Yol bisikleti bagaj tercihi

Tepki
3
arkadaşlar benm yol bisikletimde bagaj takmak için delikler yok ta tavsiyeleriniz nedir, nasıl taşırım bagajımı? şimdiden tesekkrler:)

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
yol bisikletiyle tura gitme ve bagaj taşıma gibi bir mevzu daha önce de tartışılmıştı forumda istersen bir arama yap o başlığa ulaş orada da oldukça faydalı bilgiler bulabilirsin.

• Beğen
Tepki
3
o başlığı bulup inceledim şimdide daha çok gidonun değişiminden bahsedilmiş yükle ilgili kısım fazla bulamadım. o da baska bi baslıktadır sanırım. tesekkrler:)

• Beğen

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
(link)

Merhaba, bu linkde bulunan bagaj tasiyici direk sele borusuna monte ediliyor. Bu tarz bir aparat isinizi gorur saniyorum.

• Beğen

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
(link)

Bir de boyle bir sistem tum ihtiyaci karsilar. Uzun yol icin gerekli tum malzemeyi alabilir. Piknik tup dahli :D Bu linki ornek olarak verdim. Bu kadar parayi veremem derseniz isinin ehli bir usta bu sistemi cok daha ucuza uretebilir.

• Beğen

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
çok zorlanırsın yol bısıkletıyle bence yınede sen bılırsın mesafe uzaksa hele tekerlekler ınce oldugu ıcın lastık cokucektır bıraz bagaj takınca dene ve gör derım

Tepki
3
çok fazla yük almayı düşünmüyorum. en fazla 5-6 kilo.. ben de 68 kiloyum zaten,pek dokunmaz o yüzden. farzet ki 75 kiloyum:D

perizag

Aktif Üye
Tepki
113
konuyu hortlatmanin zamani gelmis :) benim de bi yol bisikletim var . bagajlari arastirdim baya fakat pek de uygun bisi bulamadim. su linkteki gibi bisey buldum birisi bi sekilde uyarlamis gayet de kullanisli olmus fakat biraz pahali malesef. baska fikri olan var mi acaba ? (link)

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
@perizag

Sanki şu linkteki de tek bağlantıya sahip, yine de sormak lazım: (link)

Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
Konuyu tekrar hortlatıyorum :D arkadaşlar bende 1-2 ay içerisince yol bisikleti almayı planlıyorum. Sorum şu olacak çünkü daha önce yol bisikleti kullanmadım. Yol bisikleti ile turlara katılabilir miyim? Yoksa uzun yolculuklarda beni rahatsız eder mi?

ilker Coşkun

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Carraro
@xsertan çıkılmaz diye bir kural yok. Sıkıntılar ise şunlar;
1) Fazla yük yükleyemezsiniz. Kadro buna çok izin vermez.
2) Lastikleri çok ince olduğundan ara yollara girdiğinizde jantlarınız ve siz çok fazla darbe titreşime maruz kalırsınız.
3)Sele değiştirmeniz gerekecektir.
4) Aynakol ve ruble dişli oranları sebebiyle yükle bayırda bayılma ihtimaliniz var.
5) Kadro geometrisinden dolayı aynakol göbeği bir tur veya mtb ye göre arka jant göbeğine daha yakın olduğundan arkaya heybe takarsanız muhtemelen pedal çevirirken topuğunuz heybeye çarpar.
Ama gideceğiniz yere bizden daha hızlı gidersiniz.

Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
@ilker Coşkun bilgilendirme için teşekkür ederim ve tur dediğim çok büyük turlar değil bu yüzden malzeme olarak sıkıntı çıkarmaz sanırım

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikleti için en güzel çözüm sele altı çanta veya hafif sırt çantasıdır, 10 litrelik gibi. Diğer alternatifler yol bisikletinin mantığına uymaz. Bir şekilde sele borusuna bagaj bağlanacak bir bisiklet alacaksanız bu yol bisikleti olmamalıdır. Yani yol bisikleti olabildiğince gramlardan tasarruf etmiş, yalın ve hafif bir şey olmalı. Yok yeni gelinler gibi hem ağlarım hem giderim, hem yol bisikleti olsun hemde 2 kg lik darası 3 kg yükü ile 5 kg lik bagajı olsun düşüncesindeyseniz zaten benim size burada bir şey anlatmam manasız.

Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
Benim de söylemek istediğim buydu bir sırt cantası ve aletler için sele altı çanta bir de şunu sormak istiyorum -ben internetten bisiklet sipariş edeceğim 1-2 ay içerisinde kendim kursam garanti sıkıntı olur mu? Yarı kurulu şekilde gönderiyorlarmış zaten burada da doğru düzgün bir servis yok

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@xsertan

karbon bir bisiklet değilse kendinde kurabilirsin. Zaten olabildiğince kurulu geliyor. Ciddi ayarlar gerektirecek H.D fren tertibat vesaire yok. Diğer fren ve vites ayarlarınıda videolardan yararlanarak kendin yaparsın. En iyi usta insanın kendisidir. Ama karbon bir bisiklet için sıkma gücünü iyi ayarlaman en iyisi bir tork anahtarı ile bu işleri yapman veya hiç olmadı şehirde bu işlerden anlayacak bir bisikletçi veya arkadaştan yardım istemen daha doğru olacak.

Tepki
16
İsim
Sertan Canpolat
Bisiklet
Salcano
@mehmetsunu yok karbon değil sanırım, peki garantide sorun çıkar mı? (Carraro Rc 022 almayı düşünüyorum)
(link)

• Beğen
Tepkiler: AliG.