Yol bisikleti kadrosuna hybrid bisiklet?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Salih Bisan Pacific 1996 tarafından paylaşıldı.

1. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Merhabalar, dayımla birlikte iyi bir bisiklet toplamak istiyoruz. Max. bütçemiz 900 YTL civarında. Bugün bikeandoutdoor'da Geotech Oxygen yol kadrosu gördüm, indirimdeymiş. Kadro ağırlğı: 1250 gr, alu. maşa 350 gr , sele borusu 300 gr. Sizce 240 YTL bu kadro için iyi bi fiyat mı?

Asıl sorumuz bu tip bir kadroya bizim istediğimiz türde bir hybrid bisiklet toplanabilir mi? Şehir içinde ve 50-60 km mesafeli turlarda kullanılacak, flat bar olacak ve kompotentlerinin alivio, deore gibi ürünler olsun diyoruz ( bütçe malûm ). Tüm görüş ve önerilerinizi bekliyoruz, Saygılarımla...

2. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Güzel olur ancak o kadroya 30 milimetreden geniş lastik takamazsınız, hibridliği bir yere kadar olur. Şehir içinde rahat binilir. Gidon boğazını gidonu yükseltecek şekilde almanız ve düz gidon alıp uçlarından birkaç santim kesmeniz de ergonomi ve trafikte rahat ilerlemek açısından diğer yapabilecekleriniz.

Düz gidona uygun, yol frenleriyle çalışabilecek fren kollarını bulmanız zor olabilir ama internetten falan bulunur diye tahmin ediyorum. Sirkeci'deki eski bisikletçilerden de ¨cantilever¨ frene uygun düz gidona takılabilecek kollar bulunabilir.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-36-24.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
roger-de-vlaeminck.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
pedaling-technique-2.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...