yol bisikleti için lastik seçimi

yumi

Üye
Tepki
2
herkese merhabalar
forumun yeni üyelerinden birisiyim ve forumdan bayağı bilgi edindim bilgisini paylaşn herkese teşekkürler.
eşime ait balkonda paslanmaya yüz tutmuş, yaklaşık 17-18 yıllık yerli marka, 10 vitesli yol bisikletini toplamaya çalışıyorum. kadro ve çatal boyama işi tamamlandı. şimdi aldığım eski jantla aynı ölçülere sahip HJC jant (kaliteli değil sadece ucuz olduğundan alınmıştır ön arka göbekler dahil 34 YTL) için lastik arıyorum (eski jant üzerinde 622 x 18 DIN BERETTA 28" 1 5/8) eski lastiklerde 700 28C ölçülerinde ben 700 22C tada 700 25C ölçülerdeki lastikleri, bu jantlarla kullanabilirmiyim ve uygun orta halli ve bir lastik öneriniz varmı.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1-2 Fotoğraf koysaydınız anlamamız daha kolay olurdu. Orta halli mi bilemeyeceğim ama; ben 700X23' lük Continental lastik kullanıyorum. Çok da memnunum.

yumi

Üye
Tepki
2
Ben Konuyu Bİraz Uzattim Sanirim Benİm ÖĞrenmek İstedİĞİm 700 LÜk Jantiminla Mİnİmum Hangİ GenİŞlİkte Lastİk KullanabİleceĞİm Şu Ankİ Lastİkler 28 Lİk GenİŞlİĞe Sahİp Ama Ben 25 Lİk 23 LÜk 22lİk Kullanabİlİrmİyİm
Bu Arada FotoĞraflari Bu AkŞam Çekeyİm Yarina Ekleyebİlİrİm
Lastİk Önerİsİ İÇİn TeŞekkÜr Ederİm

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@yumi

İstanbul yollarında kullanacaksanız 23'ün altına inmenizi pek tavsiye etmem ama illa daha düşük isterseniz 16 delta'da vardı galiba!Orda yoksa sirkeci pedal bisikleti deneyin.

• Beğen
Tepkiler: yumi

yumi

Üye
Tepki
2
herkese selamlar
ben bisikleti samsunda kullanacağım ama güzel memleketimin kazılmadık yolu kaldımı ki. bende 23 altına inmeyi düşünmüyorum telefonla yeşilbisikletten edindiğim bilgiye göre önemli olan jant çapıymış her genişlikteki lastik bu janta uyar dendi bende continental ultrasport 700 23c almayı düşünmeye başladım. ne dersiniz.
bir sorum daha olacak bu lastiklerin ömrü km bazında asfaltta ne kadardır.

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Continental dedimi akan su durur abi bende.Şaşma derim Gürsel abi güzel tavsiye vermiş! Ömür dersen eğer bnm makinamda 700x23 Continental Giro tubeless var 7000'e doğru gidiyorum gerisini sen düşün artık.

• Beğen
Tepkiler: yumi

yumi

Üye
Tepki
2
işte toparladığım bisiklet ve jantımın fotoğrafları bisiklet kadrosunun önceki halinin fotoğrafı yok ama metal kısmına kadar kazınmış ve acayip derecede paslanmıştı, bacanağım sağolsun elektrostatik boya ile boyayınca adama döndü

(link)
(link)
(link)

benim bir sorum daha olacal yeni aldığım jantın mili bu aşağıda gördüğünüz çatala girniyor ben çataldaki yuvayı mı genişletşem , mili mi daralttırsam yada yeni uygun milli bir göbek mi alsam

(link)
(link)

yardımlarınız için teşkkür ederim

yumi

Üye
Tepki
2
aynakol ve birkaç parçaya da nikelaj attıracam güzel omasını umuyorum aynakolun önceki ve sonraki halinin fotoğraflarını bu hafta içinde inşallah ekleyeceğim bekleyin

yumi

Üye
Tepki
2
merhabalar samsunda lastik bulamadığımdan ve istanbulda da continental kalmadığından şimdilik schwalbe stelvio (mavi siyah) HS 350 lastik aldım henüz bisikleti toplama işim bitmediği için lastik yorumumu ileride aktaracağım

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Bence kesinlikle çatalı genişletmeye çalışmayın,metal aksam zayıflayarak ileride kırılabilir.En iyisi uygun bir jant seti-mili ayarlamak olacaktır.Güle güle kullanın rektifiyeli bisikletinizi:D