Yol Bisikleti mi? MTB mi?

yener44

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet Turan
Merhaba , forumda yeniyim bisiklet seçmeye çalışıyorum sizinde yardımlarınızla şu anda cevabını aradığım soru sizce ben mtb mi almalıyım yol bisikletimi?
Okul zamanı evden okula gidip gelmeyi düşünüyorum yaklaşık 5km arada hafif yokuşları var bunun dışında gruplara katılırım bataklığa vs girmem ama patika yollara girerim yazları malatyaya götürürüm bazen kırsal kesimde kullanırım yani anlayacağınız yüzde 80 ülkemizin asfaltında kullanırım kaldırım inip çıkarım yüzde 20 toprak patika yolda kullanırım sizce mtb mi bana daha uygun yol bisikletimi?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Bence MTB daha uygun anlattıklarınıza göre.

yener44

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet Turan
@endersemiz bende öyle düşündüm lakin kafamı karıştıran bir konu var mtb ağır ve yavaşmı? yani rahat bir şekilde şehir dışına çıkabilirmiyim gruplarla beraber

yener44

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet Turan
@Ömer Ş. Konulara baktım hâlâ kararsızım mtb bana daha güvenli ve sağlam geliyor fakat daha çok asfaltta kullanacağım ama ara sıra patika toprak yola girerim ülkemizin asfaltlarıda kaymak gibi değil zaten mtb ye yol lastiği takılıyormuş uzun turlarda sıkıtı yaşarım diye korkuyordum yol lastiği takınca serilik artacaksa mtb de karar veririm.

Edit: Kafam iyice karıştı sanırım tecrübelisiniz şunu sormak istiyorum mtb ye yol lastiği taksak performansı arttırırmıyız?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

Bütçenizi bilmediğim için örnek olarak ekliyorum.
Cyclocross alın.

yener44

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet Turan
@Erdal YILMAZ Cyclocross tam isteklerimi karşılıyor aslında ama uzun turlar için elverişli olmadığı yazılmış bu yüzden düşündürücü anlatılmak istenen mtb cyclocross a göre dahamı el verişli uzun turlarda bir de bütçem aşağı yukarı 800 tl sanırım bu fiyata cyclocross pek mantıklı olmaz :)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yener44
Dostum 2015 de foruma üye olmussun. Yil 2019 , 5 sene geçmis. Bu beş senede zerre mi ilerleme kaydedemedin yav insan dusunuyor kara kara

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Mtb mi ? Yol mu ? Fizik bilmiyon herhalde sen. Basınç konusunu hiç görmedin okulda fen derslerinde çünkü neyime lazım dedin geçtin ? Eylemsizlik mevzusuna , sürtünme katılınca fizikten bıktın . Kardeş kusura bakma sen bu bilgiler hayatın her yerinde lazım aklını kullansan kendi seçimini , kendi ihtiyacını hesaplayıp tercih edebilirsin .