Yol bisikleti ayakkabısı acil yardım !

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
45
yarın Antalya'dan İzmir'e gidiyorum malum Decathlona uğrayacağım yol bisikletine yeni başladım yaşım 16 yani daha ayaklarım büyüyor :) o yüzden pahalı bir ayakkabı alasım ve de bütcem yok. Bu ayakkabı nasıldır bilenler yardım edebilir mi. Şimdiden teşekkürler.
(link)

Scudo

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
Daha uygunu var mıdır bilmiyorum bence tatmin edecektir.

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
başlangıç için yeteceğini düşünüyorum.Yol ayakkabılarının altının sert olması gücü daha iyi pedala aktarmanızı sağlar.Bu linkteki ayakkabılar performanstan ziyade genel amaçlı kullanım için uygundur diyebiliriz.Zaten 1 adet yorum yapılmış yürümek için gayet elverişli deniyor.

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
Bu ayakkabı aslında yol ayakkabısı değil. Arkadaşım aldı dağ bisikleti pedalıyla kullanabiliyor. Aldığı yol kallerini monte edemedi.

• Beğen
Tepkiler: evrenozbilen

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@Osman Yener

İşte forumun güzelliği. :harika: Düşünsenize arkadaş Antalyadan İzmire gidecek, alacak ve geri dönecek bir hevesle. O oo kaller uymuyor. Ne yıkım ama... :hasta:

:krktm:

Ben bütçeni az zorla şunu al derim.

(link)

Dikkat etmen gereken yol grubu SPD-SL olarak geçer. Sadece SPD ler genelde MTB için olan küçük kallerdir.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
Bende şu ayakkabıdan
(link)
ve şu kılıftan var
(link)
gayet güzel ikili oldular. Kılıf almanı kesinlikle öneririm eğer soğukta süreceksen. Kılıf olmadan pedala basamazsın o kadar diyeyim :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1.500 lira aralığında yol bisikleti ayakkabısı önerebilecek var mı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1.500 lira aralığında yol bisikleti ayakkabısı önerebilecek var mı?
(link)
(link) yorumları iyi.
(link)
(link) Giro nun MTB ayakkabısı var boa sistemli ben çok memnunum. Ben olsam bunu alırdım. Ayak numaram 40 41 numara sipariş ettim.

• Muhteşem
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)
(link) yorumları iyi.
(link)
(link) Giro nun MTB ayakkabısı var boa sistemli ben çok memnunum. Ben olsam bunu alırdım. Ayak numaram 40 41 numara sipariş ettim.
Teşekkür ederim. Peki hocam ayak numarası ölçüsünü nasıl yapıyorsunuz? Ben spor ayakkabılarımda dahi 44-45 arası giyiyorum. Ürünü sipariş edip gelmesi, geri iadesi vs. çok uzun sürer diye tahmin ediyorum.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim. Peki hocam ayak numarası ölçüsünü nasıl yapıyorsunuz? Ben spor ayakkabılarımda dahi 44-45 arası giyiyorum. Ürünü sipariş edip gelmesi, geri iadesi vs. çok uzun sürer diye tahmin ediyorum.
Kartonun üzerine çorapla basın ucunu ve topuğunu işaretleyin arayı metre ile ölçün. Numara olarak değil Cm cinsinden kontrol edin ölçü skalasında.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kartonun üzerine çorapla basın ucunu ve topuğunu işaretleyin arayı metre ile ölçün. Numara olarak değil Cm cinsinden kontrol edin ölçü skalasında.
Şimdi Merlin RC2'nin yorumlarına baktım, yarım ölçü büyük alan, yarım ölçü küçük alan, tam ölçüsünü alan bir çok kişi yorum yazmış memnunum diye. O yüzden yorumlardan bi yere varamadım, gördüğüm kadarıyla bahsettiğiniz şekilde bir ölçü çevrim tablosu da yok. Tecrübenizden dolayı sormak istiyorum aslında, başka bir yöntem var mıdır yoksa sipariş edip olup olmadığına bakmaktan başka çare olmayacak mı ne dersiniz? Bir de ne kadar cahil olduğuma inanamazsınız, o yüzden yardımcı olabilirseniz sevinirim; aşağıdaki iki ürün birbirine uyumlu mudur ve ekstra bir parça ihtiyacım olur mu?

(link)
(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi Merlin RC2'nin yorumlarına baktım, yarım ölçü büyük alan, yarım ölçü küçük alan, tam ölçüsünü alan bir çok kişi yorum yazmış memnunum diye. O yüzden yorumlardan bi yere varamadım, gördüğüm kadarıyla bahsettiğiniz şekilde bir ölçü çevrim tablosu da yok. Tecrübenizden dolayı sormak istiyorum aslında, başka bir yöntem var mıdır yoksa sipariş edip olup olmadığına bakmaktan başka çare olmayacak mı ne dersiniz? Bir de ne kadar cahil olduğuma inanamazsınız, o yüzden yardımcı olabilirseniz sevinirim; aşağıdaki iki ürün birbirine uyumlu mudur ve ekstra bir parça ihtiyacım olur mu?

(link)
(link)
Bu mtb pedalı aslında bu alacağınız ayakkabıya uyar ama çok çıkıntılı durur. Mtb tarzı ayakkabılara baksanız yada yol bisikletinde yol pedalı kullansanız iyi olur. Geri iade biraz sıkıntılı bütçeniz nedir ayakkabıda ona göre başka alternatif bakalım.
Ben de foruma üye olduğumda sizden daha cahildim inanın onun için rahat olun.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.900
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu mtb pedalı aslında bu alacağınız ayakkabıya uyar ama çok çıkıntılı durur. Mtb tarzı ayakkabılara baksanız yada yol bisikletinde yol pedalı kullansanız iyi olur. Geri iade biraz sıkıntılı bütçeniz nedir ayakkabıda ona göre başka alternatif bakalım.
Ben de foruma üye olduğumda sizden daha cahildim inanın onun için rahat olun.
1.500 dolaylarına çözebilir miyim diye bakıyorum aslında ama zor gibi görünüyor anladığım kadarıyla. 2.000e kadar zorlamaya çalışaraktan bir şeyler bulmayı umuyorum.