Yol bisikleti lastik önerisi

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@zekeriya usta

Biraz bahtsız bedevi işi oldu benimkisi, 1. patlakta tel girdi, 2. patlak bilmiyorum bakmadım... 200km yol yaptım 2 kez patladı. basınçlar 110 basıyorum, göstergeli pompam var. Continental ultra sport pek patlak korumalı değil anlaşılan, biraz daha idare edip değiştireceğim, en fazla 2000km kullanılır gibi bu lastikler.

schwalbe durano plus ya da
continendal grand prix 4 seasons alacağım

700c 23 mü 25 mi alsam ona da karar veremedim... Türkiyede yollar belli en kaliteli asfalt bile olsa cam kırıkları dolu, lastik ne yapsın.

Scudo

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@ReşitÇağırgan

patlaklarla arası nasıldır?

Tepki
51
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar herkese selamlar. Lastik seçimine michelin pro 4 service course da karar kıldım. Acaba bu lastiklerle kışın sıkıntı yaşar mıyım ? teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Barış Güney

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
bende aynısını kullanıyorum,güzel lastik. tavsiyem kışın daha yumuşak ve hafif kanallı bir lastik kullanman..

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
kıs icin karda kısta yagmurda en saglam yol lastigi hangisidir ?

Tepki
0
Merhabalar,
Bir süredir yol bisikleti lastiği araştırmaktayım. Michelin'in Pro4 lastiği şu an için aklımda. Fiyat olarakta en uygun olarak aşağıdaki sitede bulabildim.

(link)

İç lastik olaraksa bu ürün aklımda;

(link)

Sizce bu ürünler yol tutuşu sağlamlık uzun ömür açısından tatmin edici olur mu? Sizlerin tavsiyeleri nelerdir? Bu ürünleri daha ucuza alabileceğim başka bir yer biliyor musunuz?

Şimdiden teşekkürler.

Bu arada detay olarak 700x23c

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
michelin Pro4 service course 700x23 kullanıyorum gayet iyi bir seçim yol tutuşu ve sağlamlık açısından bir olumsuzluğu yok uzun ömürlülük konusunda Şubat ayından bugüne kadar haftada 300 km üzerinde kullanıyorum hiç patlamadı. Şöyle bir durum var benim lastikler eski üretim olduğu için kenarlarda küçük ince yarıklar oluştu bir sorun teşkil etmiyor. yarık derken lastikde herhangi bir delik oluşmadı yanlış anlaşılmasın

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bence bulunabilecek en iyi yol lastiği Continental GP 4000s'tir. Pahalıdır ama gerçekten iyidir. (Şu anda merlincycles'da iyi bir indirimde: Çift fiyatı €53.46)
Fiyat / Performans olarak da Vittoria Rubino Pro'yu tek geçerim. (Çift fiyatı: €33.44)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
bisikleti nasil ve hangi yol sartlarinda kullandiginizi yazarsaniz daha net cevaplar alinabilinir.Bu isin temelinde tek cesit lastik zarardir durumu vardir.yani antreman icin bir set yaris icin bir set kotu soguk asfalt icin baska set kurmaniz uzun vadede en iyi kazanctir.boyle bir butce pesin olarak ayiramam derseniz hem uygun hemde uzun omur istiyorsaniz 220-250 gr araligindaki lastiklere bakin derim.pro 4 kaliteli lastiktir ama hafiftir cabuk erir catlar kaymak gibi asfalt ister.lugano cok ucuzdur ama kaya gibidir 330 gr araziye bile girersiniz.gp4000s edip de yazmis fiyat performans ve uzun omur olarak benim de en begendigim lastiktir antreman lastigi olarak kullaniyorum yaris lastigim ise 140-150 psi hava vurabildigim 175 gr lik vittoria.kisin ise 25 lik kalin lastikler takiyorum kotu sartlar ve iyi lastiklerim deforme olmasin diye.

uzun sozun kisasi fiyat performans olarak Edip in yazdiklarina aynen imza atarim :)

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
continental 4000 s biraz daha ağır bir lastik ancak lastikte ağırlıktan önce asfaltta temas sırasında sürtünme katsayısı en düşük olan lastiktir dayanıklılık konusunda da çok başarılı. Sürtünme katsayısı konusunda michelin de çok başarılıdır iki lastik arasında tercihte bulunmak zor olacaktır michelin ağırlık olarak ön plana çıkabilir

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@kerem oktar

Kerem gp4000 ile pro4 arasindaki agirlik farki ne kadar soyleyebilir misin.yanlis anlama ben tahmin ediyorum da dogru mu emin degilim.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Schwalbe durano ya da eski schwalbe stelvio tavsiye ederim. Su anda stelvio kullaniyorum. Surtunme katsayisi gercekten az ve iyi hizlanan bi lastik. Maxxis ve cst kullandim. Cst fena degildi. Fren performansi cok iyiydi. Fakat maxxis detonator'u 1.5 ayda yardim.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
çiftinde 100 gr fark ediyor olması gerek michelin pro 4 tanesi 200 gr 4000s ise 250 gr olması gerek ancak 4000 S II 700x23 205 gr bir fark yok continental 4000 S II ağırlık konusunda tercih edilebilir Tabi sizin dediğiniz gibi pro 4 düz ve kaliteli asfalt yollarda kullanılması gereken güzel bir lastik.

pardon özürdilerim düzeltiyorum 215 gr gp4000 daha önce bu lastikten alacak olmuştum ancak nerden hatırlıyorsam aklımda 250 gr olarak kalmış yanlış hatırlıyormuşum şimdi baktım 700x23 gp4000 için 215 gr olarak yazıyor

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@kerem oktar

agirlik farki deyince ben mi yanlis hatirliyorum diye sormust zaten cepten de arastoramamistim.dogru hatirliyormusum agirlik farki yok o yuzden bana pro4 mu gp4000s mi dersen her zaman continental :)

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar
Tepki
0
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Aydınlatıcı olması bakımından genelde İstanbul da (bilenler için Çapadan - Sarıyer'e kadar ) boğaz üzerinde kullanıyorum. Genel olarak kaliteli asfalt ama bozukluklar tabi ki var.
Ancak bu yıl bir ihtimal olarak İstanbuldan Tekirdağa kadar da bir gezi yapmayı planlıyorum. Şu ana kadar cevaplarınızdan anladığım, Pro4 iyi olmasına ragmen çok kaliteli asfalt istiyor. Açıkçası gerçekten bahsedildiği gibi Continental 4000s le Michelin Pro4 arasında ciddi manada karambolde kaldım. Pro4 'ün bozuk yolda kullanılmasında ne gibi sorunlar doğurabilir. Eğer problem patlama olasılığysa "Slime Tube" gibi ürünler kullanılarak önüne geçilebilinir mi?

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
siz iki lastik arasındaki farkı çok fazla anlamayacaksınız bile :) Çünkü bu lastikleri alıp denemeniz ve sürekli antrenman yapıyor olmanız gerek ikisinin arasındaki farkı ancak tecrübeyle anlayabilirsiniz. michelin kötü değildir ancak bisiklet lastiği olarak GP4000 meşhur bir lastik

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@turgutcakmak

soyle aciklayayim 200 gr in altindaki lastikler yaris performansi sunar yumusak lastiklerdir tahmini 1000-3000 km den sonra guven vermez riske girilmez o yuzdendir ki pek cok yaris kosan arkadas sezon sonunda lastiklerini satar goruntude sifir gibidir ama riske alinmayacak kadar yol yapmistir.kissadan hisse zengin lastigidir pro 3-4 ultremo ve diger 200 gr asagisi lastikler.yaris kosmayacaksaniz kesinlikle tavsiye etmem kendi tecrubelerime dayanarak ama gp4000 s hem o yaris performansini veriyor hemde digerlerine gore cok daha fazla kullanim omru var.

• Beğen
Tepkiler: UTK~16 ve A.Aşkar