Yol bisikleti kokpit fotoğrafları

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.477
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
Selamlar,
Bisiklette en çok göz teması halinde olduğumuz kokpitlerin benim için (ve çoğu kişi için) yeri ayrıdır. Bir bisikleti dışarıdan görmek başka, gidonun arkasında / kokpitte olmak başkadır. Ve bazı kokpitler var ki adeta tek başlarına sanat eserleri. Bu sebeple böyle bir başlık açtım.
Kokpitlerinizi, beğendiğimiz kokpitleri burada paylaşalım. Hem gözümüz şenlensin, hem ışık / gps gibi parçalar için kim ne çözüm üretiyor görelim. Kimisi için uçak gibi dolu bir kokpit güzelken, kimisi için sadelik öncelik olduğu için çeşit çeşit kokpit göreceğimize eminim.

Önce favorim olan iki kokpiti paylaşayım;

İlki Spoon Customs Izoard RR;

Spoon-2-2400x2400.jpg

İkincisi; Hem yerli hemde orjinal gidon boğazı ile Brelis'ten (Burçak Erbil);
burcak_erbil_brelis.png

Son olarak kendi bisikletimin kokpitini bir önce sonra ile paylaşayım:

Bu bisikleti ilk aldığım gün;
scott_speedster_kokpit.jpg

Zamanla bu kokpiti güzel göstermeye çalışmak ve gps / ışık gibi ekler için çözümler üretmek bir çok şekle soktu kokpiti. Ama son hali şu şekilde;

scott_speedster_deda_superzero.jpg
GPS'i kol kayışı ile koluma takıyorum ve ışığı bir kaç aparatı birleştirerek tam ortaya gidonun altına aldım

Evet... Kokpitleri görelim bakalım :harika:

Yusufmnts

Üye
Başlık
0
Tepki
315
İsim
Yusuf
Bisiklet
Scott
@BerkEvren Üstad tebrikler güzel konu olmuş. Hatırlarsan belki bende bir Speedster 20 sahibiyim. Fikir vermesi açısından bisikletinizde yaptığınız değişikleri takip ediyorum:)

Kokpit fotoğraflarının yanısıra kullanılan ekipmanın marka ve model bilgisini de buna eklesek mi acaba, nasıl olur.
Gidon, gidon boğazı ve bandı vs

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.477
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
@Yusufmnts
Güzel fikir tabi :harika:
Benim gidon ve gidon boğazı
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
(Karbon değil alu modeli) Gidon bandı Fizik Endurance, ışık Moon meteor (Işık tutucunın her parçası başka marka) GPS için Garmin kol bandı kullanıyorum. (Gidonda değil bu sebeple)

Tepkiler: Yusufmnts

Ozy

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
456
İsim
Ozan
Bisiklet
Specialized
@BerkEvren daha konuyu görer görmez 2 numaralı gidon boğazı geldi aklıma :) ben olsam 1 numaraya onu koyardım, ama sizin seçki de harika olmuş. elinize sağlık.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.477
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@Murat B.

Deli ediyo bu görüntü beni, tesisatçı parça uyduramamış araya pul atmış havası var. Tamamen estetik kaygılarla sevmiyorum :D:D

@Erdal Yılmaz Işık Garminin altında değil mi?

Tepkiler: kobalamin

Murat B.

Forum Trolü
Başlık
21
Tepki
8.407
Bisiklet
Specialized
@BerkEvren

Tek büyük spacer yerine 5 tane ince spacer olması mı? Yoksa gidonun üstünde bu kadar mesafe kalması mı? Bu şekilde hem Belçika bayrağı renkleri mümkün oluyor, hem de milimetrik ayar yapabiliyorum.

Bu arada, şu anda göründüğü şekilde ama genelde pulların 1 veya iki tanesini gidonun altına koyuyorum.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.477
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@Murat B.
Esasen bu. Yoksa ince olması ayarlayabilme için iyi. Hatta Belçika olsun 5 kuruş fazla olsun :D:D
Gidonun üstünde kalan spacer'lar rahatsız ediyor beni sadece. (Ve ertesi sabah velominati ajanları yoluna raptiye döşer :D)

Şu şekilde daha hoş geliyor gözüme; (Spacer'lar kule gibi çıkmasın yeter bana)
fizik-barfly-56.jpg

Murat B.

Forum Trolü
Başlık
21
Tepki
8.407
Bisiklet
Specialized
@BerkEvren

Beni de gidonun altındaki spacerlar rahatsız ediyor :D kule altta olacağına üstte olsun.

Benim bisikletim özelinde konuşursak; maşayı 6mm daha kesip üstte 1, altta 1 spacer (veya üstte 2) ile kullanmak elbette daha iyi gözükür, ancak ilerde bisikleti satmak istersem benim gibi kullanacak birini bulmam hayli zor olur.

soulless

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
698
İsim
Turgay KASARCI
Bisiklet
Giant
@izzetince
Ben de 310 ve aynı aparatı kullanıyorum. Far için kullandığınız aparatı merak ettim. Paylaşır mısınız lütfen.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
16.477
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@soulless Tam senlik konu bak bu :) Kokpit yolla uygun olunca :harika: