yol Bisikleti Lastik seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bicycleofengineer tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. bicycleofengineer

bicycleofengineer Yeni Üye

Adı:
    sabri gül
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar, 700*25 cst yol lastiği kullanıyorum lastiklerim artık eskimiş durumda çok sık patlatıyor. hatta bugun turda 2 defa arka ve ön lastiğim patladı. 2000 km nin de üzerine çoktan çıktı. maximum 100 TL olacak şekilde lastik alıcam çifti 200 TL olacak şekilde. Önerileriniz benim için çok önemli, özellikle düşündüğüm lastik maxis detonater.?

2. alper 76

alper 76 Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dostum şu sıralar MERLIN de fiyatlar çok uygun ancak chainreactions a da bakabilirsin. Ancak ben model marka veremem o kadar tecrübeli değilim

3. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Detonator almanız mantıklı olur zira yol tutuşu,patlama direnci ve fiyat olarak en optimal seviyede olan lastiklerden biri. Onun dışında merlincycles ta yaw power lastikler var. Bir arkadaşım 2 hafta önce aldı , gayet başarılı gözüküyor. Ama az daha para verip detonator almak bence daha isabetli bir seçim olur.

Yaw power: Yaw Power Folding Road Tyre - 700c x 23mm | Road Bike Tyres | Merlin Cycles

4. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yağmurda kullanmayacaksanız Michelin Pro 4 endurance veya service course tavsiye ederim.

bicycleofengineer

Adı:
    sabri gül
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Acikcasi gonlumden gecen maxis detonatar almak hatta sari siyah olanini alicam. Ama bi arkadas o lastiklerin tutusu zayif dedi ondan cekindim.

6. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yabancı sitelerden çifti 300 civarı,
    Ömür güvenlik açısından kendini amorti eder.
    Bu yüzdeGp 4 season ve 4000s2
    Seçilebilir

7. suzun7

suzun7 Aktif Üye

Adı:
    Sercan Uzun
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bicycleofengineer

Adı:
    sabri gül
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @suzun7 dosdum. bende açıkcası michelin lithium ile maxis detonater arasında kalıyorum. ama bu sefer 700*23 alacağım ondan eminim. 700*25 kullanıyorum seri çıkışlarda biraz zayıf kalıyo bence.

9. suzun7

suzun7 Aktif Üye

Adı:
    Sercan Uzun
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @bicycleofengineer Açıkçası 25 in bi faydası var mı onuda bilmiyorum tavsiye edende var ama boyuttan ziyade şu an patlak koruması öncelikli benim için geçen 2 kere patladı 1 saat arayla çok uğraştırdı.Gerçi stok salcano lastiklerden hangisine geçersem geçeyim fark büyük olacaktır eminim.:)

bicycleofengineer

Adı:
    sabri gül
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @suzun7 dosdum 25 ile 23 arasında konfor olarak bi fark var. ama koruma olarak pek bir fark yok. ikiside aynı korumayı yapıyor. ama il yazdığım scwalbe yi kullanan bi abimiz var 1000 km yi beraber devirdik. lastik hiç patlamadı , benimki ise en az 10 defa patlamıştır. :)

11. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    lithium 2 kullanmıştım gayet iyi bir lastik tavsiye ederim. Detonatore göre patlama direnci daha iyi tam bir f/p ürünü. Detonator de kullandım fakat kısa sürede değiştirmek zorunda kaldım. Pek memnun kalmadım. Tabi bütçeyi yükseltip hazır indirim varken piyasanın kralı diyebileceğim gp4000sII alabiliyorsanız ne ala.

12. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    GP 4000 S hayranı olarak piyasadan kalktıktan sonra 4000 S2 ile devam ettim ama, benim için hayal kırıklığı oldu. 500 km yi geçmeden ben ve diğer arkadaşların kullandıklarından 3 tanesi yanlardan yarılarak pert oldu.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-7-17_11-24-19.png
Bisiklet sürüş kaydını Strava'ya, TrainingPeaks'e veya başka bir aktivite takip sitesine yüklediğimizde, özet bilgi ekranında kJ cinsinden bir değer görürüz. Kilojul biriminden gösterilen bu...
6.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
IMG_20160426_172107.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...