Yol bisikleti ile 721 km yapılır mı, yol bisikleti buna dayanır mı?

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@M.Bulat

Ben de boyle dusunuyorum. Yorumunuz ve tecrubenizi paylastiginiz icin tesekkurler. Mantiolkli ve cesaretlendirici oldu bu.

Scudo
Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Aşkın Şentürk

tamam orası kesin ...

ben mesela edrine kapıkuleden sonra - haskovo - kırdjali - krumovgrad - gibi düşünüyorum

bulgaristan biraz kapsamlı söyledin ...

saygılar...

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetcan44
Ahmetcan kardeşim.Gürkan Genç elbette Dünya turu yapacak olan tek kişi değil.Ancak gerek daha önce yaptığı uzakdoğu turuyla,gerekse şimdi çıkmış olduğu Dünya turunda,gideceği ülke ve katedeceği km itibarıyla bir ilk olacak.Bu vesileyle hepimizin de haklı gururu."Hangi konu açılsa bir Gürkan Genç lafı geçiyor" ve "kabak tadı verecek" ifadelerini çok yadırgadım doğrusu.Gerek bisikletforumda,gerekse medyada,gerek kişiliğiyle,gerekse bisiklet sporuna katkılarıyla,adının zaman zaman geçmesini doğal karşılamak gerekir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Derya Keçeci

Derya Abi, bisikletle dünya turuna çıkan herkesle gurur duyuyorum. Türk'müş, Yunan'mış, Japon'muş; hiçbir şey ifade etmiyor. :) Ben de zaman zaman değil, her tur konusunda sadece Gürkan Genç isminin geçmesini yadırgamaya başladım. İbrahim Yurtseven abimizi tanıyorsan, hani ha Gürkan Genç, ha İbrahim Abi, inanki gözümde hiçbir farkları yok. İkisi de şevk veriyor bana, bu kadar. Her konuda Gürkan Genç ismi geçmesin demiyorum ama İbrahim Yurtseven'in isminin geçmemesi asıl yadırganacak şeydir kanımca.

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@oktay arabacı

Ben Kircaali ye kadar dusunuyorum. Kalacak yerim de var biraz tatil ev, esya her turlu ihtiyacim var Kircaali de .
Saygilar .

• Beğen
Tepkiler: oktay arabacı
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
@ahmetcan44

bu ne kadar şirin bir şey arkadaş. sırf süs için bile alınır :D

Tepki
2
Bisiklet
Carraro
sırt çantası sakın kullanma. içi boş bile olsa teri atmanı engelliyor ve bir süre sonra (hele rüzgar da girerse) inanılmaz keyifsizlik veriyor ve ağrı yapıyor

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Aşkın Şentürk

çok güzel düşünmüşün.

bende gitmeyi düşünüyorum ama henüz bir zaman kararım yok .

güzel bir tur olur senin için . aslında yol arkadaşı olsa daha da keyifli olur .

takipteyim .

saygılar sevgiler ....

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gideceğin güzergahları önceden iyi belirle, sınırdan ötesinde yollar artık eskisi kadar güvenli değil, özellikle Bulgaristan'da gasp vs. olayları çok yaygınlaştı bunlara dikkat et, tek başına gitmemen en iyisi olur ;)

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Zaten sinirdan sonrasini tek gunde gecerim. Yollar bos oluyor ben giderken hep oyle goruyorum. Her yil duzenli olarak otobusle ama Bulgaristan a gidiyorum. Gelecek yil icin farklilik yapmayi dusunuyorum. Arkadas insallah bulunur.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Hocam durum nedir ? Gerçekleştirdiniz mi turunuzu ?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@A.Aşkar
ben de merak ettim. :D böyle tur girişimlerinin sonunu insan merak ediyor.
takipteyim hocam

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
adamlar 1 ay içinde 5bin kmye yakın mesafe yapıyorlar fransa bisiklet turunda :D
ki, bisikletlerin anasını ağlata ağlata bide..

adamlar avrupadan-hidistana bisikletle gidiyor, 10bin kmden fazla. adını bile duymadığımız bisiklet markalarıyla..

sormayın böyle değişik sorular ya :D

• Beğen
Tepkiler: ismail eren

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Bisiklet lastiklerine konulan dolguları turlarda tavsiye edermisiniz?

çarga

Üye
Tepki
38
Çok tur yapan biri gibi konuşmuş olmak istemem ama kendi çapımda yaptığım ufak iki turdan yola çıkarak ön arka far için yedek pil bile almak gerektiğini düşünüyorum ki çadırda kalma işi düşünülüyorsa herhangi bir fener yada ön farda kullanılabilir, bu pil biten ve gereksinimi hissedilen bir şey. Temmuz başında bir tura çıkmış olmama karşın uzun kollu şeylerle kat kat giyinerek yatmama rağmen çadır içinde gece keşke üstüme örtücek birşeylerde alsaydım diyerek uyandığım çok oldu ki öyle tişört le şortla yatmakla anca 3. günün sonunda ulaşılan şehrin bir hastanesinin yolu tutulur. Tabi eğer kredi kartı varsa limitinde, ve yapılıcak harcamanın boyutunda kafaya takıcak bir durum yoksa bir kimlik bir kredi kartı yeterli. Para gözden çıkarıldıktan sonra gün içinde gerek market gerek lokanta gibi yerlerden yiyecek içecek temin edilir. Gecesinde duvarların arasında üşümeden rahat yataklarda yatılabilir ama unutmamak gerek ki sadece yatmak için kullanılacak bir pansiyonumsu yerin bile geceliği en azından 50 tl olacaktır. Buda 7 gün için sadece konaklama 350 tl demektir. Bence oturup sakin kafayla nekadar az şey alabilirim diye düşünmekten ziyade yanıma ne alırsam bu yolculukta sorun cıkmaz ve keyfime keyif katarak bu geziyi tamamlayabilirim diye düşünülmeli. Yok önemli olan sadece yol gitmekse kondisyon zaten varmış pedala asılıp günde 200 km gidin az konaklama maliyetiyle 3 gecede istediğiniz yere varın.