Yol bisikleti tavsiyeleri

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakan hoca Benim bisikletim kadro boyunda sıkıntı yaşatmasa tam hayalimdeki bisiklet ama kadro boyunu küçültmek için satıyorum.

Scudo

U.Şengün

Üye
Tepki
26
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@hakan hoca
Şahsen ben 2. ele güvenemediğim için yaklaşmıyorum.Bisikletten anlayan biri olsam düşünmeden tercih ederdim 2.eli.Ama sorunlu bisiklet alma riskinede giremiyor insan.2.ele yeltenmek için bisikletten anlamak lazım biraz bence.

denizyalin

Üye
Tepki
46
İsim
Deniz
Bisiklet
Specialized
@U.Şengün
bisikleti alıp güvendıgınız bir bisikletciye götürürseniz aklınızda soru ısaretlerı olmadan alısverısı yapabılırsınız. ben de sizin gibi 2. el konusuna soguk bakanlardandım ama sonrasında aklıma yatan bir model bulunca cok da sorgulamadan aldım.( kontrol ettirdim oncesinde sorun cıkmayınca ve temız oldugunu gorunce aldım)

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Lapierre kadrosu ile carraro Race serisinin kadrosu geometri olarak birbirine benziyor. Ben de ölçülerim, 52 kadroyu gösteriyor diye tercih ettim ama 49-50 kadro alsam çok rahat edecekmişim onu anladım. Top tube abartı uzun geldi bana. 1 Yıl ve 3500 km kullanım sonunda bisikletimi sattım.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakan hoca Hocam kurun artmasıyla birlikte 2. el ürün satan arkadaşlarda ürünlerine zam koydular. Örnek olarak (link) Sitede bu bisikletin incelemesi var (link) Peşin olarak arkadaş 2150 Tl'ye aldığından bahsetmiş. Yani sahibinde ki arkadaş 2.700 e almış olsa dahi arada ki fark çok uçuk. Bunu diğer modellerde de görüyorum. Benim bildiğim 2. el bir ürün sıfır fiyatın altında olur ama çoğu arkadaşlar dolar yükselince bisikletlerin fiyatını da yükseltti. Yani güncel fiyat üzerinden satışa gittiler o yüzden böyle bir durum oluyor. Benim bildiğim 2. elin amacı zararı minimize etmektir burada ise kara geçme olayı var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hami Bulut

Malın değerini belirlerken adamın ilk satın aldığı Türk Lirası fiyatı referans almak bizimki gibi develüasyonlarla yoğrulan ekonomilerde doğru olmaz.
Bisikletler ithal dolayısıyla Dolar fiyatlarını referans almalısınız.

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hami Bulut
Hocam şöyle düşünün. Ben geçen sene cr road 052 yi 2650 tl ye aldım. Bu sene 3800 tl. Şimdi ben bisikleti satarken 2650 ye aldım 2000 e satayım dersem, aynı bisikleti almak için bir o kadar daha eklemem lazım nerdeyse. O yüzden ben de satarken 2800 e satmaya uğraşıyorum. (hoş ben bisikleti 2400 civarına sattım)
Sonuçta sattığınız mal arttığı gibi alacağınız mal da artıyor maalesef. Objektif yaklaşmak lazım iki taraf için de. Tekrar bisiklet almayacak biri belki dediğiniz fiyatlara satabilir elindeki bisikleti. Ama bunlar istisna durumlar.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

flashsel

Üye
Tepki
0
İsim
Selami Özcan
Bisiklet
Merida
@ProfessionaL

Speeder 20V kullanıyorum. Konfor aramıyorum. Biraz agresif kullanıyorum. Daha çok performans odaklıyım. Kadroyu iyi ve bir seferlik alıp, gerekli güncellemeleri o kadro üzerinde yapmayı planlıyorum.
Birde doların durumu malum düşüyor :) beklememin bir faydası olur mu? Bisiklet fiyatlarında düşme yaşanır mı sorusu aklımı kurcalıyor :)

@fathwow
Onu da bir araştırma listeme ekleyim o zaman :)

@NKurtuldu
Haklısınız. Onlarıda gözlemliyorum. Temiz, az kullanılmış bulabilirsem daha üst düzey bir bisikleti daha uyguna alabilirim.

Genel olarak ta 5000 TL bandında claris ve soralı ürünler var genellikle yerli ürünlerde görüyorum bunların ne gibi bir üstünlüğü varda bu kadar pahalı anlamadım :)

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustaac @volkan ismail Haklısınız ancak takip edip gördüğüm kadarıyla bazı satıcılar durumu abartıyorlar gibi geliyor bana kıyaslayınca. Tabii alıcı gözüyle baktığımız için de böyle oluyor olabilir. Şuanda dolar düşmüşken bayilerin dahi indirip yapması lazım kur üzerinden bakınca hatta 2. ellerde de düşüş olmalı ama bunu göremiyorum ne yazık ki.

Raiziel

Üye
Tepki
1
İsim
burak
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar Merhaba,

Hangi bisikleti tercih etmeliyim konusun da çok kararsız kaldım, öneriniz ne olur donanım olarak zaten aynılar..

Argon 18.jpgLook light 675.jpgGaint Propel Advented 1.jpgBianchi Aria.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Look > Argon > Bianchi > Giant . Argon ile Look yer değiştirebilir duruma göre.

Giant, Argon, Bianchi kadro yapısı olarak birbirine yakınken Look farklı bir kadro yapısına sahip sanki biraz daha tırmanış odaklı.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Raiziel

Donanım olarak nasıl aynılar? Argon'da Sram Red grupset ve Corima S+ jant seti var, Bianchi'de 105 set ve Mavic Aksium.

Raiziel

Üye
Tepki
1
İsim
burak
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.

Argon'da 6800 ultegra setli

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Raiziel
Fotoğraftaki aynakol, arka aktarıcı ve vites kolları sram red. Ön aktarıcı Force da olabilir ama çok büyük ihtimalle o da Red. Frenler, Argon'un kendi frenleri. 6800 olabilecek sadece zincir ve ruble var.

Satıcının söylediği ile fotoğraflar arasında böyle fark varsa çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

(link)

(link)

Bisikletler bunlar Hayta Bike. Açıklamalarda groupsetler yazıyor zaten.

• Beğen
Tepkiler: specific

Raiziel

Üye
Tepki
1
İsim
burak
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Aynen Öyle özür dilerim ben yanlış yazdım 6800 diye Sram red setli Ömer Hayta da yamuk olmaz neyse o..

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani aynen öyle bu durumda ön planda Argon ve Look bence. Sizin ne istediğinize de bağlı elbette.

TnT

Üye
Tepki
5
İsim
Abdurrahman D.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar , yol bisikletine ben de geçiş yapayım istiyorum ancak yeni başlayacağım için ve yaş da 41 olunca agresif veya aero kadro sert yapıda olacağını düşünerek daha enduro kadro tarafında turlara da izin verecek bisiklet aradım.

2.el 'de fiyatları bir kenara koyarsak , satıcıların durumu daha tuhaf. Kaçıyla görüşsem öne tamam diyip sonra kargo olayına girmiyor hatta cevap da vermez oluyor. Yaşadığım yerde de yok 2.el temiz ve istediğim model.

Bu yüzden aklımda Triban RC120 var sanırım Triban 500 'ün yerine geçecek model bu rengi tasarımı vs çok hoşuma gitti yerinde inceledim. Arka ve önde bagaj için yerler mevcut , ön maşa karbon , vites sistemi Microshifg R8 ve dişli oranları güzel 11-32T , aynakol ikili 50-34 yokuşta da üzmez , hızlı gitmeye de müsait . Baya hafif geldi , sitesinde 10,8kg yazıyor .

İç bacak boyum 83cm boyum 1.83 ancak şöyle birşey söyleyeyim ; The Eddy Fit sitesinden yaptırdığım ölçülere göre :
eddy_bikefit.jpg

Bu Btwin serisinde özellike TT 'yi baz almak gerekli diye biliyorum , bu durumda M kadro sanki daha uygun. L 'yi denedim fena değil gibiydi ama M 'ye de bir bakacağım.

Yorum alabilir miyim ?

(link)

Buna alternatif Carraro CR042 'ye de baktım ancak kadro daha agresif ve amacım yarışmak değil , akıcı bir bisikletle isteyince hız , isteyince tur yapmak çadır , çanta vs.

Sanırım , bayram'dan hemen sonra alacağım . Veya yarın bir ihtimal.

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız ve paylaştığınız bilgiler için.

• Beğen
Tepkiler: DarthApex
Tepki
16
İsim
Gökhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur