Yol bisikleti iç lastiğini yamamak?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yol bisikletinizin iç lastiklerinizi yamıyor musunuz patladıklarında? yamıyorsanız hangi tamir kitini kullanıyorsunuz? tamir kitinden çıkan küçük yuvarlak yamalar dahi büyük geliyor çoğu zaman yama tutmuyor. tavsiyelerinize açığım.

Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Zefal'in ya da Decathlon'un kendinden yapışkanlı yamalarını kullanıyorum, çok pratik. İkisinin de şimdiye kadar tutmadığı olmadı ne dağ ne yol bisikletinde.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende yedek iç lastik aldım decathlondan 2 li satılıyor sanırım 10 tl ye. 110 psı basınç olunca yama işine girmek istemiyorum işin açıkçası.

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Ben ismi belli olmayan bi markanın en küçük boy yamasından yaptım zaten 1 yıl oldu daha 1 kez patladı sorunsuz kullanıyorum.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
conti ultra sport dış lastik aldım. 5-6 aydır bir patlama olmadı iyi gidiyoruz şimdilik. yola çıkmadan önce 110 psı basıyorum hep. iç lasitk olarak btwin in iç lastiği var bende problem yaşamadım. bi keresinde schwalbe iç lastik almıştım muhtemelen benim hatamdır çabuk patlamıştı. ozaman eski lastiklerim vardı ve yeterli basınçta basmıyordum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kendinden yapışkanlı yamalar dağ bisikletlerinde işimi çok yaradı ama yol bisikletinde hiç tutmadı bende nedense. aslında en pratik olanlar onlar tabii.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@omur_ms

Michelin'ın 15 TL'sına satılan lastiklerinden kullanıyorum. Yurt dışından ürün alırken, ihtiyacım varsa Continental'in 15 TL'sına satılan lastiklerinden alıyorum.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@münir.k tabii ki yamıyorum. yoksa para mı dayanır güzel ülkemin teker patlatan stabilize yollarına, sağa sola şişe kırıp atmış sokak ayyaşlarına, snakebite yapan dikey mazgallarına... 3-4 patlaktan sonra genelde iç lastik değiştiriyorum o da lastiğin formu bozulduğu için. iki yama setim var, yol bisikleti üzerinde zefal'in kendinden yapışkanlı olanını taşıyorum ve yolda patlarsa onunla değiştiriyorum. evde farkettiysem klasik derbi+yama setini kullanıyorum

Onur DOĞRU

Aktif Üye
Tepki
122
Bisiklet
b'Twin
@Atacan KSK
Yamamıyorum :) Çünkü patlatmıyorum :) arkada yedekte var ama illaki patlarsa derby ve küçük yama kitleri iş görüyor :p
Aman dilimi ısırayım nolur nolmaz naza falan değer :p

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.104
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
normal ebattaki yamalar olur aslında zefal filan çok önemli diil,solüsyon iyice nüfuz etsin biraz bastırın yamayı yapışır.Dış lastik MICHELIN PRO 3 iç lastik CONTINENTAL öneririm

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@Onur DOĞRU geçen benzer bir konu geçmişti, birisinin hiç teker patlatmadığını okumuştum. acaba bende 6. ayı çıkartabilecek miyim tekerim patlamadan diye düşündüğüm hafta 2 kere patladı, cam ve snakebite. tahtaya, tekere, carbon gövdeye nereye vurursan vur, nazar değmesin, tekerlerinize zeval gelmesin :)

Onur DOĞRU

Aktif Üye
Tepki
122
Bisiklet
b'Twin
@Atacan KSK
Yazının girişini okuyunca sonrasında :)

"aaa ne güzel " " Keşke benim olsa"
repliği gelcek diye çok korktum :p

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Memnun olmasam da decathlondaki iki tanesi 9 tlye satılan iç lastikleri kullanıyorum. Öğrenci bütçesiyle 25-30 tl ye adam akıllı iç lastik almak zor geliyo biraz :) O yüzden yamalarla aramı iyi tutuyorum. Bildiğimiz mtb yamasını ortadan ikiye kesiyorum(makasla) daha sonra patladıkça yamıyorum. Güzelce bastırınca yapışkan yeterli seviyede tutuyor.

http://i59.tinypic.com/2u77rd3.jpg

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Patlayınca kaldırıp atıyorum. Çifti 8,95 TL ;)

(link)

serkan akta

Aktif Üye
Tepki
150
Bisiklet
Salcano
Peki yolda lastik tamiri yapan arkadaşlar 110 psı nasıl basıyorlar pompa önerisi varmı?

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.104
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti