Yol Bisikleti Jant Seçiminde Yardım Lazım

Siz hangi jantı alırsınız?

• Campagnolo Vento

• Ultegra 6800

• Mavic Cosmic Elite S WTS Wheels

• Toplam katılım
    19

baristr

Üye
Tepki
20
İsim
barış
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar agresif ayarda bisiklet kullanıyorum jant seçiminde yardımcı olur musunuz?
Akıcı, hub sesli, ve sprinte hevesliyim.

Aşağıdaki jantları beğendim ancak farklı jant önerileri de bekliyorum.
Campagnolo Vento
Ultegra 6800
Mavic Cosmic Elite S WTS Wheels

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kuş
Scudo

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Agresif kullanıyorsunuz. Mavic hassas bir modeldir. Ufacık bir yamulma olursa akort yapılmıyor. Bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: baristr
D

Domestik

Misafir
Agresif kullanıyorsanız Fulcrumlara da bakmanızı tavsiye ederim. Gerçekten çok sağlam jantları. Mavic kullanırken yaşadığım sık sık akort bozulması sorunundan Fulcrum'a geçerek kurtuldum. Fulcrum Racing 3 hem akıcılık hem de rijitlik bakımından on numara jant. Oldukça da hafif (1550 g). Campagnolo Zonda'nın muadili bir janttır. İkisi arasında bir tercih yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: baristr

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Yeni seri ultegra set alirdim. Ozellikle gobekleri neredeyse dura-ace duzeyinde. Zaten antrenmanlarinda utegra kullanan bir takim gormustum. Durace kullanan cok var zaten. 1640 gr sprinte oldukca hizli tepki verir. Yedek parcasi kolay bulunur, elden cikarmasi faha kolay, bilinen, sevilen, eskiden beri olan bir jant.
Vento yeni nesil gobegiyle ve ozel tel orumuyle ilgi Cekici. Fakat daha agir, (200 grama yakin) akordu daha zor.
Cosmic aero ozelligi ile bu iki janttan daha onde. Agirlik olarak en agirlari bu. Herhangi bir sprintsel veya yokus iddasi yok. Stabil bir duz yol janti

baristr

Üye
Tepki
20
İsim
barış
Bisiklet
Mosso
Campagnolo Zonda ve Ultegra 6800 arasında git gellerdeyim henüz karar veremedim.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Daha rijit, daha hafif, daha yaygın kullanılan Shimano 6800. Bende var, mennunum.