Yol bisikleti ile ege turu

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Herkese selamlar,
Bir iki güne kadar btwin triban3 yol bisikleti alacağım. Hayalim tekirdağ çıkışlı bir ege turu yapmak. Yol planlamasını yapmadım ama yol bisikleti ile araziye girilmemesi gerektiğini forumdaki tecrübeli arkadaşlardan öğrendim.
Yapılmaz edilmez diye bir şey yok tabiki ama şehirler arası tur yapan arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak süper olur.
700x23 lastiklerle arkaya takacağım port bagajla nasıl gidilmeli ne yapmalı. Düşünce görüş ve önerilerinizi rica ederim.
Saygılar,

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Scudo

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Triban 3 ile uzun tura çıkan birinin kapsamlı tur yazısını ve fotoğraflarını şuradan inceleyebilirsiniz: (link) Bu adam Triban 3'ü arazide de sürmüş, pek sorun yaşamış gibi görünmüyor.

Ayrıca sizin sorunuza benzer bir soruyu, ben de kendi bisikletim için sormuştum. Sizle aynı türde bir bisikletle aynı şeyi yapmayı planlıyoruz hemen hemen. O yüzden benim açtığım konuyu da inceleyebilirsiniz: (link)

Benim kanaatim: Çıkabilirsiniz, endişe etmeyin. Bisikletten ziyade bisikleti kullanan kişi önemli. Gerekli ekipmanları sağladıktan sonra yola çıkmanız için hiçbir engel yok. Ha, diyelim ki yola çıktınız, yarı yolda pes ettiniz ya da bisikletinizle ilgili bir sorun oluştu; otobüse atlar dönersiniz. Bu kadar basit :) Çok düşünmeyin, aklınızdakini uygulayın bence. Kararsızlık, yanlış karar vermekten daha sinir bozucudur.

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Triban 3 ile baska bir yol hikayesi de surada: (link)

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Gercekten cok iyi.
Birhan tesekkur ederim madem senin de boyle bir niyetin var birlikte pedallamak çok iyi olur.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Dostum gerçekten çok güzel olurdu, fakat başka bir plan söz konusu benim için. İleride başka turlarda tanışmayı çok isterim. İyi turlar şimdiden :) Bu arada ben yanıma yedek dış lastik de alacağım. İnce lastikler bana o kadar da güven vermiyor uzun yol için. Olası bir yırtık/açılma durumunda hazırlıksız yakalanmayalım. En az bir yedek dış lastik bulundurmanı tavsiye ederim.