Yol bisikleti ile tura çıkılır mı?

Tepki
2
bende yol bisikleti var 1 haftalık çadır konaklamalı burdur-antalya-fetiye turuna çıkmak istiyorum sizce yol bisikleti bir sorun teşkil eder mi?

• Beğen
Tepkiler: serhat dalgic
Scudo

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
bir yol ve mtb kullanıcısı olarak boyle bir tur için kesinlikle mtb derim.
yol bisikleti ile yapılamaz diye bir şey yok tabiki yol ile de yapılır ama bence rahat olmaz. sonucta uzun yoldan bahsediyoruz ve yük taşıyacaksınız. yol bisikletinin platformu bence gezi için değil antrenman içindir. yani en azından ben böyle yapıyorum. yol bisikletimle uzun yola asla cıkmam. dedigim gibi yapılamaz diye bir şey yok, yapılır ama rahatsızlık ve konforsuzluk yaşatır.

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Bence feci şekilde bel ağrısı çekersiniz.En iyisi tur bisikleti adı üstünde zaten.Ama mtb de çok uygun bu iş için.Ben sizin yerinizde olsam alırdım mtb yi arkasına da takardım bagajı gel keyfim gel :)

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
tur bisikleti işinizi görecektir. mtb den daha iyi uzun yol için.
yol bisikletine de az daha kalın teker takılsa tura uygun hale gelir aslında. ancak bagaj takma yerleri olmadığından yük taşıyamazsınız. yol bisikletinde teker patlaması da daha sık olabilir.

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@burak koçak

bu konuda tecrübeniz var mı?

yoksa tahminen mi söylüyorsunuz?

ben 7-8 tane mtb ve tur bisikleti kullandıktan sonra kullandığım yol bisikletindeki tecrübemi yazdım.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
ben yol bisikletiyle yunanistan türkiye yaptım,hiçbir zorlugu yok gidonu seleyi ayarla yola çık.Bisiklet bisiklettir insanlar tek tekerlekli bisikletlerle dünya turu yapıyor ufkunuzu daraltmayın yola çıkın yolun zevkini alın.Çok çok rahat olsun isterseniz alın bir tur bisikleti onla çıkın ama adam gibi tur bisikleti fiyatı 10 000 tl isterseniz kutuplara gidin ama gerek varmı?Ayrıca yol bisikleti gidonu tur için en ideal gidondur sadece biraz kambur gitmemek için yukarı kaldırmak icap eder o kadar.ben katlanır bisikletle bile tur yaptım :) yani ufak tefek ağrılar için bisiklet değiştiriceksek gider mercedesle tur yaparım klimasıda var 4 tekeride.

Tepki
2
daha önce 2 kere 100km lik turlar yaptım bi sıkıntısını görmedim.fakat bu sefer yüküm ağır olacağı için endişeliyim.yol bisikletinde yük sorununu nasıl cözebilirim acaba?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Gidon boğazınız aşağı doğru bakıyorsa onu yukarı çevirin. Bu sayede biraz daha dik bir pozisyon elde edersiniz.

Onun dışında size bir zorluğu olmaz. Eğer çok isterseniz 28C bir lastik alabilirsiniz.

Bagaj olarak da, benim yol bisikletimin bagaj delikleri var. Oraya takabiliyorum direk. Sizde yoksa eğer, römork alabilirsiniz arkaya eğer taşıyacağınız yük çok fazlaysa. Çantaya sığıyorsa zaten sıkıntı yaşamazsınız :)

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
basit sele borusuna takılan aparat var onu aldım topeak den onada tur çantamı koydum.Zaten full yükle yola çıkıcaksan dediğim gibi tur bisikleti gerekli ön ve arkaya dagıtman lazım yükü.ama öyle 10kg falan koyacaksan arkaya yada daha az ozaman ufak aparat al yeter artar.sadece jant tellerini arada kontrol et yeterli.Bu kadar büyütmeye gerek yok bu işleri :) muhim olan kondisyon :)

• Beğen
Tepkiler: Uğur Ece

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
expedition modelleri yani adam gibi gerçek anlamda tur bisikletleri kutuplarda bile kullanılabiliyor.Yani koga lar bruce gordanlar ve Roberts Roughstuff gibi markalar bunları türkiyede duymamışınızdır.Bunlar gerçekten 10 lira ve üstü bisikletler.tabi türkiye fiyatlarını söyledim gavuristanda 5000 dolar küsür.Çok pipirikli birisiyseniz bu yolda var :) ama diyorsanız benim için farketmez pinokyo ile bile dünya turu yapılır bu kadar basit.hindistanda öküz taşıyorlar bisikletle bunuda not alın arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Ece
Tepki
2
@Kemal Berkay Gürsoy

büyük güzel sırt cantaları var yükü vücuda esit sekilde paylastırıyo. rahatsızlık vermez. bende tura cıkmak istedigim icin boyle bir cozum düsündüm:ci:

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
@CENGİZ.ÖKSÜZ

katıldığım hemen hemen her turda mtb ler patır patır lastik patlatırken bir kere snakebite sonucu lastiğim patladı, mantık olarak da incecik bir çizgi halinde giden bir lastiğin bir cam parçasına denk gelme olasılığı, 3 cm alanı tarayarak giden bir lastiğin cam parçasına denk gelme olasılığına kıyasla daha az gibi..

ama diyorsanız tecrübem bu yönde ona diyecek birşey yok :)