Yol Bisikleti Narin Değildir!

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Forumdaki bazı arkadaşlarımıza yol bisikleti narin,sorunlu bir bisiklet türü olarak görüyorlar.Yol bisikleti sadece kaymak gibi asfaltta gitmek için değildir.Aşağıdaki fotograflarda arkadaşlarla arazi sürüşü yaptığımızda arkadaşım çekti.Yol bisikleti arazi de dağ bisikleti gibi rahat gitmese de arazide gidebiliyor.Yol bisikletini sevmeyenlere ibretlik olsun.

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bu işler teknik işi , sürmesini bildikten sonra en zor ve en kötü yollarda bile performans alabilirsin yol bisikletinden.

Zaten MTB , yol ayrımına karşıyım .İkisi birbirinin tamamlayıcısı . Örneğin Levi Leipheimer ,off season'da MTB'den inmez . Çok iyi bir tur bisikletçisidir ,bildiğiniz gibi

(link)

(link)

(link)

Tepki
8
gerçekten iyi bir konu bende bisiklet narin diye dikkat ederim ama kullanmasını bildikten sonra işler değişiyormuş gerçekten

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Arnavut Kaldırımı yollar aslında bir tek bisikleti değil, üzerindeki zatında dayanıklılığı ile ilgili bir durum oluşturuyor...

Geri kalan konu ise lastiğin dayanıklılığı, diken filan ile patlamazsa tamamdır...
Herhalde otlu yollar en sıkıntılı olanlar, orada diken ihtimali daha fazla...

• Beğen

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@Çağatay Ay

Yeterki sen iste, lastik olayınının en geniş spektrumda çözüldüğü alan belkide
700C yol lastikleridir. Touring, city, trekking, crossing, racing, pista, tubular, clincher ne istersen var.

Fakat çözüm derken neyi kastediyorsun? Hangi yol, hangi amaçlı kullanım vs.

• Beğen

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Aşağıdaki fotolar cyclo-cross yarışından değil, 2010 Giro İtalya turu.:D
Millet " ay MTB bisikletim çamurlanır" derken bu adamlar günde 200km. etap koşuyorlar bu şartlar altında.

(link)
http://(link)

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Link'te Paris Roubaix yarışının taşlı yolları,
buna isim veremediler bir türlü:

(link)

"Arnavut kaldırımı

a. Yollarda irili ufaklı taşlarla gelişigüzel yapılan kaldırım: “Yol buradan itibaren kasaba yolları gibi Arnavut kaldırımı idi.” -S. F. Abasıyanık.

Güncel Türkçe Sözlük
"

Eğer taşlar düzenli olursa başka bir isim veriliyor... Onu bir türlü millet olarak hatırlayamadık...

Yüksek kaldırım neye deniyordu acaba? Bir de Dik kaldırım varmış...
Parke yol da olabilir...

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Örnekler güzel ama bisikleti kırıldığı anda yenisini (hemen) alabilecek kaç kişi var aramızda ?

Profesyonellerin bisiklet satın alma sorunu yoktur :) Bisikletinizin kıymetini bilin derim.

Çok isterseniz toprakta binmeyi cyclo-cross alın gitsin.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Mustafa İçdağ

Harika bir resim . İtalya turunda bu etabı seyretmiştim . Prolar çocuklar gibi şendi, şakalaşıyorlardı . Etabın başında veya ortalarında bir bölüm olmalı

• Beğen

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Ben daha yarış bisikletimi suya sokmadım.Hayatımdada hiçbir yarış bisikletimi suya sokmadım.Ama dağ ve tur bisikletlerini batalıga bie soktum :)
Yarış bisikletleri bana kalırsa ferrariler porsheler gibidir onlara öyle davranırım o yüzden.Herzaman cilalarım ve temizlerim metal aksamını.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
' yol bisikleti narin değildir ' kesinlikle katılıyorum.sanılandan çok daha sağlamlar.

• Beğen

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@derşan sezer

Bizde suya sokmuyoruz, yani küvet doldurup içine yatırmıyoruzda, ee peki yolda yağmur başladı ne yapıyorsun?
Daha geçen ay Caddebostan ekibi ile Polenezköy yaptık, yalansız 50km. si ağır yağmur altında geçti, kurut-sil -yağla tamamdır. Sudan bukadar çekinmeyin.

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
fotoğraflar çok güzel, yol bisikleti almak istiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Deda

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Mustafa abi hava durumuna göre çıkıyor yol bisikleti grajdan :) Yağışlı havalarda eskileri çıkartıyorum.Ama koleksiyonlukları yagmur gördürmem buda benim kıllıgım hehe.Aynı şey motorlarımdada yapıyorum yagmur göstermedim daha cinsim bu konuda