Yol bisikleti hakkında

Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar

Uzun süredir bisiklet ile pek bir alakam bulunmamaktadır. Yaşım 34 ve işimin yoğunluğu nedeniyle çok fazla spor olanağı bulamıyorum. İşime giderken kullanabileceğim tek vasıta olarak bisiklet iyi bir seçim diye düşünüyorum. Hem spor yapar hem de işime trafiğe girmeden rahat bir şekilde giderim diye düşünüyorum. Yalnız işe gitmek için Çekmeköy ile Çamlıca yolunu kullanacağım. Bir nevi otoban sayılır. Motorlu taşıtlar arasına girmekten çekincem yoktur. Arasına derken otobana çıkmak ve sağ şeridi kullanmak şartıyla ile. Bu yüzden 1000 ytl lik bir bütçe ayırabileceğim ikinci el olmayan bir bisiklet seçimi yapmak istiyorum. Geçen bir bisiklet mağazasına gittim ve çok kararsız kaldım. Uzun zamandır takip etmediğim bir konu olduğu için o kadar çeşit varki bir türlü karar vermiyorsunuz. Sizlerden bana en uygun bisikleti ve nerede bulabileceğim hakkında önerilerinizi yazmanız.

Şimdiden yorum ve öneri sunan arkadaşlara teşekkür ederim.
Saygılarımla
Cihan BALCI

Scudo

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
hocam delta bisikletten corratechlere bakın bütçenize uygun 28 jant... kalın lastikli cross dedikleri (aslında hibrid sınıfı) bisikletler var... uzun süre kullanırsınız...

Tepki
0
Delta Bisiklete uğramıştım. Yanlış hatırlamıyorsam dağ bisikletine yol bisikleti jantları ve lastikleri takmayı önermişlerdi. Öneri güzel ama fiyat biraz beni aştı. Sanırım 670 Euro gibi bir fiyat belirtmişlerdi. Sizin dediğinizde (hybrid tarzı) böyle bişey olsa gerek. Kullanacağım yol, ne asfalt nede toprak. ikisi arasında gidip geleceğim yani :D.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Cihan bey ben çok araştırdım benim sayfamı ziyaret et ekonomik bütçeli modellerde var inşallah faydalı olur size

(link)

Tepki
0
@mehmet yılmaz

Teşekkür ederim Mehmet Bey. Verdiğiniz linkler çok faydalı oldu. Sanırım kararım
(link) yönünde olacak.

Tepki
0
+ olarak iş bisikleti almakla da bitmiyor. Sonuçta en önemli olan şey güvenlik. Bunun yanında kask, eldiven ve akşam sürüşleri için fosforlu giyecekleri tercih etmek gerekiyor. Sonuç olarak 1000 TL ye iyi bir bisiklet ve aksesuarları alınabilir sonucuna varıyorum (başlangıç için).

Tepki
0
@Mustafa Ozler

Teşekkür ederim Mustafa Bey. Başlangıç için iyi bir model diye düşünüyorum.

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Cihan bey, çok güzel bir seçim olmuş, bisikletiniz hayırlı olsun. Ben de bir hatırlatma yapayım dedim. Otoyollara motorsuz taşıtların girmesi yasaktır. Güzergahınız gişelerden sonra girilen bir Otayol ise sorun yaşayabilirsiniz. İyi pedallar.

Tepki
0
@Serdar TEBER

Otomobillerin emniyet şeridinden gitmesi de yasak fakat insanlar emniyet şeridine girmek için birbiriyle yarışır hale geldi. :) Yaşayacağım tek sorun otoların beni sıkıştırması olacak. Türk insanını azcık tanımak yeterli bunun için. Hatırlatmanız için teşekkür ederim Serdar Bey.