

Üye
Tepki
29
İsim
Tayyip M.
Bisiklet
Kron
@BerkEvren 55 denedim. Btwin. Garip geldi biraz. Onceden kron 58 suruyordum. 55 diyorsunuz o zaman. Gorevliler de 55 demislerdi. Kron 58 den gecis yaptigimdan mi garip gelmistir acaba? Btwin 55 dusunuyorum da. Yol.

Scudo

JeoDuck

Üye
Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar bu yaz Allah nasip ederse yol bisikleti almayı düşünüyorum boyum 1.60 96 bacak bel arası 54 ise bel ve yukarısı sizce yol bisikleti almalı mıyım? Yoksa şehir bisikleti mi alıyım? Benim gönlümde yol bisikleti var alırsam kadro boyu kaç olması lazım? Benim aklımda bir kaç bisiklet var ama danışmayı daha mantıklı buldum yaşım da 15. Fiyat aralığı 1500-2000 tl arası başlangıç bir seviye istiyorum.

Düşündüğüm bisikletler:
B'twin Triban 500
Kron RC 1000

Kadro boyu uygun mu bu bisikletlerin? Uygun değilse önerebileceğiniz bir marka veya verebileceğiniz link var mı? Birde denemeden almak istemiyorum bildiğiniz bu ürünleri satan mağazalar var mı?
Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar 1200 tl ye, belki pazarlıkla biraz daha inebilir, Carraro C012 var...Temiz görünüyor...Bu model hakkında pek bilgim yok ama genelde Ankara içi binmeyi düşünüyorum aslında

Şehir bisikleti bakıyordum ancak bunu görünce bir düşüneyim dedim...Fikirlerinizi alabilir miyim ?

Teşekkürler

kerim83

Üye
Tepki
2
Merhabalar , yaklasik 5 yildir cok amator olarak klasik bir sehir bisikleti kullaniyorum.Agirligi sanirim 15 kg veya uzerinde.Her cikisimda 30-40 km arasi yapiyorum ve hafta da 2 defa kullaniyorum.Amacim daha uzun surusler yapmak ve daha fazla bisiklet kullanmak.
Bu sebeple daha hafif ve daha kaliteli bir bisiklet almak istiyorum.Oturdugum yer duz ve cok fazla yokus yok.

Scott marka yol bisikletleri uzerinde yogunlastim.Oncelikle forum da baktigim kadariyla scott kullanan cok az gibi geldi.SCOTT MARKASI nasildir ?

(link)

bu model de sora kullanilmis CR1 30

(link)

bunda 105 var CR1 20

(link)

bunda 105 ultegra karisik CR1 10

alabilecegim araliklar bunlar.1500 euronun ustune cikmak istemiyorum.CUBE marka bisikletlerde var , Merida var , author diye bi marka var.

(link)

ne almami onerirsiniz ? Simdiden cok tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: Tekus

Tekus

Üye
Tepki
42
İsim
Ergün
Bisiklet
Merida
Ktm revelatör 5000 i aldım arkadaşlar
Harika bir makine sanki yola ateş ediyor

@kerim83
Öncelikle 105 altın düşme derim
1 aydır araştırıyorum ( üstadların tavsiyeleri tabi) uygun fiyatlı tiagra setli bir bisikletde alabilirsin önemli olan kadro ve jant setleri iyi olsun
Ben yaygın servis ikinci el durumundan dolayı shimano seçtim yoksa gönlüm campognoldan yanaydı
Netten bakmaktan vazgeçip tüm bisikletçileri dolaş sana yakındakileri kendine uygun bir bisiklet beğen ( ikinci el bakabilirsin ben geçen cumartesi temiz bir ktm revelatör 5000 aldım)
Karbon tamiri bile oluyormuş yapan birisi yaptığınıda gösterdi kendi bisikletinde
Hatta bir kadro yu ortadan ikiye yarmış incecik birşey ve o bile bizi taşır
( yamalı kırık al demiyorum ama benim karbon almamdaki fikrimi güçlendirdi en azından kendi kadromuza birşey olursa yama yapabilicez)
Hangi şehirde yaşıyorsun
İzmirdeysen nerdeyse hepsini dolaştım ben
Birde peuaget in yeni ğrünlerinin fiyatı uygundu 105 setli karbon bir bisiklet 7 ya da 7.5 bin tl ydi
Bakmanı öneririm

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78
Tepki
12
İsim
mustafa
Selamlar
Geçenlerde yol bisikletine geçmeye karar verip Hazreti Mosso Wildfire'ımı sattım. Bütçem kısıtlı ve bilgisizliğim de söz konusu olunca kuş gibi ortada kararsız kaldım. Bütçem 2000 - 2500. Yol bisikletleri için az olduğunu biliyorum ama işte nabarsın fuharalıh diz boyu...

Ben bu fiyat bandındaki bazı modelleri aşağıya sıralayacağım. Siz değerli tecrübeli abilerim (bunu yazarken farkettim hiç bayan forum müdavimi yok sanırım...) ve kardeşlerimden fikir babında yardımlarınızı isteyeceğim.

Aynı markanın farklı modellerini de aradaki farkı vermeye değecek kadar donanım olup olmadığını öğrenmek için.. Şimdiden yorumculara teşekkür ederim...
  • BIANCHI SLR 500 =>FİYATI2.669TL (pazarlıkla 2500e iner diye hayal ediyorum :)
    (link)
MODEL ADISLR 500
KADROALÜMİNYUM 1.1/8″ ENTEGRE
MAŞAALÜMİNYUM RİJİT 1.1/8″
ARKA VİTESSHIMANO SORA R3000
ÖN VİTESSHIMANO SORA R3000
KRANK TAKIMISHIMANO SORA R3000 50X34T
ARKA DİŞLİSHIMANO CSHG30 11-28T KASET
VİTES KOLUSHIMANO SORA 3000 2X9
FRENSHIMANO SORA 3000 KUMPAS FREN
LASTİKMICHELIN DYNAMIC SPORT 700X25C
JANTBIANCHI ÇİFT KAT ALÜMİNYUM
SELESELLE ROYAL
  • SALCANO XRS 055 CLARIS =>FİYAT : 2.160
    (link)
TİPİYOL/YARIŞ
KADRO700C Hafif Alaşım Aluminyum
MAŞAHi-Ten
ARKA VİTESShimano ST-2000 / RD-2000 Claris 16 vites
KADRO ÖLÇÜLERİ510mm - 540mm - 570mm
ORTA GÖBEKAynakol ile birlikte
AYNAKOLShimano Claris FC-2000 50t/34t krank takımı
FREN TAKIMITektro R312 kaliper fren sistemi
VİTES KOLLARIShimano ST-2000
RUBLEShimano CS-HG508 30t/11t kaset
ÖN DEĞİŞTİRİCİShimano Claris FD-R2000 brazed on type
GİDONZoom DR-AL-210BT FOV alüminyum gidon
BOĞAZZoom TDS-C369 3D forged alüminyum boğaz
SELE BORUSUZoom C208 Alüminyum Sele Borusu
FURŞ TAKIMIChin Haur CH-9280TBW
JANT SETİSalcano XPRO RACE 36h jant seti
TEKER SETİSalcano XRS Serisi Lastik
  • SALCANO XRS 044SORA =>FİYATI: 2.700 (pazarlıkla 2500e iner diye hayal ediyorum :) - 2
    (link)
TİPİYOL/YARIŞ
KADRO700C Hafif Alaşım Aluminyum
MAŞAAluminyum
ARKA VİTESShimano ST-3000 / RD-3000 Sora 18 vites
KADRO ÖLÇÜLERİ510mm - 540mm - 570mm
ORTA GÖBEKAynakol ile birlikte
AYNAKOLShimano Sora FC-3000 50t/34t krank takımı
FREN TAKIMITektro R312 kaliper fren sistemi
VİTES KOLLARIShimano ST-3000
RUBLEShimano CS-HG400-9 25t/11t kaset
ÖN DEĞİŞTİRİCİShimano Sora FD-R3000 brazed on
GİDONZoom DR-AL-210BT FOV alüminyum gidon
BOĞAZZoom TDS-C369 3D forged alüminyum boğaz
SELE BORUSUZoom C208 Alüminyum Sele Borusu
SELESalcano Logolu Sele
FURŞ TAKIMIChin Haur CH-6502TBW
JANT SETİSalcano XPRO RACE 36h jant seti
TEKER SETİSalcano XRS Serisi Lastik
  • KRON RC 2000 => FİYATI:2410
    (link)
  • Jant 28
  • Vites 16
  • Fren Kaliper
  • Kadro Aluminyum 1.1/8″ Entegre Double Butted
  • Kadro Ölçüleri 52"-54"-56"
  • Maşa 28″ Yol Aluminyum 1.1/8″
  • Arka Vites Shimano Claris RD-2400
  • Ön Vites Shimano Claris FD2400
  • Vites Kolu Shimano Claris ST-2400
  • Fren Shimano Claris BR-2400
  • Aynakol Shimano Claris FC-2450
  • Ruble Shimano Ruble HG50 11-28T
  • Gidon Zozo
  • Gidon BoğaI Zozo
  • Sele Borusu Zozo
  • Orta Göbek Shimano
  • Jant 28" Zozo 40mm Üç Kat Alüminyum
  • Lastik 700x23
  • Sele Kron
  • Hazne Shimano CLARIS
  • CARRARO CR-RACE 042 => FİYATI: 2764 (pazarlıkla 2500e iner diye hayal ediyorum :) - 3
    (link)
KADROALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞAALÜMİNYUM 1.1/8″
ARKA VİTESSHIMANO SORA R3000
ÖN VİTESSHIMANO SORA R3000
KRANK TAKIMISHIMANO SORA R3000 50X34T
ARKA DİŞLİSHIMANO CSHG500 11-30T KASET
VİTES KOLUSHIMANO SORA R3000 2X9
FRENSHIMANO SORA R3000 KUMPAS FREN
LASTİKSCHWALBE LUGANO 700X25C PATLAMAYA KARŞI DİRENÇLİ
JANTCARRARO ÇİFT KAT ALÜMİNYUM
SELESELLE ROYAL
  • CARRARO CR-RACE 022 => FİYATI: 2330
    (link)
KADROALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞAALÜMİNYUM 1.1/8″
ARKA VİTESSHIMANO CLARIS R2000
ÖN VİTESSHIMANO CLARIS R2000
KRANK TAKIMISHIMANO CLARIS R2000
ARKA DİŞLİSHIMANO CSHG41 11-30T KASET
VİTES KOLUSHIMANO CLARIS R2000 2X8
FRENSHIMANO CLARIS R2000 KUMPAS FREN
LASTİKCST 700X25C
JANTCARRARO ÇİFT KAT ALÜMİNYUM
SELESELLE ROYAL
FİYAT 2.330 TL
  • (BONUS model :) Scott 2016 Speedster 60 FİYATI: 2900
Bu da eğer bu fiyata çıkabilirsem, aradaki farkı vermeye değer mi diye koyduğum bir model :)
(link)
MarkaScott
Model Yılı2016
Kullanım AlanıYOL
KadroSpeedster Aero / Butted 6061 Alloy / Road geometry / Integrated Headtube
MateryalAliminyum
Kadro Boyu (Stok)54cm
Kadro Boyu (üretim)XS,S,M,L,XL,XXL
Jant Ebatı700c
Amortisör / MaşaSpeedster Alloy 1 1/8" Alloy steerer
Fren SistemiTektro Comp SCBR-312 39-51mm
Ayna KolShimano FC-RS200 Compact 34x50 T
Vites KollarıShimano ST-A070 Dual control 14 Speed
Arka AktarıcıShimano RD-A070 14 Speed
Ön AktarıcıShimano FD-A070
RubleShimano CS-HG41 7 Speed 11-28 T
ZincirKMC Z - 50
Jant Seti/ÇemberiSyncros Race 27 Aero Profile 20 Front / 24 Rear
Jant Ön GöbekFormula Comp 20 H
Jant Arka GöbekFormula Comp 24 H
Jant TelleriHTI - Standard Black 2mm
GidonSyncros RR2.0 Anatomic 31.8mm
Gidon BoğazıJD ST92A Alloy 1 1/8" / four Bolt 31.8mm
ElcikSyncros
PedalYok
Sele BorusuSyncros RR2.5 27.2 /300mm
Sele KelepçesiAlloy
Ön Dış LastikSchwalbe Racepac 700x25C
Arka Dış LastikSchwalbe Racepac 700x25C
Ağırlık10.34kg

Epey faydalı oldu benim için :koptum::komik:

Topac400

Üye
Tepki
2
İsim
Mustafa Topaç
Bisiklet
Diğer
2300 Tl Bayi Satış Fiyatı ile Full Sora Setli bisiklet. Sitede 2300 yazmasına rağmen bayilerde 2000 tlya 1900 hatta sahibinden. com da bir satıcı 1800 tlya bile düştü. Ne düşünüyorsunuz?

TEKNİK ÖZELLİKLER

KADRO
MAŞAALLOY
VİTES KOLUSHIMANO STR 3000 18 VİTES SORA
GİDON BOĞAZIALLOY
GİDONALLOY
ÖN DEĞİŞTİRİCİSHIMANO FDR 3000 SORA
ARKA ARTTIRICISHIMANO RDR 3000 SS SORA
AYNAKOLSHIMANO FCR 3000 CR SORA 1/2x3/32x34/50Tx170L
ORTA GÖBEK-
RUBLESHIMANO CS HG 400-9 11-12-24-28T
ZİNCİRKMC Z 99
PEDALFP 917
ÖN GÖBEKSHIMANO HBRS 300 QR 32 H
ARKA GÖBEKSHIMANO HBRS 300 QR 32 H
JANTDACRON DOUBLE WALL
FREN/td>PROMAX RC 462 ALLOY
SELE BORUSUALLOY
LASTİKSCHWALBE LUGANO 700x25 C
PERAKENDE SATIŞ FİYATI2.311,00 TL

Dosyalar

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@JeoDuck
Decathlon'a gidip Triban 500'ü deneyebilirsiniz. İki beden arasında kalırsanız büyük olanı alın.

@korayg
CR 012 güzel bisiklettir, 022 kullanmıştım sorun yaşamadım.

@kerim83
bisikletleri linklerini verdiğiniz sitelerden mi alacaksınız? Bisikletler L ve XL beden haberiniz olsun.

@mistik_hoca
  • SLR 500 güzel, fakat keşke standart gidon kullanılsaymış. Görseldeki gidon bana kullanışsız geliyor (şahsi fikrim bu) Bunun dışında sorunsuz.
  • XRS 055 ve XRS 044 arasında kalacak olsam ucuz olanı alırım, çünkü Claris ile Sora arasında bu kadar fiyat farkı olmamalı. Sora olan öpücü fiyat.
  • Kron RC 2000'i yorumlamaya gerek duymadan çiziyorum...
  • XRS 042 ve XRS 022 arasında da benzer fark var, fakat XRS 055 ve XRS 044'ten farklı olarak bu kadrolar yeni seri kadrolar! Yani XRS 055 ve XRS 044 eski! Bu yüzden onları direk çizin. XRS 042 ve XRS 022 arasında seçim yaparken bence tasarıma (yeşil mi kırmızı mı) bakarak karar verin.
  • Speedstere kesinlikle o kadar para vermeyin. Tamam kadrosu süper, ama 3000 lira vereceksiniz ve eliniz o dandik STI kollar olacak, kesinlikle almam! O kadroyu o grupset resmen öldürmüş.

Son tahlilde elimizde SLR 500, XRS 042, XRS 022 kaldı (benim kendi tercihim tabiki bunlar)
  • Carraroların her ikisinin de rubleler 11-30'ken SLR 500'ün ruble 11-28, bu durumda Bianchi'ye bir eksi yazıyoruz. (çok dik veya uzun yokuşlar için 30 dişe ihtiyacınız olacak emin olun)
  • Her 3 bisikletin de jantları tamamen aynı
  • Maşalar aynı
  • XRS 022 8 vites, diğer ikisi 9 vites, çok ciddi bir fark değil ama aklımızın bir köşesinde bulunsun. Şu durumda 042 avantajlı duruma geldi
  • XRS 022'de yine benim garip bulup, sevmediğim gidon kullanılmış (görsel doğru verilmişse!)

042 alırdım! Lastiklerin dandik olduğu konusunda uyarıyorum, bu bisiklette karar kılarsanız bir an önce değiştirin. Lugano pişmanlıktır

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Serkan hocam bir hafta önce carraro race 052 aldim. Aslinda 062 bakiyordum ama satici reddedemeyecegim bir teklif yapti. Aradaki farkla component yukseltirim diye niyet ettim. Jantlar ve lastikler 1.1 kilo civarında agirlik azaltiyor diye onları değiştirmeyi düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Tepki
12
İsim
mustafa
@(link)
Yorumlayışınıza kelime bulamayıp wooouuuw çekiyorum. :harika::harika:
Gerçekten harikasın.
bisikletforumun sizin gibi müdavimlerinden dolayı gurur duymalı.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
-----------------------------------------------------------------
Lakin... Bu mesajı attığınız sıralarda ben #ikitekerbiradam#'ın btwin ile ilgili olan bir videosunu da izleyip bütçemi de sarsmayacak olan triban500 almıştım :):)
Daha öncesinde yukarıdaki modeller için ankaradaki bence parmakla gösterilir bir bisikletçide aradığım kadroların bulunmadığını öğrendim. Boyum 187 olduğu için maalesef ellerinde uygun kadro olmadığını ve artık 2018 modeller geleceği için siparişle bile getirtemeyeceklerini söylediler. Diğer bisikletçilere de açıkçası küs olduğum için :booo: sormadım.

Küs olma sebebimi de aşağıya yazıcam. Btwinde de 500 ile 520 arasında kararsızdım ama taksit imkanlarının az olması ve arada Claris>Sora farkı dışında ciddi farklar olmamasına rağmen 700₺ fark olması sebebiyle 500'ü sipariş verdik.
Umarım Triban 500 sizin de en azından benim gibi çömezlere tavsiye ettiğiniz modeller arasındadır....

-----------------------------------------------------------------

Ankara bisikletçilerine küsme sebebime gelince...
Bi tanesine gittik.. İki arkadaş... Ben yol alacağım için iki parmağımla hafifçe kaldırıp ağırlığına bakıyordum bisikletlerin. Hevesli, heyecanlı ve bir o kadar da bu konuda fransızım. Sakallı sahibi geldi bana "oynamayın çizilir" dedi. Sanki bir buzdolabı konuştu benimle... Şu burnu havada... bisiklet aristokrat sporudur tarzında bir vatandaş.... Neyse ben bir şey demedim. Hazır o kadar bisikleti bir arada bulmuşken inceleyeceğimiz kadar inceleyip ayrılacaktık ki oradan öyle ayrılmayıp tekrar döneceksek aramız iyi olsun diye takılmak amacıyla hem de gülümseyerek "yahu neden öyle dediniz.. alacağım varsa da almak istemezdim.. hehehe..." falan dedim. Vatandaş iyice soğuyup bana memleketimi sordu :). sonra bir iki soğuk kelamdan sonra bana "adabına uygun bakın" dedi. Ben Adabına uygun bakmıyor muyduk deyince de "sizi dışarı alalım" dedi :):) Kovdu yani :):). Ben bu olaylar olurken hep mütebessimdim bu ara...

Bir diğeri ise, hem de tanıdık birisinin tavsiyesiyle gittiğimiz bir yerdi. İlk gittiğimizde bizimle güzel ilgilendi. Ama tam fikrimiz olgunlaşmadığı için karar veremedik. Ayrıca sonradan anladım ki arkadaşım da benimle aynı, 187 olmasına rağmen ona 54 kadroyu satacaktı :):)... İkinci kez gittik. Ama bu sefer kesin alacağız. Ne var ki o sırada bir iki zabıta bisiklet alıyordu. Yahu arkadaş tam bir saat.. abartısız bir saat bekledik. İki dakikasını ayırıp "yahu kusura bakmayın, bekletiyorum" bile demeyip, yüzümüze bile bakmayıp, iki kişi olmalarına rağmen ikisi de zabıtalara çalışıp beklettiler. Artık çıkacağımızı belli edip kapıya kalktık kapıda 10 dk daha bekledik.. desin iki kelime de kandırıversin bizi diye. Alıcaz çünkü bisikletleri... Vatandaş yüzümüze bakmadı. Biz de artık neye benzetilirse o şekilde bindik arabamıza gittik...

Bu iki bisikletçi yüzünden neredeyse bisikletten soğuyorduk..... Maalesef böyle. Bisiklete yeni başlamış olabiliriz, hevesliyiz, acemiyiz, bilmediğimiz onlarca yüzlerce şey olabilir... Yanlış da yapıyor olabiliriz... Ama müşteriyiz. Ondan öte bir insan var karşımda demiyor bazı bisikletçiler. Diğer illerde nasıl bilemiyorum...

Watts Per Kilo

Aktif Üye
Tepki
377
İsim
Ege
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Merhaba dostlar. Forumda ve bisiklet sürme konusunda yeniyim. Şimdiki bisikletim Salcano CityFun70 bana hem kadro ölçüsü hem de donanım olarak çok yetersiz gelmeye başladı ( üç aydır haftada aşağı yukarı 500 km yapıyorum) . Kenarda dolar henüz çıldırmamışken ayırdığım biraz döviz var. Kısa sürede yerine geri koyabileceğimi düşündüğüm miktar aşağı yukarı 2500 TL.
  • Sıfır bisiklet fiyatları bu derece çılgınken 2500 liraya Türkiye'den yol bisikleti almanın mantıklı olmayacağını düşünüyorum. Önümde satın alma işlemi için iki seçenek var:
  1. Seçenek: Ailem kısa zaman içerisinde yurt dışına(Avrupa) çıkacak. Yaklaşık 600-650€ bandında sıfır bir yol bisikletini rica edersem gelirken yanlarında getirebilirler. Sizin bu fiyat bandında tavsiye edebileceğiniz bisikletler nelerdir?
  2. Seçenek: İkinci el uygun fiyatlı ve gözüme temiz görünen bir bisiklet almak.
İkinci seçenek için bazı alternatifleri gözüme kestirdim. Aşağıya bisikletleri model, model yılı, donanım, fiyat gibi başlıklarla paylaşacağım ve "Siz olsanız hangisini alırdınız? Neden?" sorusuna cevap vermenizi isteyeceğim.
Yardımcı olmak için fikrini yazan tüm dostlara şimdiden teşekkürler.
Benim paylaştıklarım dışında "Şuna bir baksan iyi olur" şeklinde yollayacağınız bisiklet linklerine de kesinlikle açığım.

Yardımcı olması açısından kendi ölçülerimi de bırakıyorum.
Boy : 183
İç Bacak Uzunluğu: 84 cm
Kilo: 77
İnternetten edindiğim bilgilere göre, kesin olmamakla beraber, 57 veya 56 kadro bana uygun olan.

GÖZÜME KESTİRDİĞİM İKİNCİ EL TEMİZE BENZEYEN BİSİKLETLER:

Kron RC 4000
Model Yılı: 2017
Fiyat : 2500 TL
Donanım : Full Shimano Tiagra 4700 + Karbon Maşa

MEKK AL 1.0
Model Yılı: Yazmıyor
Fiyat: 2500 TL
Donanım: Full Tiagra 4700 + Karbon Maşa

Mosso Cavalier 700
Model Yılı :2016
Fiyat: 1500 TL
Donanım: Claris

Salcano XRS 040
Model Yılı: 2016
Fiyat: 1500 TL
Donanım: Sora

Salcano XRS 030 (Yükseltilmiş)
Model Yılı: 2017
Fiyat: 2600 TL
Donanım: Sram Apex ++ Aero karbon gidon ++ Karbon gidon boğazı ++ Karbon sele borusu ++Ritchey Stream sele. ++ Bontrager TLR Tubeless jant seti ++ Vites-Fren kolları (karbon) ++ Continental Grand Prix 4000s 2 lastik ++ Yanında Btwin 100 kilitli pedal ile verilecektir, pedal fiyata dahildir.

Salcano XRS 030
Model Yılı: 2016
Fiyat: 2000 TL
Donanım: Sram Apex

Sedona 611 Pro Racing Series
Model Yılı: 2015
Fiyat: 2250 TL
Donanım: Full Tiagra ++ 700x25 schwalbe lugano k-guard lastikler ++ Easton gidon ve sele bosurusu ++ Sele Italia ++ Karbon Maşa ++ Km saati btwin count 8 ++ Raceone termal suluk ++ Raceone suluk şeklindeki alet kutusu ve ön arka aydınlatma

• Beğen
Tepkiler: CiginCamlikLee
Tepki
2
İsim
mehmet
Bisiklet
Carraro
Herkese ilk mesajimdan merhaba :)

Cok yeni, henuz 2 aydir sehir bisikleti kullanan biriyim. Cok hosuma gitti bisiklet isi. Bir gun ben de Turkiye'deki herhangi bir yarisa katilmak istiyorum. Benim durumumda birisi icin bunun bana maliyeti ne olur ? Hem maddi olarak hem zaman acisindan ortalama olarak ne feda etmem gerekir ? Yaris icin bisiklet, ekipman, antremanlarda harcanacak ortalama zaman olarak bana kabaca bir sey soyleyebilir misiniz ?

Zaman ve bisiklet modeli icin onemli olabilir diye yazayim, kilo 70, yas 35. Bu yastan sonra sansim var mi onu da bilemiyorum tabi.

• Beğen
Tepkiler: filyasatakan

Hkan81

Üye
Tepki
2
İsim
Hakan
Arkadaşlar forumdaslar iyi günler ne zamandır aklımda bisiklet almak var ama neredeyse 10 yıldır bisiklet kullanmıyorum ve bisikletlere çok uzak kalmışım o yüzden bisiklet konusunda tecrubeli arkadaşların tavsiyelerine açığım öncelikle kriterlerimi söyleyeyim bütçemiz 1000 TL civarlarında ama olurda su momodeli al o daha iyi ama biraz pahalı dediğiniz bir marka yada ürün olursa bütçemiz hemen 1500 TL'ye kadar esnetebilirim bisiklete hafta içi ise giderken bineceğim ortalama ev işyeri arası 3-3,5 km falan yakın yani ama ben bisiklet sürmeyi çok seven biriyim hafta sonları kendim uzun süreli turlarda katılmayı planlıyorum.bulundugun şehir dümdüz zaten Düzce yaşıyorum yani bayır hiç yok neredeyse yollarda genel olarak hep asfalt. Kendim genel olarak bisikleti hızlı kullanmayı seven biriyim ve şehirde kullanıcının gene genel olarak bisikleti bu arada boyum 170 cm kilomda 77-78 arası bu kriterlere göre bana yardımcı olacak biri olursa çok sevinirim. kendi isteklerine gelince dediğim gibi şehirde kullanıcam bisikleti ve hızlı kullanmayı seven biriyim normalde de sürekli spor yapan kondisyon sahibi biriyim bisiklette benim hobim bisiklet genel olarak disk frenler tercihim ama bilgili arkadaşlar vardır ve derki bazı v desenli olanlar disklerden daha iyi v frenli de tercih edebilirim şimdiden teşekkürler

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
Merhaba Arkadaşlar Canyon Ultimate CF SLX sahibiydim. Malum hafif skolyozum olduğu için ve açıları hafif arttığı için sport pro geometrili yol bisikletlerinde bel ağrısı yaşadığım için endurance bisikleti almaya karar verdim. Kendi bisikletimi ST: 552 Top tube 571, stack: 591 ve reach 40 ve stem 11 idi. 10 ile değiştirdim ama rahat edemeyince kadroyu değiştirmeye karar kıldım.

Sonuç olarak boyum 185 ve 88 cm bacak boyum var. Ve fizik selelerinde bull denilen geometrim var, yani sözün özü eğilemiyorum çok fazla benim gibi bir adam hangisini ve hangi kadro almalıdır. Ekstra önerinize açığım bisikleti de yunanistandan da temin edebilirim rahatlıkla.
Ekran Resmi 2018-05-02 20.49.46.png
avantgeom.jpg avantgeom.jpg Ekran Resmi 2018-05-04 20.00.48.png Ekran Resmi 2018-05-04 19.59.47.png Ekran Resmi 2018-05-04 19.57.59.png
Ekran Resmi 2018-05-05 21.27.17.png Ekran Resmi 2018-05-05 21.28.07.png
Sevgiler

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@WattsPerKilos xrs 040 veya cavalier 700 alıp geri kalan paranızla kendinize güzel ekipmanlar alın; forma, kask, spd, ayaklı pompa, hız göstergesi vs.

@Wasabie Edirne’de bike fit yapan birinden yardım alırdım yerinizde olsam. Mevcut kadronuzun hangi ölçüsünün size uymadığımı düşünüyorsunuz? Kendi kendinize vereceğiniz karar veya bizim buradan size yazacaklarımız yanlış olabilir

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Serkan Mıstınoğlu hocam mevcut olan kadrom sport pro geometri idi vücut açık 1.45 oranından az olduğu için belim ağrıyordu. O da benim belimin esnek olmamasından kaynaklnıyor. ayaklarım çok uzun olduğu için(vücuduma göre) kadro seçimindede kararsızlk yaşıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Wasabie mutlaka ciddi bir bike fite girin ve alacağınız kadronun tam ölçülerini belirleyin. Üst borusu kısa, alın borusu uzun bir kadro alacağınız kesin

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@Wasabie Bacak boyunuz gövdeye göre uzun ve eğilmekte sorun yaşıyorsanız bahsettiğiniz gibi endurance tip bir kadro tercih etmeniz ve/veya normalde kullanmanız gereken kadro boyundan bir büyük kadroyu tercih etmeniz faydalı olabilir. Bu şekilde daha dik bir duruş elde etme şansınız olur. Alternatif olarak şayet maşa borusunuz kesmemişseniz spacer ile gidon boğazını yukarı kaldırarak ve/veya gidon boğazını ters kullanarak (daha da yükseltmek gerekirse açısı fazla olan gidon boğazı kullanılabilir) gidon yukarı alınabilir. Bu şekilde kadroyu değiştirmeden de endurance kadro geometrisine ulaşmanız mümkün olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Wasabie

DrTiramisu

Üye
Tepki
2
İsim
Burak Gürsu
Bisiklet
Carraro
3500 TL ye kadar yol bisikleti tavsiyesi

Öncelikle herkese merhaba. Bir süredir yol bisikletine geçmeyi düşünüyordum ama bu fiyat aralığında istediğim gibi bir bisiklet bulamıyorum. Birkaç tavsiyede bulunursanız sevinirim :) Not: 100- 150 TL kadar fiyatı arttırabilirim.

• Beğen
Tepkiler: PistonBacak
Tepki
60
İsim
Oktay AKGÜL
Bisiklet
Cannondale
@Knight Rider dekatlon malı BTWIN diye adlandırıan bisikletin menşeii fransadır :))

@DrTiramisu bir dostumda 1 yıllık mosso tca 735 var sıfır akdar temiz kazası yok 4700 tiagra set ultegra zincir rs 11 jantlar 2017 model agarantili 3200 istiyor
yeşil renk 55 kadro