Yol bisikleti lastik önerisi

ugurbahadir

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
Uğur
Bisiklet
Dahon
Konu dışı olmasın ama yeni aldığım bisiklette Schwalbe Smart Sam var, daha sehir ve yol için hangisi olur bende öğrenmek isterim.

Scudo

ugurbahadir

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
Uğur
Bisiklet
Dahon
Peki şehir içi Sam ile idare edilebilir mi? Konuyu da çok saptırmak istemem. :) Sıfır daha lastik.

TolgaU

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Tolga
@ugurbahadir hocam idare edilirmi edilir tabiki ama dişli lastik ile daha az performans gosterirsiniz.dişli lastikler arazi bozuk yol kullanimina uygundur.:)

• Beğen
Tepkiler: Hasan Dinç
Tepki
59
İsim
Hasan Dinç
Bisiklet
Scott
merhabalar bende pro4 serviscourse kullanıyorum 180gr olanı cok memnunum hatta bulamam dıye 2 takımda yedek olarak var ondan oncede rubena phoneix kullandım 185gr ondanda menun kalmıstım yada sansım cok iyi lastık patlatmıyorum :) isterseniz pro4 lerden 1 takım verebilirim

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
arkadaşlar konu hakkındaki görüşleri gerçekten çok faydalı oluyor. Öncelikle ben maraton green guard a karar vermiştim fakat ağırlığı ve virajlarda sıkıntı olması beni ne kadar etkiler karar veremedim. bisikletin üstündeki luganolar sıfır zaten. ona rağmen değiştirmek istiyorum. bu arada hasan dinç kardeş ne kadar fiyat düşünüyosunuz takımınına. 23 mü 25 mi takım.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Dinç
Tepki
59
İsim
Hasan Dinç
Bisiklet
Scott
@adnan 2 takım fazlam var elimde ciftini 200 den vereyim kutusunda cıkarmadım bile

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
hasan kardeş dayanıklılık zayıf performans üst düzeyde imiş bu lastik için o nedenle ben maraton ve endurance arasında kalmışlığıma devam etmek istiyorum patlak ömleme daha önemli benim için. teklifin için yinede saol. bu iki lastiği kullananlar fikir verebilirse sevinirim. veya başka bu ayarda lastik önerisi olan varsa lütfen yardım. yoksa maratonu alacam az kaldı:)

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
bu arada vittora rubino pro fiyatı ve nereden alabileceğim hakkında site önerisi alabilirmiyim Tolga kardeş

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@adnan Lugano o kadar da kötü lastik değil. Bence lugano lastikleri gittiği yere kadar kullanıp sonra değiştirin. Tavsiye derseniz; ben 700x23c Hutchinson Equinox 2 kullanıyorum 1,5 yıldır, daha hiç patlamadılar.

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
@CyCLOPATH luganolarda sık patlama oluyor diye değiştirmek istedim. Performans çok önemli değil zaten. Bant çeksem acaba işe yarar mı? diye de düşündüm aslında

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@adnan ben de performans bisikletçisi değilim, keyif ve biraz da spor yapmak maksadıyla pedallıyorum. Amaç performans değilse üst düzey lastiklere para vermek israf oluyor. Patlak biraz da şans işi, luganoların da öyle her sürüşte patlayacağını sanmıyorum. Bence kullanın.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@adnan daha hiç kullanmadan sık patlıyor duyumuyla luganoları değiştirmek ne kadar mantıklı, bu lastik patlatma işi şans ve bu kadar kafaya takmaya da gerek yok yanınıza gerekli malzemeleri alın 20dk lık bir iş patlayan lastiği yapmak, ben de lugano kullanıyorum 9000 km devirdim patlamadı mı tabii ki patladı her lastik patlar, bu acı gerçeğe kendinizi alıştırın ,yol bisikleti lastiği ince olduğu için sık patlar diye korkuyorsanız hiç alakası yok onu da bilin ,bence luganolara bir şans verin :hhhhhh:
NOT: lastikleri uygun hava basıncında kullanmayı ihmal etmeyin

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
Eyvallah tavsiyeleriniz iyi oldu en iyisi bant cekip luganolari kullanmak en mantiklisi bu galiba

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umrunuzda olmayabilir ancak şunu not edin: Lugano'dan hangi lastiğe geçerseniz geçin fark edecektir.Piyasadaki en yavaş, hantal lastik diye geçiyor o lastik.Ben Rubino Pro alacaktım sonra aynı zaman da sağlam olsun dedin ve Continental Ultra Sport II'ye karar verdim.Yorumları oldukça iyi her bakımdan.ChainReaction'dan alırsanız kargoyla birlikte 141 lira civarı oluyor.Ay sonunda alacağım.Siz de bir bakın.

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
Estagfirullah hocam ne demek umrumuzda olmayabilir biz fikre ihtiyac duyduk iyide oldu zaten patlak korumasi nasil bu lastiklerin fiyat olarakda iyiymis

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adnan Yok umrunuzda olmayabilir derken benim mesajım manasında değil umrunuzda olmayabilir manasında değil.Yani ben ne zaman aynı şeyi desem, aynı cümle geliyor karşıma.PROFESYONEL DEĞİLİM, NE İŞİM OLACAK YUVARLANMA DİRENCİ İLE? YAVAŞ OLSA NE OLACAK HIZLI OLSA NE OLACAK? Ama madem para veriyoruz lastik hızlı da olsun diye düşünerek önerdim ben size.Koruma konusuna gelince; internette iyi olduğu söyleniyor ancak ben yorum yapamıyorum kullanmadığım için ne yazık ki.Aslına bakarsanız, ben patlak meselesinin tamamen şans ile ilgili olduğunu düşünmüyorum ancak görmüşsünüzdür zaten, lastik oldukça yapılı duruyor kaplaması, iç yapısı bakımından.

• Beğen
Tepkiler: TolgaU

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
Lugana lastik aldım onceligim uygun fiyatli olmadı yönündeydi ve iki seçenek vardı biri miclhleun sport bir de lugana ikisi arasında secimimi luganodan yana kulandim henüz 500 km de çok şükür patlama olmadı çok bir beklentin yoksa bence yeni lastik almak pek de mantıkli gelmiyor.

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
bilmiyorum arkadaşlar yola çıkarken patlar mı korkusu da yanlış belki fakat lastikde güven vermeli luganoya bant çeksem ne kadar dayanıklı olur sonuçta oda hantal bir lastik aynı hantallıkda ama daha dayanıklı maraton greenguard alsam bidahada lastik meselesini unutsam nasıl olur. marathon çok mu hantal olur . endurance den bir tane uygun fiyata buldum 2. si yok o da benim işimi tam görmüyor.

adnan

Üye
Tepki
4
İsim
adnan teker
vittoria rubina pro 3 nasıl arkadaşlar bu lastiği marathon, enduranca veya conti four sezon ile karşılaştırabilirmisiniz.