yol bisikleti montajı için

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
amatör olarak bisiklet toplamaya başladım ve yavaştan parçalarda elimde birikmeye başladı şimdi sorun bu parçaları takmak için gerekli olan aletler , aşağıdaki linkteki hangi aletleri almam gerekir ?

(link)
toplayacağım bisiklet ultegra ağırlıklı olucak. yada başka hangi aletler gerekir ?

Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
ruble sökme - takma anahtarı , zincir takma aleti , alyan takımı , pense (kablo kesmek cektırmek ıcın) , orta göbek için anahtar (octalink ve hollowtech gobeğe göre) sabır , güleryüz ve el emeği aklıma gelenler :) Benim tavsiyem çok tecrübeli değilseniz hassas noktaları bısıkletcıde yaptırın.Aynakolu ve gobegı taktırın.Hemde extradan anahtar almanıza gerek kalmaz.;) Gerisi zaten pekte teferruatlı değil.. :)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bir bisikleti toplamak-dağıtmak için tamir takımlarını edinebilirsiniz..Daha ekonomik olur ve herşey bir arada olur..

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
bence ucuz yollu bir kompakt tamir seti al bisikletciden de ruble sökme aleti al 5 liraya falan alırsın ben sirkeciden 4 liraya aldım bir yan keski bir karga burnu tornavida alyan takımı zaten setin içinde oluyo genelde 8 9 anahtar okrt anahtarı falan hpsi sette oluyor genelde işte bir tane kurbağacık ya da ingiliz aanahtarı da olabilir ismi emin değilim ondan al youtubedan biraz videolara baka baka yapabilirsin ama orta göbek furç takımını bisikletçi de taktır derim hem aletlerini bulmak mesele hem pahalıya kaçar zaten bir daha da kullanmazsın tahminimce ilerde tamri setini de turlarında yanında taşırsın pratik olur
şimdiden kolar gelsin arkadaşım, bol pedallı günler....

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@Bulunmaz

Bir bisikleti toplamak-dağıtmak için gerekli olan herşeyin olduğu tamir takımlarından edinebilirsin..Daha ekonomik olur ve herşey bir arada olur