Yol bisikleti tavsiyeleri

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun zamandır bisikletimi değiştirmemiştim bi heveslendim hevesim kursağımda kaldı resmen tüm bisiklet piyasası almış başını gitmiş ne 2. el nede sıfır bisiklet alınmaz durumda, yada ben çok geçmişte kalmışım..

• Beğen
Tepkiler: Alperen_cvlik
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok teşekkür Ederim kilom göbekte değil dağınık uzun yillar karate kick boks taekwon-do yaptım ortalamam 30
Bugün bi bisiklet aldım letgodan 2000 liraya carraro rcr 022 çiziksiz tertemiz 0 gibi vites olayini pek çözemedim hiza abanayim dedim ama vites olayı karışık oldu birkac sürüşten sonra alışmayı planlıyorum yoksa mecburen tur bisikletine dönecem
Hayırlı olsun, claris vites iyidir. Güle güle kullanın... Viteslere alışırsınız. Hıza çok da odaklanmayın, nasılsa zamanla hızlanacaksınız. Yol bisikleti bu, uçar gider...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Prensfatih Carraro 052 modeli tiagra settir tavsiye edebilirim. Ben Carraro 062 modeli olan 5800 105 setlisini kullaniyorum 1 hafta oldu alali ve kesinlikle memnunum. Yol resmen akiyor. Tabi ust modellere lafim olamaz herkes butcesine gore mutludur

@Superevo su bir gercek ki Turkiye de sifir bisiklet alinmaz. Bu konuda Yurtdisi iyidir. Eger alma niyetiniz varsa Almanya dan Giant veya farkli modelleri getirten bir arkadasim var hatta forumda hir arkadas bu sekilde giant sahibi oldu. Turkiye fiyatinin altina

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@undefined Niye ben aldım en son kafayı bozdum onla bunla uğraşıp ağız eğmekten bıktım ve 2600 e sıfır km faturalı kutulu garantili Corelli KR300 ...

Tepki
2
İsim
ÖMER FARUK KESKİN
Bisiklet
Scott
herkese selam
2 haftalığına Almanya 'dayım daha önce hiç yol bisikleti kullanmadım fakat MTBye 10 yılımı verdim:) (Scott Aspect 45 ile) fiyat olarak 2000 euro civarı bir bisiklet baktım. Bulunduğum bölgede marka olarak Fuji Cannondale Ghost ve Merida var. Linkini attığım attığım bisikletlerden öneri verebilirseniz sevinirim.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Mur@t_Ok

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@aefarukkeskin Sürüş stilinizi, bisikletten beklentinizi de yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Örneğin, Synapse ve Gran Fondo modelleri endurance modeller, diğerleri ise daha agresif geometriye sahip modeller.

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Oğuzhan Y. Dogru bir konu...
Ben rengine aldandim ama tirmanis seven olarak Synapse

• Beğen
Tepkiler: aefarukkeskin
Tepki
2
İsim
ÖMER FARUK KESKİN
Bisiklet
Scott
@Oğuzhan Y. sürüş beklentim aslında düz yol ama ara ara tırmanış yapıp kendimi de zorlamak isterim.Yol bisikletinde acemi biri olarak bu bütçelere çıkıp carbon seçimi yapmak ne kadar doğru bilmiyorum tabi fakat TR fiyatları ile kıyaslayınca 4-5 bin TL ye kadar fark var bu da bi şekilde bana cazip geldi.

• Beğen
Tepkiler: Mur@t_Ok

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aefarukkeskin (link) münster e 70 km gidiş 70 km geliş mesafeniz var. Trek için gider gelirdim ben olsam.

Münster de 58 kadro varmış sadece.

(link) Münster de XL ve XXL kadrosu var ama çok güzel bir seçenek. Kırmızısı efsane. Yukarıda ki sizin yazdıklarınızdan Synapse size en uygunu bence.

Türkiye de Fuji Touring dışında pek tutulmuyor nedense. İleride satmayı düşündüğünüzde Cannondale elden daha çabuk çıkartılabilir.

Eğer Türk vatandaşıysanız ve Tax Free ödeyen biryerden daha doğrusu tax free uygulaması olan biryerden alacaksanız dönüşünüzden 2 hafta sonra 2000 € nun yaklaşık 300 € sunu geri alabileceksiniz bilginiz olsun. Bu belki biraz bütçenizi arttırır.

Elbette gerekli evrakları doldurup firmaya ulaştırdığınız taktirde. Havaalanında da ödeme alabilirsiniz. Tax free evrağınızı kaşeletmeyi unutmayın havaalanında.

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, endurance yol bisikleti için ufak çaplı bi araştırma yaptım. Kross Vento 2.0 fiyat performans olarak uygun geldi
Bisiklette Claris R2000 grupset var.
artıları
İçten kablolama sistemi
karbon maşa
silinmiş kaynak izleri
9.8kg
Eksileri hakkında pek bilgim yok. Sorum şu, 3000-4000aralığında benzer özellikte endurance kadro başka bisiklet öneriniz var mı? Kross iyidir al pişman olmazsın derseniz önerebileceğiniz istanbulda bir bayi var mıdır?

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
herkese selam
2 haftalığına Almanya 'dayım daha önce hiç yol bisikleti kullanmadım fakat MTBye 10 yılımı verdim:) (Scott Aspect 45 ile) fiyat olarak 2000 euro civarı bir bisiklet baktım. Bulunduğum bölgede marka olarak Fuji Cannondale Ghost ve Merida var. Linkini attığım attığım bisikletlerden öneri verebilirseniz sevinirim.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Online olarak almayı düşünmemenizin bir sebebi var mı? Seçenekleriniz oldukça artacaktır.
Diğer arkadaşların da bahsettiği gibi ilk olarak hangi tip bisiklet alacağınıza karar verseniz daha iyi olur. Sizin için kadro hafifliği ve hız mı daha önemli, yoksa konfor mu? Eğer genel olarak bozuk yollarda sürüş yapmayacaksanız endurance tipi bisiklet almanız çok anlam ifade etmeyebilir. Zira yarış geometrisinde bir bisiklet de alsanız gidon boğazını kısaltma, gidon yükseltme gibi işlemlerle endurance geometrisini üç aşağı beş yukarı yakalayabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: aefarukkeskin
Tepki
2
İsim
ÖMER FARUK KESKİN
Bisiklet
Scott
Online olarak almayı düşünmemenizin bir sebebi var mı? Seçenekleriniz oldukça artacaktır.
Diğer arkadaşların da bahsettiği gibi ilk olarak hangi tip bisiklet alacağınıza karar verseniz daha iyi olur. Sizin için kadro hafifliği ve hız mı daha önemli, yoksa konfor mu? Eğer genel olarak bozuk yollarda sürüş yapmayacaksanız endurance tipi bisiklet almanız çok anlam ifade etmeyebilir. Zira yarış geometrisinde bir bisiklet de alsanız gidon boğazını kısaltma, gidon yükseltme gibi işlemlerle endurance geometrisini üç aşağı beş yukarı yakalayabiliyorsunuz.
Görerek deneyerek almak daha iyi olur diye düşünüyorum. dediğim gibi acemiyim ve illa şu olcak diye ısrarım yok Bisikleti Antalya 'da süreceğim öyle çok bir eğim tırmanış olayı da olmayacak zaten model siz ne önerirsiniz

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Düz yolda kullanacaksanız aero bisiklet te alternatif olabilir. Fuji bisikletler hakkında fazla bilgi sahip değilim o yüzden yorumum yorumum yanlış olabilir bu haliyle Supersix EVO'yu tercih ederdim.

EfekanGncy

Üye
Tepki
0
İsim
Efekan Gencay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İyi günler abilerim bende 2 adet mtb olmasından dolayi birini satip ya da takaslayip bi yol bisikleti almak istiyorum 2000 tl alti olursa iyo olur başlangıç icin ne önerirsiniz fikrinizi almak isterim.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@EfekanGncy Btwin Triban 500. Sıfırı (1999 TL) hala bazı mağazalarda var. İzmir'deki Decathlon'larda var mı bilmiyorum ama arayıp tek tek sorun bence. Olmadı sahibinden.com ya da letgo'dan ikinci el bulursunuz. Başlangıç için yeterli.

@aefarukkeskin İnternetten almaya sıcak bakmıyormuşsunuz ama yine de şuna da bir göz atın;

(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

EfekanGncy

Üye
Tepki
0
İsim
Efekan Gencay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Elimdeki bisikleti satamadığı için takas isine girecegim galiba salcano astro 27.5 hd ile kron rc 1000 takas edecek gibiyim triban 500'u düşündüm ama microshift korkuttu beni, kron rc1000'i alip komple bakim+ elimdeki acera aktariciyi takicam nasıl olur?

btoyer

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, Carraro 052 aldim bende cok yakin zamanda. Full tiagra ve jant haric cok iyi bisiklet. Ilerde jant degisimi ile yola devam edilir. Ozel indirimler.var su anda 3500 e bulabilirsiniz.